Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας.


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά συγγνωμη αν δεν έπρεπε να βάλω το θεμα σε αυτό το section του forum(μπερδεύτικα λιγάκι).λοιπόν,έκανα ένα χρόνο ηλεκτρική κιθάρα ιδιαίτερα και ΔΕΝ είχα καλα αποτελέσματα και σκέφτομαι να πάω σε ώδειο.όμως μένω ίλιον και δεν έχει πολλά ωδεία τριγύρω(από όσο ξέρω).έχει το ώδειο του δήμου αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να γραφτώ γιατί πάω δευτέρα λυκείου και ο χρόνος μου είναι πολύτιμος και λίγος :cry: .και θέτω ερώτημα.αξίζουν τα δημόσια ωδεία ή πρέπει να τρέχω κέντρο αθήνα σε ιδιωτικά ωδεία?

 

ίδιαιτερα δε παίζει να ξανακάνω βαρέθηκα το στυλάκι που έχουν μερικοί έλα σπίτι μου και πλήρωνε και ένα σωρό λέφτα(να μου πείτε τα ιδιωτικά ωδεία δεν είναι και φτηνότερα) :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

πολλα ωδεια προσφερουν ενα δοκιμαστικο μαθημα πριν γραφτεις (και πληρωσεις μηνα). πηγαινε στο δημοτικο ωδειο να δεις ποιος διδασκει κιθαρα και δοκιμασε μπορει και να σου ταιριαξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν αλλάζεις καθηγητή...?

 

Μπορεί απλά να ήσουν άτυχος...

 

Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι καθηγητές που και δεν ζητάνε πολλά λ7 για να έρθουν σπίτι σου, και καλή δουλειά κάνουνε.. Απλά ψάξτο λίγο ακόμα...!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ ρώτησα το ιδωτικό ωδείο της πόλης μου και η εκμάθηση είναι 88ευρώ το μήνα με 1 μάθημα την εβδομάδα των 45 λεπτών. (+ την πληρωμή εγραφής)

Και προσφέρετε ένα δοκήμαστικό μάθημα των 20 λεπτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συνιστούσα να αποφύγεις έναν δάσκαλο αποκλειστικά κλασικής κιθάρας!

 

Ο λόγος;

Συνήθως πρόκειται για άτομα που αγνοούν το τί γίνεται στη μουσική πέρα από την κλασική κιθάρα!

 

Κ επειδή συνήθως στα δημόσια ωδεία, επικεντρώνονται κυρίως στα κλασικά όργανα, θα σου συνιστούσα κ εγώ, ένα ΜΟΝΤΕΡΝΟ σύγχρονο ωδείο, με καθηγητές ανοιχτόμυαλους κ πολυπράγμονες!

 

ΥΓ: Ο λόγος που σταμάτησα την κλασική κιθάρα είναι γιατί κάποιος με έκανε να τη μισήσω κ να τη βαρεθώ...Έκανα ίσως το μεγαλύτερο λάθος! Έπρεπε απλά να αλλάξω ωδείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα συμφωνησω με οσους προτεινουν να πας σε ιδιωτικο συγχρονο ωδειο.. Απο προσωπικη πειρα σου αναφερω οτι εκανα 3 χρονια κλασσικη κιθαρα με ιδιαιτερα μαθηματα κ παρολο που με τα μαθηματα κ την αποδοση μου ημουν ευχαριστημενος καταλαβα οτι οι εν λογω δασκαλοι (κλασσικης) ζουνε σε δικο τους κοσμο με απαξιωτικες μαλιστα τασεις προς αλλα μουσικα ιδιωματα..!! Ενα μεγαλο υπερ του ωδειου ειναι οτι εκει θα κανεις κυκλο απο ατομα που εχουν την ιδια ενασχοληση κ πιστεψε με ειναι απ τα πιο σημαντικα πραματα αυτο στην εξελιξη σου γενικα!!!!!!

Παντως θα πρεπει κ συ να αναρωτηθεις για τον αν προσπαθησες οσο επρεπε αυτο το χρονο που εκανες μαθηματα γιατι δεν αρκει ποτε ο δασκαλος! οποιος κ να ειναι!!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο δασκαλος δεν "κερδισει" με τις γνωσεις του , την μεταδοτικοτητα του , χωρις επιδειξεις και "φανφαρες" τον μαθητη , τοτε το παιχνιδι χαθηκε με θυμα τον 2ο.

 

δεν ξερω απο καθηγητες στην αθηνα , για να σε βοηθησω , αλλα θα συμφωνησω στο να αποφυγεις δασκαλο κλασσικης κιθαρας. αφιερωσε ενα απογευμα η εστω ενα σαββατο πρωι , στο να γυρισεις μερικα ωδεια και να δεις τι "παιζει".

 

καλη τυχη!!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με ολους τους παραπανω....απλα σκεψου αν εισαι σιγουρος οτι

φταιει απαραιτητα ο καθηγητης....ισως το προβλημα να το χεις εσυ.......καλη τυχη! :D

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου