Προς το περιεχόμενο

Ποιον εμπιστεύεστε για service???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου δημιουργήθηκε μια απορία πρόσφατα...Το action πρέπει να είναι το ίδιο σε όλο το μήκος της ταστιέρας ε;(μη βαράτε αν έιπα βλακεία :oops: )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεδομένου ότι τρέχω σε 2 δουλείες (όχι' date='δεν έχω βάλει λάθος τον τόνο :roll: )

αναγκαστικά πηγαίνω τις κιθάρες μου για setup,γιατί *ξέρω* ότι δεν θα κάνω καλύτερη δουλειά από έναν μάστορα και γιατί τις θέλω στην εντέλεια όταν παίζω.Τέλωσπάντων,τις κιθάρες μου τις πηγαίνω στον Γιώργο Παπάζογλου (a.k.a Dr Fret) και δεν έχω πληρώσει ποτέ πάνω απο 40 ευρώ για setup και ειλικρινά απόρησα με τα ποσά που δώσατε (90 ευρώ;;;; 8O ) Κατ'εμένα κάνει πολύ καλή δουλειά,και του έχω πάει les pauls,stratocasters,και floyd rose κιθάρες και ποτέ δεν έμεινα δυσαρεστημένος,και είμαι ΜΕΓΑΛΟΣ ψείρας...(φτιάχνει και ωραίες custom κιθάρες,αλλά πολύ ακριβές... :evil: )

Ο άλλος που είδα ίδια ποιότητα δουλειάς ήταν ο Γιαπιτζόγλου,αλλά πλήρωσα 60 ευρώ.Απαράδεκτο.Και ειλικρινά λυπάμαι τους Θεσσαλονικείς που έχουν πάει την κιθάρα τους για setup στον Zo*ef (άντε να βάλουμε και κανένα αστεράκι για να μη μας κάνουν moderate τα posts)

Συμφωνώ πως ένα βασικό setup ΟΛΟΙ πρέπει να ξέρουμε να το κάνουμε,αλλά δεν θα κάτσω να λιμάρω και τάστα.

Τα 0.02 ¤ μου πάντως είναι τα παρακάτω: καλός ο οδηγός του superfunk,αλλά εάν "δεν πιάνουν" τα χέρια σας,καλό θα ήταν να μη γίνεστε

εγωιστές και να την πάτε για setup...είναι κρίμα να κάνετε ζημιά σε όργανο/α που έχετε επενδύσει (δεν έχει σημασία αν είναι φτηνό η ακριβό) για να αποκτήσετε.[/quote']

 

Μήπως έχεις δοκιμάσει το Wire & Wood;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δημιουργήθηκε μια απορία πρόσφατα...Το action πρέπει να είναι το ίδιο σε όλο το μήκος της ταστιέρας ε;(μη βαράτε αν έιπα βλακεία :oops: )

 

Αυτό είναι θέμα προσωπικής προτίμησης αλλά γενικά όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δημιουργήθηκε μια απορία πρόσφατα...Το action πρέπει να είναι το ίδιο σε όλο το μήκος της ταστιέρας ε;(μη βαράτε αν έιπα βλακεία :oops: )

 

 

θα σε βαρεσω!! :lol: :cry:

δεν ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο βρε σειρά!! :wink: μια και τα μπρατσα εχουν κλιση ωστε να λειτουργει η γεφυρα...

ετσι λοιπον ,υποθετωντας οτι το νατ ειναι σωστα κομμενο συνηθως το πιο χαμηλο action το εχουμε στα πρωτα ταστα και οσο πλησιαζουμε τη γεφυρα ψηλώνει :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το θέμα είναι οτι πήγα για να μου ευθυγραμμίσουν τα τάστα και η κιθάρα τασταρει ακόμη σε κάποια σημεία και λέω μήπως είναι κάτι τέτοιο.Το λάθος ύψος του nut μπορεί να προκαλέσει fret buzzing;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν επηρρεάζει,αφού όταν πατάς την χορδή σε ένα τάστο απομονώνεται οτιδήποτε υπάρχει πρίν!

Το ύψος του nut παίζει μόνο στο buzzing της χορδής όταν την χτυπάς ελεύθερη,όταν δηλαδή είναι πολύ χαμηλά μπορεί να "βρίσκει" σε κάποιο τάστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 7 μήνες αργότερα...

Έχω καλά νέα για ορισμένους...βρήκα στο e-mule το βιβλίο του Dan Erlewine "Guitar Player Repair Guide" se pdf ! κάπου 80ΜΒ.

 

Αφού έκανα μια απόπειρα και το παρήγγειλα μέσω ενός καταστήματος (στο amazon) στην Αμερική μεταχειρισμένο και δεν ήρθε ποτέ...(βέβαια μου στείλαν τα λεφτά μου πίσω...)

 

Ευχαρίστως να σας το στείλω αν μου βρείτε τρόπο...αλλά κάντε ένα search στον γάιδαρο και θα το βρείτε...(γράψτε Guitar Player Repair Guide) :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως να σας το στείλω αν μου βρείτε τρόπο...αλλά κάντε ένα search στον γάιδαρο και θα το βρείτε...(γράψτε Guitar Player Repair Guide) :wink:

 

Γιατί δε το ανεβάζεις σε κανένα Rapidshare ή ανάλογο. :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρίστως να σας το στείλω αν μου βρείτε τρόπο...αλλά κάντε ένα search στον γάιδαρο και θα το βρείτε...(γράψτε Guitar Player Repair Guide) :wink:

 

Γιατί δε το ανεβάζεις σε κανένα Rapidshare ή ανάλογο. :wink:

 

Τα περισσότερα uploadάδικα 8O δέχονται μέχρι 50mb :/

 

Αν σου είναι εύκολο δώσε ένα edk link η torrent

 

Ο άλλος που είδα ίδια ποιότητα δουλειάς ήταν ο Γιαπιτζόγλου' date='αλλά πλήρωσα 60 ευρώ[/quote']

80 € πλέον :!: :!: :!: έκανα service μία φορά, μου έκανε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ δουλειά αλλά λαο τόσα χρήματα δεν δικαιολογούνται.

 

Μήπως έχεις δοκιμάσει το Wire & Wood;

Το W&W στο Βαφοπούλειο έχει κλείσει εδώ και καιρό. Εχει ανοίξει άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου