Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια Για Κάρτα Ήχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να πάρω Audio Interface για ηχογράφηση στο σπίτι και ειναι ανάμεσα σε δυο κάρτες ήχου . Την Focusrite Scarlett 2i2 και την Behringer U-Phoria UMC204! Η πρωτη όλοι λένε οτι ειναι πολυ καλη-ποιοτική αλλα δεν εχει MIDI.. Αντιθέτως ,η δεύτερη που ειναι στην ίδια τιμή με την πρωτη, εχει MIDI αλλα δεν βρισκω κάποια κριτική για αυτή !  Ποια μου προτείνετε να πάρω και γιατι ;;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πάρω Audio Interface για ηχογράφηση στο σπίτι και ειναι ανάμεσα σε δυο κάρτες ήχου . Την Focusrite Scarlett 2i2 και την Behringer U-Phoria UMC204! Η πρωτη όλοι λένε οτι ειναι πολυ καλη-ποιοτική αλλα δεν εχει MIDI.. Αντιθέτως ,η δεύτερη που ειναι στην ίδια τιμή με την πρωτη, εχει MIDI αλλα δεν βρισκω κάποια κριτική για αυτή !  Ποια μου προτείνετε να πάρω και γιατι ;;

Ευχαριστω

 

καλο ειναι να αναφέρεις τι ακριβως θελεις να ηχογραφησεις, λειτουργικο, προγραμμα ηχογραφησης κλπ. για καλυτερες γνωμες απο πιθανους συμφορουμίτες-κατοχους που μπορει να σου επισημανουν κατι αρνητικο απο την εμπειρία τους με συνδυασμους προγραμματων και hardware

 

Λογικα δεν εχεις κανενα προβλημα να επιλεξεις την behringer για μεση home studio χρηση, κυριως φροντισε να δεις αν οι drivers της υποστηριζονται απο το λειτουργικο που χρησιμοποιείς.

 

Σε αυτη την κατηγορια καρτων η ποιοτητα σηματος, αποκρισης κλπ ειναι παρεμφερης, πιο πολυ θα πρεπει να σε ενδιαφέρει η συμβατότητα και να σε καλυπτει η εργονομια των συνδεσεων και των ρυθμιστικών, ανάλογα με τις ανάγκες σου στη χρήση.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα χρειάζεσαι το MIDI κοίτα κάτι αλλο σε αυτα τα λεφτά. Αν και η behringer εχει βελτιωθει παααρα πολυ, δεν θα επαιρνα καρτα ηχου της, δεν ξερω γιατι ισως κανω και λαθος αλλα νομιζω οτι δεν τιθεται θέμα σύγκρισης με focusrite ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ur-22 της steinberg την είδες? Δεν έχω καμία εμπειρία αλλά θυμάμαι να έχω διαβάσει αρκετά θετικά σχόλια, ιδιαίτερα σε σύγκριση με την αντίστοιχη focusrite που αναφέρεις (επίσης έχει MIDI).

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου