Προς το περιεχόμενο

Συνδέσεις MIDI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΠΟ Η/Υ -ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ-ΣΥΝΘ.MIDI IN-OUT-THRU.?ΣΤΟ MIDI ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΞΟΔΟΣ ΤΙ ΚΑΝΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώντας πως Η/Υ και κάρτα ήχου "μοιράζονται" τις ίδιες θύρες MIDI (hardware κι όχι virtual), η συνδεσμολογία είναι:

 

- Synth MIDI Out συνδέεται με το PC MIDI In

- Synth MIDI In συνδέεται με το PC MIDI Out

 

Έτσι επιτυγχάνεται αμφίδρομη επικοινωνία μεταξύ synth και pc, εκτός αν τελικά το synth δεν έχει πηγή ήχου (είναι απλός keyboard controller), οπότε είναι απαραίτητη μόνον η 1η σύνδεση.

R+C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώντας πως Η/Υ και κάρτα ήχου "μοιράζονται" τις ίδιες θύρες MIDI (hardware κι όχι virtual .αυτο δεν το καταλαβα δηλαδη? εγω εχω καρτα ηχου in-παει σε πρωτο συνθ midi out.απο αυτο το συνθ το midi in παει στο απλο πληκτρακι που εχει μια εισοδο.κ απο ενα αλλο συνθ midi in που παει στο out της καρτας.ειναι σωστη η συνδεση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει mdi in-out.μονο μια εξοδο εχει

 

 

 

Για να σε βοηθήσουμε περισσότερο πρέπει να μας πεις τη κάρτα ήχου που έχεις.Δεύτερον αν δεν έχει καθόλου midi μπορείς να αγοράσεις ένα midi box(με usb σύνδεση για υπολογιστή) να συνδέσεις σε αυτό τα midi σου και έπειτα το midi box μέσω usb πάνω στον υπολογιστή :).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου