Προς το περιεχόμενο

Digitech screaming blues ή Artec blues overdrive se-bod???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα marshall mg30dfx και σκεφτομαι να αγορασω ενα πενταλακι να του δοσω λιγο blues\rock ηχο και ειμαι αναμεσα σαυτα τα 2..Περιμενω ν΄ακουσω γνωμες...

sdsds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα tube screamer να σου μεινει κιολας,ετσι οταν με το καλο αλλαξεις ενισχυτη να εχεις κ ενα καλο πεταλι.

 

Αυτα για αρχη :) Βασικα πραγματα.

Ισως χρειαστει να δωσεις 20-30 ευρω παραπανω αλλα αξιζει τον κοπο.

Θα με θυμηθεις αργοτερα.

 

Δινουν κανα-δυο στις αγγελιες,ριξε μια ματια εαν θες κατι σε μεταχειρ τα βρισκεις με 80ευρω περιπου.Συμφερει

 

Καινουριο εδω - http://www.dv247.com/invt/34821/ (Δεν συμφερει!  :))

 

Εναλλακτικη προταση εδω - http://www.thomann.de/gr/mxr_distortion_iii.htm - Πολυ καλη τιμη γι'αυτα που μπορει να προσφερει,μη σε ξεγελα ο τιτλος "Distortion",ειναι αρκετα all around πεταλι.

 

Καλη συνεχεια.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει πολλά απ' αυτά που κυκλοφορούν για blues ήχο της προκοπής. Αν έχεις εύκαιρο ένα jackhammer μπορώ να σου στείλω δύο ρυθμίσεις κουφές σε σχέση με τις γνωστές, που εμένα τουλ με ικανοποίησαν ('εχω δοκιμάσει από bluesbreaker, big muff, tube king, τα κλασσικά od.κλπ). Eπίσης αυτό που σου πρότεινε ο Κ είναι το αμέσως επόμενο που θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις ίσως με μια υποβοήθηση μ' ένα μπουστεράκι κάποιες φορές. Χαιρετώ

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το Bad Monkey και είμαι ευχαριστημένος.Είναι και φθηνό και είναι πιο ευέλικτο απο το tubescreamer(δεν εννοώ καλύτερο...).

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα tube screamer να σου μεινει κιολας,ετσι οταν με το καλο αλλαξεις ενισχυτη να εχεις κ ενα καλο πεταλι.

 

Γι'αυτό ψάξε και στις αγγελίες του noiz κάποιος πουλάει ένα.

Και το blues driver της boss είναι αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bad Monkey είναι η καλύτερη επιλογή σε low budget (και στέκεται ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΑ δίπλα σε άλλα ακριβότερα πετάλια OD). To Tube Screamer κλασικό αλλά πανάκριβο και το Blues Driver εξίσου ακριβό... Bad Monkey is the way ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μην περιμένεις θαύματα με τον ενισχυτή που έχεις. Αν μπορείς να δανειστείς κάποιο πετάλι να το δοκιμάσεις πρώτα σε αυτόν, κάντο να δεις τι παίζει ηχητικά.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μην περιμένεις θαύματα με τον ενισχυτή που έχεις. Αν μπορείς να δανειστείς κάποιο πετάλι να το δοκιμάσεις πρώτα σε αυτόν, κάντο να δεις τι παίζει ηχητικά.

 

Ακριβως επιδει δεν περιμενω θαυματα δεν θελω να παρω και κατι πανω απο 50 ευρο...Επιδει ξερω ομως οτι σε λιγο καιρο θα παρω τι μονοκαναλη λαμπα μου(δε γλιτωνει) θελω να χω κ μια καβατζα ηχο.Τωρα οσον αφορα τον marshall μου απλα θα ηθελα να του δοσω καπως ποιο vintage ηχο.

sdsds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε πάρε το Bad Monkey, 39 ευρώ από thomann αν θυμάμαι καλά, αλλά και εδώ φτηνά πρέπει να το έχουνε. Και θα σου μείνει για τον καλό ενισχυτή.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου