Προς το περιεχόμενο

Mega Test - 13 Jazz Guitars



Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Και κάτι τελευταίο (και σημαντικότερο για μένα): τι πρέπει να προσέξει και τι να αποφύγει κάποιος που ψάχνει να αγοράσει jazz κιθάρα;

 

να βρει ενα καλο δασκαλο να του μαθει jazz

xaxaxaxa

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποια είναι κατά τη γνώμη σου η πιο τίμια κιθάρα (χρήματα/απόδοση);

Φαντάζομαι η Super 400. Χαίρεσαι να παίζεις και παράλληλα γνωρίζεις ότι η αξία της μόνο ανεβαίνει όσο περνάει ο καιρός. Υπάρχει καλύτερο value for money από αυτό; ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ το παιξιμο ειναι τοσο εντυπωσιακο και αλλης κλασης που μου ειναι αδιαφορο ποια κιθαρα επαιξε που, ποσο κανει......Καθε φορα που ακουω κατι τετοια διαπιστωνω πως απο ενα επιπεδο και πανω αυτα ειναι δευτερευοντα.....ο κιθαριστας με Κ κεφαλαιο θα κανει και ενα    σαραβαλακι να ακουστει σαν στραντιβαριους.....

 

Επιπλεον με τα συγκεκριμενα κλιπ(οπως και με καποια των trigga k blue) διαπιστωνω οτι η κιθαριστικη προοδος μου εχει σταματησει πολλα χρονια πριν και εκτοτε αναμασαω τα ιδια παιξιματα....μακαρι να μπορουσα να παιξω με αυτο το στυλ..... ::) ::) ::) ::) ::) ::)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστούμε πολύ.  :)

 

Πραγματικά, το τεστ έχει πραγματοποιηθεί υποδειγματικά, ενώ τα παιξίματα το καθιστούν - πέρα από χρήσιμο- και εξαιρετικά ευχάριστο.  :)

 

 

 

 

 

...

Υπάρχουν άνθρωποι ανάμεσά μας που όταν γράφουν πρέπει να έχουμε όλοι τα μάτια μας 14 να μην χάσουμε λέξη.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν επρεπε να διαλεξω μια τοτε η super 400 ειναι σαφως η αγαπημενη μου,τρομερο clarity & γλυκα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απιστευτο να χει τη δυνατοτητα καποιος να ακουσει ολες αυτες τις κιθαρες παιγμενες απο τον ιδιο παικτη, σε ιδια μηχανηματα κ.τ.λ. ακουω και ξανακουω..  ;D ωραιο παιξιμο και καταπληκτικο τεστ!

 

ενα πραγμα που ακουω ειναι το ποσο ο καλος ηχος ειναι στα δαχτυλα τελικα. ειμαι σιγουρος βεβαια οτι οι διαφορες σε καθε κιθαρα θα ειναι πολυ πιο εντονες οταν παιζονται μπροστα σου..

 

..και παλι ευχαριστω για το χρονο και την προσπαθεια, καιρο ειχα να ευχαριστηθω τοσο thread...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πέραν του παιξίματος που είναι υπεράνω κριτικής, ειλικρινά εύγε Μάκη για το μεράκι και την προσπάθεια, όπως και για το γούστο στην επιλογή εξοπλισμού βεβαίως!  :)

 

Ακούγοντας αρκετές φορές τα clips, νομίζω ότι θα κατέληγα στην Gibson Johnny Smith, με πολύ μικρή διαφορά όμως από αρκετές άλλες.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου