Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη προσομείωση Fender Rhodes;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

SUPERFUNK

Εγω παλι πολυ καλυτερο ηχο rhodes εχω βγαλει στον καινουργιο μας δισκο με το Lizzard παρα απο οτι στους δυο προηγουμενους που επαιζα με τα 88αρι & τον Twin ;),μια και το Lizzard σου δινει "μικροφωνισμενους" τους ηχους ;) και δυστυχως ποτε μου δεν καταφερα σε στουντιο να βγαλω τοσο καλο ηχο οπως στο σπιτι μου με το LL.

 

λεει αληθεια ο φιλος.

αν σκεφτει κανεις , για να γραψεις rhodes real, πρεπει να πεσει (δουλεια)

ΑΛΛΑ εχεις και το αναλογο αποτελεσμα... :)

 

 

 

use what u got!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τσεκαρετε και της www.puremagnetik.com ta feder rhodes kai wurli..(αν και πειρα το νορντ) ;D

 

++ αναλογικα/ακουστικα/ synthia etc.....

 

http://puremagnetik.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=151

 

 

 

ολα παιζουν με kontakt 2/3 alla kai me logic + ableton live 7/8 8)

use what u got!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως πρωην ιδιοκτήτης 2 rhodes (το 54αρι και το Suitcase αλλα και ενός Hmmond (που πλέον το έχω για πούλημα), μπορώ να σας πω πως το μόνο που παρατηρώ είναι μου λείπει η αίσθηση -στο χέρι και στο μάτι- που είχα, αλλά όχι ο ήχος. Είτε με το Νord Stage Compact είτε με το Lounge Lizard ο ήχος που περιγράφεται ως Rhodes είναι απλώς απίστευτος. Στο πρώτο σιντάκι που είχα κάνει με τη μπάντα μου είχα ηχογραφήσει με το παλιό μου Electro και με το Rhodes και διαφορά δεν καταλάβαινα στα δικά μου αφτιά (πόσο μάλλον οι υπόλοιποι). Οσο για κάποιους "ειδικούς", πολύ απλά τους μπέρδεψα ρωτώντας τους ποιο είναι ποιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σφυράκι χτυπάει το... πιρουνάκι  ;D Τι πιο απλό. Γι' αυτό και το physical modelling είναι μανούλα στην εξομοίωση του electric piano. Ενώ αντίθετα σε πιο περίπλοκες καταστάσεις (π.χ. το δοξάρι τρίβεται στη χορδή) δεν τα πάει τόσο καλά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπορει καπoιος να μου πει,θελω ενα ampfire απο τα αουτ. του ELECTRO NORD και να γραφω απο mice (rhodes/hamnd..) ;D

 

που να κοιταξω ποσο θα εχει και αν γινετε φυσικα..? ???

use what u got!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου