Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικα: Dunlop DC Brick VS Voodoo Lab Pedal Power VS 1 Spot


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε ντε, για τα φαζ μιλούσα... τα ντιλέιζ (πόσο μάλλον τα ψηφιακά) έχουν πολύ υψηλή κατανάλωση και όχι μόνο θα ήταν μπελάς να βάζεις κάθε λίγο μπαταρίες, αλλά και αντιοικολογικό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωπα πασσο μιλουσα σαν αποδωση τεχνικα καθαρα.

Αλοιμονο να καθεσαι να ξεβιδωνεις πεταλια για μπαταρια.

Bloody δεν ειναι αντιοικολογικο αλλα και αντιοικογενεισοδιματικο. ;D

Παντως ενα μπακαλιστικο ωραιο κολπακι να δεις την αποδωση του τροφ/κου εινα να εχεις μπαταρια και το τροφ/κο. On το πεταλι-βγαζεις τροφ/κο βλεπεις λαμπακι πεταλιου αν αλλαζει φωτεινοτητα(if u know what i mean)

ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

ερωτηση!

εχω το flanger hoax απο electroharmonix

η τροφοδοσια του ειναι 18V

θα μπορουσα με ενα τροφοδοτικο οπως το dc Bricks να το τροφοδοτησω χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα?

 

ευχαριστω

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση!

εχω το flanger hoax απο electroharmonix

η τροφοδοσια του ειναι 18V

θα μπορουσα με ενα τροφοδοτικο οπως το dc Bricks να το τροφοδοτησω χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα?

 

ευχαριστω

 

Από τη στιγμή που το dc Bricks έχει έξοδο 18V μπορείς! Αρκεί να ξέρεις πόσα mA τραβάει το συγκεκριμένο πετάλι και τι άλλο θα τροφοδοτήσεις με το τροφοδοτικό για να μην ξεπεράσεις το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο του ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα........μια ερωτηση και απο μενα.............φτιαχνοντας ενα case για ακουστικα οργανα.............εχω ενα boss ad5,9 volt 300ma........ενα empress para eq,18-24 volt 100ma.......και ενα peterson strobostomp tuner,9 volt 80 ma..........απο το να εχω 3 τροφοδοτικα ξεχωριστα..........μπορω να καταφυγω στη λυση να φτιαξω ενα τροφοδοτικο που να εχει 2 9voltες εξοδους και 1 24voltη...........ξερει κανεις καποιον στη θεσσαλονικη που να κανει καλης ποιοτητας τροφοδοτικα?......φιλικα βαγγελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sory για το οφτοπικ αλλα εχω μια απλη ερωτηση και δεν θελω να ανοιξω καινουριο θεμα.

 

εχω φτιαξει το supasustain το οποιο θελει τροφοδοσια 18 βολτ.

 

Θα μπορουσα να συνδεσω δυο θηλυκα βυσματα σε σειρα και να χρησιμοποιησω δυο βυσματα απο τα 8 του 1spot?

 

ευχαρηστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sory για το οφτοπικ αλλα εχω μια απλη ερωτηση και δεν θελω να ανοιξω καινουριο θεμα.

 

εχω φτιαξει το supasustain το οποιο θελει τροφοδοσια 18 βολτ.

 

Θα μπορουσα να συνδεσω δυο θηλυκα βυσματα σε σειρα και να χρησιμοποιησω δυο βυσματα απο τα 8 του 1spot?

 

ευχαρηστω

 

Δε γινεται να συνδυασεις δυο εξοδους ετσι αν δεν ειναι isolated. Για να βγαλεις 18V απο Onespot θες κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται να συνδυασεις δυο εξοδους ετσι αν δεν ειναι isolated. Για να βγαλεις 18V απο Onespot θες κατι τετοιο.

 

με γελουν τα ματια μου? :P

μετατρεπει την 9V εξοδο σε 18V?????????????

 

τα σπαειιιιιιιιιιιιι! ;D

 

το εχει δοκιμασει κανεις?

στα ευρωπας το βρισκουμε?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikoubis το  link σου που παραπεμπει στο καλωδιο εχει μια σημειωση κατω κατω.

 

The Power Pump is designed to work in conjunction with the Godlyke PA-9 Power-All 9-volt digital power supply ONLY. Using it with other power supplies can damage them, the PP-9, and/or the unit (s) being powered. Godlyke, Inc. assumes no responsibility for damage resulting from abuse of misuse of this product.

 

Για την αρχικη ερωτηση πιστευω οτι το voodoo lab ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ποτε μου. Επισης με συγκεκριμενα καλωδια η ταση αυξομειωνεται.

 

Τελος εχω να προσθεσω μια σχετικα ακριβη λυση αλλα πολυ αξιοπιστη.

Γιατι δεν δοκιμαζεις ενα σταθεροποιητη τασης? Τα furman ειναι παρα πολυ καλα και μπορεις να βαλεις και ενισχυτη πανω, απλα στην Ελλαδα δεν χρησιμοποιουν πολυ.

Βεβαια για να συνδεσεις το τροφοδοτικο και οχι τα πεταλια.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται να συνδυασεις δυο εξοδους ετσι αν δεν ειναι isolated. Για να βγαλεις 18V απο Onespot θες κατι τετοιο.

 

οποτε θα βραχυκυκλωσει το 1σποτ

οκ ευχαρηστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου