Προς το περιεχόμενο

Gilmour-όφατσες του ΝΟΙΖ ενωθείτε για jam


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 255
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγχαρητήρια σε όλους σας  :) :)

 

Αλλά για άλλη μια φορά ακούγωντας το fenderiarh αν δεν το ήξερα θα έλεγα ότι είναι ο ίδιος ο Gilmour  :o :o Respect!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήταν όλοι φανταστικοί!!!  :o :o (ειδικά αυτοί του γκρουπ μου - ξέρετε, οι από δω απαυτώνουνε τους από κει κλπ κλπ  ;D). Το μέρος μου ήθελα να το έχω πολύ απλό και χωρίς "κοκορετσιές", ειδικά για να υπογραμμίσω ότι το ύφος διαφέρει από ηλ. κιθάρα (φανταστείτε κιθαριστικά single note runs στο φλάουτο... μπλιαχ... αν και το σόλο στο τέλος του Fade To Black κολλάει πολύ στο φλάουτο, χμ).

 

Με τόσα ωραία μέρη γύρω μου βέβαια (και κάπως overdriven) φαίνεται κάπως "λίγο", methinks. Απλό μεν αλλά λίγη φιοριτούρα την ήθελε. Του λείπει και punch (Xαριλατρόνιο είσαι σίγουρος ότι έβαλες τη v2; Mου ακούγεται λίγο ψόφιο... είχα και λίγο ντιλέι και φεϊζεράκι, πού πήγε??! )

 

Τα εύσημά μου με ειδική μνεία στον Neeq και στο πολύ έξυπνο μέρος του ηχητικά και συνθετικά!!!!  :) :) :) :)

 

Eυχαριστούμε πολύ για την πρωτοβουλία και για τα καλά λόγια!!  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςςςςςςς, γραψαμε παλι  :o. Με συγκινειτε ρε παλιοχαρακτηρες  :'(

:o

πωπω τελειο αποτελεσμα  :D

 

Το χετε ρε, δε θα ξανακοροιδεψω κιθαριστες  :D

 

:o Πωπω το φλαουτο  :o

 

Απο το 0:44 εως το 0:47 κανει μπαμ ο ανθρωπος που δε μπορει να πειραζει φιλτρα και να παιζει ταυτοχρονα  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

They were all wonderfull!!

 

Ξεχωρίζω αυτόν που δεν έπαιξε μόνο με τα χέρια, την μετενσάρκωση του Dave και τον Sergio Leone!...... ;) :)

 

 

 

 

ksaderfos rotaei, MAC kalitero hxo apo PC... h oxi?!?... ::) ??? :-\....(tha kani omos gia metal!!??? ??? ??? ???)

 

;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παίδες!!! Πολύ ωραία και τα 2 κλιπάκια!

 

Για μια ακόμη φορά αποδείξαμε ότι ακόμη και εξ αποστάσεως μπορούμε να συνεργαστούμε και να προκύψουν ... θαυματάκια ;)

 

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια από μένα στους:

neeq: Τα λόγια είναι περιττά για σένα. Τέλος

fenderiarhs: Gilmour-άς 101%. ΑΨΟΓΟΣ! (Βέβαια "έκλεψες" λίγο με τα overdubs, αλλά χαλάλι! Πορώθηκα!)

bloody_sunday: με μάγεψε η "ηρεμία" του φλάουτου

 

Συγχαρητήρια και στον Harilatron για τις 2 πολύ καλές μίξεις, αλλά και για το χρόνο που διέθεσε ;)

 

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!! :)

 

ΥΓ @Earendil: οι P90s και το low gain σου πάνε πολύ!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

neeq: Τα λόγια είναι περιττά για σένα. Τέλος

 

+100

 

...κι εμένα μου άρεσε και στην βιασύνη μου παρέλειψα να τον αναφέρω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε!Σε όλους!Δυστυχώς δεν παρακολουθώ πολύ τελευταία το φόρουμ λόγω

ανειλημμένων σπουδαστικών/ερωτικών και άλλων ( ;D) υποχρεώσεων,αλλά μπορώ με σιγουριά

να πω οτι το αποτέλεσμα είναι πέρα για πέρα επαγγελματικό!

Και ωραία μπάσα/μπασοκίθαρα! ;D Γουστάρω φάση να πούμε.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να προτρεψω εδω τη συμμετοχη κι αλλων πληκτροπληκτων συμφορουμιτων ωστε να γίνει "θεσμος" :P και η δική μας συμμετοχη.   :-\

 

Το επισημαίνω διότι είναι πολυ σημαντικό να ακουμε ιδεες απο αλλους μουσικους, διαφορων επιπεδων. Προσωπικα θα ηθελα πολυ να ακουσω το στυλ διαφορων παιδιων απο τον τομεα των synths για να παρω ιδεες, οπως κανω με τους κιθαρίστες.  :)

 

Ετσι θα αναπτυχθει περισσότερο και εκεινο το section που δυστυχως το μεγαλυτερο ποσοστό του αναλώνεται σε ερωτησεις "τι κηβορδ με 500€" με αποτελεσμα να χανει το ενδιαφερον του για μεγαλα χρονικα διαστήματα.  :-[

 

Δεν ξερω γιατι δε γίνεται μεχρι τωρα, ίσως θα έπρεπε να το προωθήσουμε περισσότερο στους συνθακηδες, πολλοι απο τους οποίους εχουν τρομερες τεχνικες γνωσεις και πιστευω θα ειχε μεγαλη διδακτικη αξία να ακουσουμε και μετουσιωμενες τις γνωσεις αυτες.  :D

 

Στο κατω κατω η ηχογραφηση για μας είναι 10 φορες πιο ευκολη απο αυτη της κιθαρας. ::)

 

Μαλλον ειμαστε ντροπαλα παιδια επειδη μας βαζετε πισω στη σκηνη και μαλιστα εχετε και boost για τα σολο. Δωστε μας λίγη σημασια στο επόμενο τζαμαρισμα (οχι εμενα που ειμαι καμποης εκ φυσεως  ;D ) και πιστευω θα δουμε ομορφα πραματα.

 

Και αυτο είναι το υπ'αριθμον 666 ποστ μου  :-*

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου