Προς το περιεχόμενο

Clavia Nord Lead !!!


vrakts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μην συγκρινετε real analogue με analog modelling...ειναι σιγουρο οτι τα real analogue θα εχουν καλυτερο,πιο ογκωδη,με περισσοτερες αρμονικες ηχο και σιγουρα καλυτερη παρουσια μεσα στην μιξη...το polyevolver δεν το εχω ακουσει...πιστευω ομως οτι θα σκοτωνει,οπως σκοτωνει και το andromeda...απλα ελπιζω το polyevolver να μην εχει το ιδιο δυσκολο λειτουργικο και interface οπως το evolver...ειναι βασανο!!

Απο την αλλη βεβαια ειμαι κατοχος virtyual analogue μηχανηματος και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..εχω το sypernovaII και σας διαβεβαιω οτι ποτε δεν μου εχει λειψει κατι απο τον ηχο του...εχει πολυ γεματο,ογκωδη ηχο και ειναι πολυ ευκολο στην χρηση οργανο..λαμβανοντας υπ'οψιν οτι το βρηκες 900ευρω...θα σου ελεγα παρτο με κλειστα ματια..απλα κοιτα να του βαλεις το τελευταιο updated λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ενα μαγαζι να μην πω σε ποιο μου ειπανε παρε το καινουργιο nord lead2gx moy fenete που εχει μεσα το 1 το 2και το 3 !!!!! και εφφε

 

ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΑΚΡΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για το supernova 2 Γ.....Ι και δερνει πρωσοπικα γουσταρω παρα πολυ τον ηχο του αλα ειναι μεταχ. αν το παρω και σε μιση ωρα μου παθει κατι που το βαζω μετα...και αυτος που το πουλαει γιατι το πουλαει ????????Το βαριεσε τετοιο μηχανημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες φορες παντως πωλουνται μηχανηματα για λογους αναγκης...

για λογους οτι το ατομο αυτο μπορει να πηρε κατι αλλο που τον ικανοποιει πιο πολυ... η ακομα υπαρχουν και ατομα που τα αλλαζουν σαν πουκαμισα τα synth(σκεψου οτι εχουν χρησιμοποιησει οτι υπαρχει σχεδον και απο REAL ANALOGUE)

ακομα αυτος που το εχει μπορει να εχει αλλα 5 σαν αυτο και να βαρεθηκε τον πολυ καθαρο ηχο του .. να θελει κατι πιο βρωμιαρικο(εγω εχω ενα sypernova2 kai ena andromeda a6... πολυ διαφορετικο ηχο το ενα με το αλλο σαν υφη ...αλλα πολυ καλα synth και τα δυο).

 

 

οποτε δεν σημαινει παντα οτι ειναι προβληματικο προιον αυτο που πωλειται μεταχειρισμενο:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα μεταχειρισμενα σιγουρα υπαρχει καποιο ρισκο.Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν και πολυ καλες ευκαιριες.Προσφατα καποιος απο το φορουμ ειπε οτι πηρε απο τη χρυση ευκαιρια το evolver 250 ευρω και οτι ηταν αψογο.Αν βρεις κατι που σε ενδιαφερει ζητα πρωτα να το δοκιμασεις και πεταξε του τα ματια εξω.Καποιοι οντως τα αλλαζουν συχνα η υπαρχουν οικονομικοι λογοι.Οι εποχες δεν ειναι και οι καλυτερες για τους μουσικους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nord modular g2x δεν ειναι σαν το nord lead.Ουσιατικα φτιαχνεις το δικο σου synth.Ειναι κατι σαν το reaktor.Αν δεν εχεις σκοπο να αφιερωσεις πολυ χρονο στο να μαθεις πως φτιαχνεται και πως λειτουργει ενα synth θα σε συμβουλευα να μεινεις μακρυα του.Μην σπας το κεφαλι σου.Παρε ενα virus να ξεμπερδευεις.Δοκιμασμενη συνταγη και to βρισκεις στο e-bay με 800 ευρω.Μιλαω για το virus c το προηγουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To modular g2 ειναι κατα τη γνωμη μου ενα απο τα καλυτερα synthesizer

που εχει φτιαχτει ποτε !

Υπαρχουν ατομα φανατικοι με αυτο το μηχανημα !

δειτε εδω http://www.sequencer.de/ εχει πολυ πραμα για πολλα απο τα synth

που λεμε !

Το καλυτερο της σειρας ειναι παντως και απο nl3 kai apo nl2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω οτι ειναι το καλυτερο.Ειναι ομως και το πιο δυσχρηστο.Θελει πολυ χρονο δεν ειναι σαν το 3 η σαν το 2.Ειναι ολοκληρη φιλοσοφια δημιουργιας συνθεσαιζερ!!Δεν θα το προτεινα σε καποιον που τωρα θελει να ξεκινησει να ασχολειται με VA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως τα λες ακριβως ειναι skouter! :)

...πιο πολυ ενημερωτηκα το ειπα γιατι οντως θα μπερδευτει παραπανω με κατι τετοιο

o antony ...για πρωτο synth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου