Προς το περιεχόμενο

Ποιον εμπιστεύεστε για service???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η απορια που εχω superfunk , ειναι πως ειναι δυνατον οι οδηγιες σου για setup να κανουν για ολες τις κιθαρες και αναφερομαι στις αποστασεις που περιγραφεις ομορφα κ σχηματικα με πενες, τσιγαροχαρτα κλπ.δεν αλλαζουν αυτες με αλλα μπρατσα,ταστα κλπ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν ακόμα και εγώ που δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το setup της κιθάρας μου το πήρα απόφαση...θα την σετάρω μόνος μου...ναι.. ναι.. ναι..μόνος μου...θυμάμαι... την πρώτη μου κιθάρα (starfire) που μια φορά την (δι)έλυσα εντελώς....μετά την πέταξα... :lol: :lol:

 

πρέπει να πάρω ένα καποταστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, παιδια, ειχα να μπω καμια βδομαδα internet και με το που μπηκα και ειδα 5 σελιδες απαντησεις τα 'παιξα!Ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις προτασεις (ε ρε τι σου ειναι οι Ελληνες) και σιγουρα θα τσεκαρω ολες τις συμβουλες (ξεκινωντας απο τον οδηγο του Superfunk). Σιγουρα θα ενιωθα πολυ πιο 'σωστος' κιθαριστας αν μπορουσα να κανω το setup μονος μου, αλλα απο τοτε που αρχισα να ασχολουμαι με την ηχοληψια, καπου εχασα τη μπαλα με την κιθαρα...Anyway, ευχαριστω και παλι και θα επανελθω συντομα με νεοτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω πάντως που έχω δοκιμάσει το self-setup είχα πολυ καλά αποτελέσματα.Ακόμη και ο δάσκαλος της κιθάρας μου μου έδωσε γλιφιτζούρι για την προσπάθεια μου :D :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις χθές ρώτησα τον Γιαπιτζόγλου για ένα τυπικό setup και πολί άνετα μου είπε 90 ευρώ!!!!!!Δεν μιλάμε για τίποτα εξειδικευμένο απλό setup!Έπαθα την πλάκα μου παει ξεφύγανε όλοι τους.

Τελικά αποφάσισα να το κάνω μόνος μου για να μη νοιώθω μ#%#κας και θεώρησα πως καλά θα ήταν να αγοράσω και το βιβλίο Guitar Player Repair Guide του Dan Erlewine που είναι ίσως το καλύτερο.

Το πρόβλημα που είναι?

Έψαξα όλη τη θεσσαλονίκη και μου λένε οτι μόνο με παραγγελία η οποία στην καλύτερη θα φτάσει σε 2 μήνες!!!!

Δυστυχώς δεν έχω πιστωτική κάρτα και μια αγορα από το amazon ας πούμε ειναι απίθανο...

Μήπως γνωρίζει κανένας αν υπάρχει καποιος αλλος τρόπος να το βρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθές ρώτησα τον Γιαπιτζόγλου για ένα τυπικό setup και πολί άνετα μου είπε 90 ευρώ!!!!!!Δεν μιλάμε για τίποτα εξειδικευμένο απλό setup!Έπαθα την πλάκα μου παει ξεφύγανε όλοι τους.

Τελικά αποφάσισα να το κάνω μόνος μου για να μη νοιώθω μ#%#κας και θεώρησα πως καλά θα ήταν να αγοράσω και το βιβλίο Guitar Player Repair Guide του Dan Erlewine που είναι ίσως το καλύτερο.

Το πρόβλημα που είναι?

Έψαξα όλη τη θεσσαλονίκη και μου λένε οτι μόνο με παραγγελία η οποία στην καλύτερη θα φτάσει σε 2 μήνες!!!!

Δυστυχώς δεν έχω πιστωτική κάρτα και μια αγορα από το amazon ας πούμε ειναι απίθανο...

Μήπως γνωρίζει κανένας αν υπάρχει καποιος αλλος τρόπος να το βρώ?

 

To amazon δέχεται πληρωμή με check ή money order' date=' οπότε ψάξε το έτσι. Εναλλακτικά μπορείς να κοιτάξεις αν κανένας γνωστός, φίλος, θείος, θεία, έχει κάρτα και μπορεί να σε εξυπηρετήσει (σιγά το ποσό δηλαδή...). Αν μου το έλεγες χτες, και υπάρχει τόσο πρόβλημα, ευχαρίστως να το έβαζα σε μια παραγγελία που έκανα. :wink:

 

Όσο για το "service" τόσο για σένα όσο και για τα άλλα παιδιά: [b']ζητήστε από τον "μάστορα" να σας περιγράψει ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι περιλαμβάνει το σέρβις και μετά ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΤΕ την απάντησή του![/b]

 

Είναι καιρός να σφίξουν ορισμένοι κώλοι! :evil:

 

Αλλά και να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις που μπορεί να εκθέσουν έναν επαγγελματία. :wink:

 

Νομίζω ότι γίνομαι απόλυτα κατανοητός σ'αυτά που λέω παραπάνω, αν όχι ευχαρίστως να επεκταθώ. Πιστεύω ότι μπορούμε να φτιάξουμε έτσι μια λίστα με αξιόπιστους και αξιόλογους ανθρώπους στους οποίους θα εμπιστευόμαστε τις αγάπες μας. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι τρέχω σε 2 δουλείες (όχι,δεν έχω βάλει λάθος τον τόνο :roll: )

αναγκαστικά πηγαίνω τις κιθάρες μου για setup,γιατί *ξέρω* ότι δεν θα κάνω καλύτερη δουλειά από έναν μάστορα και γιατί τις θέλω στην εντέλεια όταν παίζω.Τέλωσπάντων,τις κιθάρες μου τις πηγαίνω στον Γιώργο Παπάζογλου (a.k.a Dr Fret) και δεν έχω πληρώσει ποτέ πάνω απο 40 ευρώ για setup και ειλικρινά απόρησα με τα ποσά που δώσατε (90 ευρώ;;;; 8O ) Κατ'εμένα κάνει πολύ καλή δουλειά,και του έχω πάει les pauls,stratocasters,και floyd rose κιθάρες και ποτέ δεν έμεινα δυσαρεστημένος,και είμαι ΜΕΓΑΛΟΣ ψείρας...(φτιάχνει και ωραίες custom κιθάρες,αλλά πολύ ακριβές... :evil: )

Ο άλλος που είδα ίδια ποιότητα δουλειάς ήταν ο Γιαπιτζόγλου,αλλά πλήρωσα 60 ευρώ.Απαράδεκτο.Και ειλικρινά λυπάμαι τους Θεσσαλονικείς που έχουν πάει την κιθάρα τους για setup στον Zo*ef (άντε να βάλουμε και κανένα αστεράκι για να μη μας κάνουν moderate τα posts)

Συμφωνώ πως ένα βασικό setup ΟΛΟΙ πρέπει να ξέρουμε να το κάνουμε,αλλά δεν θα κάτσω να λιμάρω και τάστα.

Τα 0.02 ¤ μου πάντως είναι τα παρακάτω: καλός ο οδηγός του superfunk,αλλά εάν "δεν πιάνουν" τα χέρια σας,καλό θα ήταν να μη γίνεστε

εγωιστές και να την πάτε για setup...είναι κρίμα να κάνετε ζημιά σε όργανο/α που έχετε επενδύσει (δεν έχει σημασία αν είναι φτηνό η ακριβό) για να αποκτήσετε.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εειδη μονο τα ασχημα λεμε, ο μαυρομουστακης στην θεσσαλονικη παιρνει 20 ευρω μαζι με χορδες για βασικο set up. βεβαια δεν εχω παει ποτε την κιθαρα μου εκει, αλλα ολος ο λαος τον εμπιστευεται(σιγουρα λογω τιμης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου