Προς το περιεχόμενο

Ποιον εμπιστεύεστε για service???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και ομως superfunk οταν την παρω θα αναγκαστω να τα σκασω γιατι δε με εμπιστευομαι να το κανω μονος μου, τουλαχιστον το πρωτο setup, μια και με εχεις πεισει οτι το set up ειναι πολυ βασικο. τα επομενα, δεσμευομαι οτι θα τα κανω βασει των οδηγιων σου.

 

καταλαβες?μαζευω λεφτα για κιθαρα, μαζευω και για setup....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποιο φτηνα θα σου ερθει να κατέβεις Αθηνα και να στη σετάρω τζάμπα εγώ!!(ετσι για να αντιδράσω μεμονωμένα στις ληστρικές τιμές :lol: )

 

πάντως καλή φάση 70 ευρω για 15-30 λεπτά δουλειά,καθόλου άσχημα....

τουλάχιστον στο κόστος συμπεριλαμβανουν τις χορδές :?:

 

(& για να εξηγηθω για να μην με κατηγορήσουν και για αλλη κατάριψη μυθων με την εννοια ΒΑΣΙΚΟ set up σε ολο τον κοσμο εννοουμε τα παρακατω:

-ρυθμιση βεργας (χρειαζεται περιπου 3-5 λεπτά)

-χαμηλωμα nut (χρειάζεται περίπου 10 λεπτα)

-ρυθμιση intonation (χρειάζεται περίπου 5 λεπτά)

-καθαρισμος σωματος (χρειάζεται περίπου 1 λεπτό)

-γυάλισμα τάστων (χρειάζεται περίπου 10 λεπτά αν & δεν το κανουν ολοι..)

-περασμα νεω χορδων (χρειάζεται περίπου 5 λεπτα)) :wink:

 

 

 

παντως αλήθεια λες γιατι προχθές σε ενα προβαδικο γνωρισα ενα παλληκαράκι που του πηρανε 10 ευρω για να του αλλάξουνε χορδες στο μπασο :!: :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, οι χορδες συμπεριλαμβανονται. πλακα ειχε οταν μου εβγαλε το πακετο 80 ευρω αλλα με την εκπτωση!!! πηγε 70. ποσο ευγνωμων του ειμαι..

 

παντως για να ειμαι ειλικρινης για την ακουστικη μου την fender ga43s μου πηρε 30, τιμη τουλαχιστον λογικη.

 

 

υ.γ.1 γιατι ολοι οι μαγαζατορες τσαντιζονται οταν τους λεω οτι θα φερω κιθαρα απο γερμανια???(ρητορικο ερωτημα- off topic)

υ.γ.2 superfunk σε ευχαριστω για την προταση σου :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι προσωπικο καθως και ασχετο για τους υπολοιπους....

 

εσβησα τα προηγουμενα μου post εδω...

αφορμη ενας κακοβουλος ρουφιανος ο οποιος προσπαθησε να θιξει την καλη φιλια που εχω με εναν απο τους καλυτερους μαστορες της Αθηνας τον οποιο εκτιμω απιστευτα και το γνωριζει και ο ιδιος...

Οσοι με ξερουν θα ελεγαν με ευκολια οτι λεω παντα τα καλυτερα για το συγκεκριμενο ατομο...

 

Δεν εχω ιδεα πιος πραγματικα εισαι αλλα σιγουρα ξερω πως διαβαζεις αυτο το forum...

Αν σε γνωριζω πραγματικα δεν θα ηθελα να σου ξαναμιλισω ποτε...

Να μου λειπουν οι παρεες με χαιρεκακα παιδακια που μονο να σπειρουν το κακο μπορουν...κοινως,ΟΥΣΤ ΡΟΥΦΙΑΝΕ!!!!!

Αν δεν σε γνωριζω παλι δεν θα ηθελα ποτε να το κανω.....

και καλυτερα να μην μου θιξεις ποτε το θεμα απο κοντα γιατι θα βρεθεις με κανενα ματι βουλωμενο...

ασχολεισου με πραγματα που σε αφορουν και μονο...

 

ρε μα**κες που υπαρχουν τριγυρω...ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει...

 

αυτα τα ολιγα για αυτον που εχει τη μυγα και καταλαβαινει..

Alex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι δυνατόν !!

 

καταλαβαίνω την οργή σου φίλε μου αλλα δυστυχώς κακόβουλοι & ρουφιάνοι θα υπάρχουν πάντα :twisted:

 

ισως & να σε ζηλεύει επειδή ασχολήσαι πραγματικά δημιουργικά με τη μουσική ενω αυτός μάλλον μόνο προσπέκτους με κιθάρες κοιτάζει :lol: :evil:

 

δεν αξιζει τον κοπο,ξέχνα το και ασχολήσου με κάτι καλύτερο οπως ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ LES PAUL ΣΟΥ!! :wink: :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι εκτός θέματος (αλλά από μία άποψη εντός, χάρη στον ρουφιάνο) θα ήθελα να συγχαρώ τον Alex για το ότι επωνύμως καταθέτει τις απόψεις του στην παρέα του noiz.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν!Setup με οδηγίες by superfunk και έκανα την κιθάρα μου 10 φορές καλύτερη από αυτό που την είχε κάνει ο τοπικός μάστορας.

 

Για Θεσαλλονίκη ξέρω κάποιους που πίνουν νερό στο όνομα του wire&wood,αλλά δεν έχω προσωπική άποψη.

 

Προσωπικά θέλω να φτιάξω/αλλάξω (δεν είναι σωστά τοποθετημένα,μάλλον) τα τάστα της hamer μου και σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω μόνος μου....ειδικά αν γράψει ένα αρθράκι γι' αυτό ο superfunk (σλουρπ,σλουρπ :D )

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τάστα είναι δυστυχως αλλουνού παππά ευαγγέλιο :cry: :wink:

Θέλουν & μαστοριά & γνώσεις & το σημαντικότερο ακριβα & πολλα ΕΡΓΑΛΕΙΑ..

Πάντως κατα την ταπεινη μου γνώμη ελάχιστοι μάστορες στην Ελλάδα κανουν ΤΕΛΕΙΑ δουλειά στα τάστα (λείπει σχεδόν πάντα η "κορώνα" δηλ. η επιφανεια του ταστου που ακουμπαει η χορδή ειναι επίπεδη και οχι πυραμοειδής με αποτέλεσμα το intonation να μην ειναι & το καλύτερο..) :wink:

Στην βασική μου κιθάρα τάστα άλλαξα πέρυσι στις ΗΠΑ σε εναν άπαιχτο τεχνίτη και ειλικρινά τετοια δουλειά αμφιβάλλω αν μπορεί να γίνει εδω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε janick' date=' οταν μαζεψα τα λεφτα για κιθαρα(ασε που χρειαστηκε να τα φαω για αλλο λογο) :? , πηρα τηλεφωνο τον κωστα στην νεαπολη και του ειπα οτι θα φερω μια tele απο γερμανια. του ζητησα να μου κοστολογησει το απολυτα βασικο setup μια και η κιθαρα ειναι καινουρια και μου απαντησε οτι το ελαχιστο ειναι 70 ευρω. οπως και ο καγμακης μου πηρε 70 για το βασικο setup στην pacifica που ειχα. και σας διαβεβαιωνω οτι η κιθαρα ηταν σχεδον απαιχτη και δεν ειχε καμια βλαβη. και ρωταω, ειναι λογικο αυτο???[/quote']

 

 

Ναι δε λέω.Επειδή έχω δοκιμάσει και άλλους στη σχέση τιμής απόδοσης έγερνα προς κώστα.Αν παρατήρησες πριν στο post μου μίλησα για χοντρές δουλείες.Πχ για να μου συνδέσει τους μαγνήτες θα μου πάρει 30 ευρώ.Ο zozef μου είχε πάρει 80+10 χορδές.Πες μου τώρα πιό είναι λογικό;Ρε funk δε βάζεις και κανένα άρθρο να λιμάρουμε τα τάστα και να περνάμε μαγνήτες μήπως και γλιτώσουμε χρήμα.Πλάκα πλάκα γιατι δεν ανοίγουμε όλοι μαζί κατάστημα με μουσικά όργανα ένα Αθήνα και ένα Θεσσαλονίκη Noiz Music World;;;; :D :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου