Προς το περιεχόμενο

Ηχεία για PC με 30 ευρώ.


Giwrgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να πάρω ηχεία για το pc, 2.1(γιατι οχι 2.0?)στο υπνοδομάτιο μου για να ακούω μουσική και να τσαμάρω με backing tracks.ψάχνω οσο το δυνατον τελειο ήχο με 45 +-.μήπος δεν χρειάζεται πολύ ψάξιμο?μήπος δίνω πολλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι δεν δίνεις καθόλου πολλά. Δίνεις αρκετά ώστε να έχεις καλό αποτέλεσμα. ;)

Βεβαια θα μας βοηθαγε να μας έλεγες και τι μαρκα σε ενδιαφέρει. :)

 

Πχ εγώ έχω τα Creative I-Trigue 3220 τα οποία πλήρωσα 40 ευρώ, τα έχω 3 χρόνια και είναι τέλεια σε πληρότητα ήχου, σε διαύγεια ήχου και γενικότερα σαν σύνολο 2 ηχείων με woofer.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Και τα Logitech που έχω ακούσει από φίλους είναι και αυτά αξιέπαινα.

 

Είμαι της γνώμης να έπαιρνες καλύτερα 2.1 (δηλ 2 ηχεία + woofer) και όχι 2.0 (δηλ μόνο 2 ηχεία).

Σε καλύπτουν σε πολλά πράγματα. Από απλό άκουσμα μουσικής μέχρι και τζαμάρισμα από πάνω με ό,τι θέλεις. Να ξέρεις ότι δεν θα χάσεις. ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν δίνεις καθόλου πολλά. Δίνεις αρκετά ώστε να έχεις καλό αποτέλεσμα. ;)

Βεβαια θα μας βοηθαγε να μας έλεγες και τι μαρκα σε ενδιαφέρει. :)

 

δεν ξέρω από μάρκες.τα watt τι ρόλο παίζουν στον ήχο τους;ποιες είναι ποιοτικές μάρκες.ακόμα καλύτερα θα ειναι να μου προτείνετε δύο μοντέλα :)

ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοίταξε, ποιοτικές και γρήγορες λύσεις αποτελούν πιστεύω εταιρείες σαν την Creative, την Logitech, την Τrust και την Philips. Βέβαια το σημαντικό είναι να ξέρεις πως σε ΟΛΕΣ τις εταιρείες που έχουν 2.1 για PC, οι μεταξύ τους διαφορές είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Μικρές διαφοροποιήσεις ίσως βρεις σε test drive ανάμεσα σε μοντέλα διαφορετικών εταιρειών αλλά είναι σχεδόν αμελητέες. ;)

 

Όσον αφορά τα Watt, τα 2.1 για PC, βγάζουν συνήθως (σαν σύνολο) μία ισχύ της τάξεως των 20-25 Watt. Αυτό σημαίνει ότι το κάθε ηχείο βγάζει γύρω στα 3-5 Watt και το Woofer γύρω στα 10-15 Watt. Βέβαια διαφοροποιήσεις στα μοντέλα θα βρεις αρκετές. Αλλά οι τιμές των Watt εκεί κυμαίνωνται. Πχ τα δικά μου είναι: 6 Watt το κάθε ηχείο και 17 Watt το woofer. Σύνολο περίπου 25 Watt. :)

 

Κατι άλλο που πρέπει να ξέρεις, είναι ότι έχοντας ένα σύστημα 2.1 ηχείων για το PC σου, σου ΥΠΕΡΑΡΚΕΙ μια συνολική ισχύ της τάξεως των 20 Watt. Μην νομίσεις ποτέ ότι δεν είναι αρκετά τα 20 Watt. Eίναι υπεραρκετα. Θα σε βολέψουν άνετα. ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά, ο τίτλος είναι εκ των ουκ άνευ: το να ψάχνεις "θεϊκά" ηχεία για PC είναι σαν να ψάχνεις "reference" ραδιοφωνάκι για την οικοδομή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδί μου κι εσύ τωρα.. :)

Το παιδί ενθουσιάστηκε λίγο και για αυτό και ο τίτλος. Θέλει να πει Καθωσπρέπει ηχεία για PC! :)

 

(σ.σ. αυτό το τελευταίο που είπες δεν γίνεται; :) ;D)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πόροσες πολύ αλλά είναι πολλά τα λεφτά και δεν ξέρω που θα βρω τα ηχεια. ,(γινετε με αντικαταβολή?ποσο θα είναι τα εξοδα απο αθήνα-νεα μακρι?)και στο κάτω κάτω δεν ξέρω αν θα δω διαφορά από τα άλλα αλλά είναι προτιμότερο να έχω κατι καλο γιατί θα τα χρησιμοποιώ καθημερινά

 

σρυ για την ορθ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου