Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για αγορά ενισχυτή


ffilz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για μια ύστατη προσπάθεια βοήθειας όπου british = ac/dc είτε το δεις σε marshall,vox, fender

 

  Κατά τη γνώμη μου όλοι οι modelling ενισχυτές κάνουν αυτό το acdc thing και καλύτερα.  Φαίνεται όμως ότι κάποιος σε έχει πείσει έχεις πειστεί από την ευκολία χρήσης των line 6 καλύτερα. Όμως κατά κοινή ομολογία, όλοι λέμε ότι οι line6 είναι χείριστη επιλογή από άποψη ήχου και προσωπικά δεν ξέρω αν είναι και αξιόπιστοι μετά από χρόνια λειτουργίας. 

 

Απ'την άλλη όμως αφού δεν είσαι κάνας κιθαρισταράς (με το συμπάθειο) και αν νιώθεις πολύ άβολα με τα άλλα options που προτάθηκαν , παρ'τον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  δεν ξέρω αν είναι και αξιόπιστοι μετά από χρόνια λειτουργίας. 

 

Απαντάω μόνο προς αυτό, γιατί στα υπόλοιπα δεν έχω γνώση/άποψη/εμπειρία

 

Είχα έναν Line6 spider iii 75W απ το μακρινό πλέον 2008. Το δώρισα στον κολλητό μου μόλις πέρσι

 

Από θέμα durabillity τον θεωρώ "σκυλί πολέμου"  ;D Δεν έχει πάθει τίποτα

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε και Blackstar TVP, είναι modelling με προσομοίωση λαμπάτων και μπορείς να το συνδέσεις με USB στο PC/tablet σου και να "κατεβάσεις" έτοιμα patches με στυλ AC/DC κτλ  ;)

 

https://www.thomann.de/gr/blackstar_id30_tvp.htm?ref=search_rslt_blackstar+tvp_315581_2

 

Πολλά++++ για αυτόν.

Είναι όπως Line 6 αλλά καλύτερος!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Δοκιμασε τον boss katana. Μου αρεσε παρα πολυ ο ηχος του οταν τον δοκιμασα. Και ο 50αρης ειναι αρκετος σαν ενταση και κοστιζει 200 ευρω.

Ειναι πολυ easy to use στο να βρεις τον τονο που σου αρεσει και εχει πολυ τεχνολογια πανω (usb συνδεσεις, παραμετροποιησεις κλπ).

 

Μου αρεσουν, επισης, και καποιοι υβριδικοι της vox.

 

Εαν δεν εχεις σκοπο να αγορασεις πεταλια ωστε να αλλαξεις επιπεδο στον ηχο σου, τοτε οι παραπανω ειναι μια χαρα.

Εαν, ομως, εχεις σκοπο να εχεις καποια στανταρ στον ηχο σου, (πιθανον να γεννηθει αργοτερα αυτη η αναγκη) τοτε προσπαθησε να επιλεξεις εναν λαμπατο ή υβριδικο, χωρις πολλα πολλα εφε, ωστε να σου διδει τη σωστη βαση για τον ηχο σου. Με καθε πεταλι που θα προσθετεις θα λες wow και θα ξερεις πως οποιοσδηποτε ηλεκτρονικος ηχος δεν θα φτασει αυτο που ακους.

 

Με 300 ευρω εχεις πολλες επιλογες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον Blackstar TVP 15(μετά από πολύ ψαξιμο) και δεν τον αλλαζω με τιποτα για το σπίτι....

Μονο fail το μικρο μεγαφωνο οποτε παρε τον 30 κατ εμέ..

Far away σε ΟΛΑ απ τον ανταγωνισμό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου