Προς το περιεχόμενο

Τrademark - the band


metalash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σου ρε Σωτήρη Skylight :wink:

Χάρηκα πολύ που εμφανίστηκες κι εσύ !!!

Απίστευτες μέρες περνάγαμε τότε,ε ? :)

Χάίρομαι πάντως που υπάρχουν ακόμα άτομα που θυμούνται το γκρούπ.Ακόμα κι εγώ που "έφυγα νωρίς",θυμάμαι τα πάντα σαν να ήταν χτές.Τα live στο "ΑΝ" ειδικά (ακόμα έχω τις φωτογραφίες-μόλις είχες αγοράσει την ΥΑΜΑΗΑ και το μαλλί σου ακόμα δεν είχε μακρύνει πολύ :wink: ).

Η ακόμα εκείνο το βράδυ στο σπίτι του ¶γγελου που εγώ κι εκείνος δοκιμάζαμε ιδέες για ένα καινούριο τραγούδι,που έμελε να γίνει το αγαπημένο μου ever,και ήταν το Cold Love.Eκείνος μου έδειχνε ακόρντα στο Yamaha DX 21 και έπαιζε κιθάρα συγχρόνως.Κι σιγά σιγά,το τραγούδι "γεννιόταν".

Ελικρινά,έχω σκεφτεί πολλές φορές να έρθω σε επαφή με τον ¶γγελο για να μαζευόμασταν όσα πιό πολλά παλιά μέλη γίνεται και να τζαμάραμε "μπούγιο".Θα είχε χαβαλέ :P

Θα γούσταρα να βρεθώ σε ένα live των Ροδών να πώ και ένα γειά στον Χρήστο (άν με θυμάται ακόμα...).

Νά σαι καλά φιλαράκο κι εύχομαι να τα ξαναπούμε σύντομα για καμμιά μπύρα και "αναμνήσεις". :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εδώ είμαι κι εγώ (Σωτήρης Φεγγίτης' date=' ο κιθαρίστας των ΤΜ)! Γεια σου ρε Χρήστο, με πήγες πολύυυ πίσω σήμερα. Those were the days... Πάντως, λίγο πολύ, και οι τρεις (¶γγελος, Χρήστος, εγώ) ασχολούμαστε ακόμα με τη μουσική και φυσικά, τα λέμε σε σταθερή βάση. Anyway, να 'στε όλοι καλά παίδες.

Cheers

8)[/quote']

δεν το λεω για κοπλιμεντο , αλλωστε εδω δεν εχει αναγκη κανεις κατι τετοιο,θα το πω επειδη το αισθανομαι , η κιθαρα που ακουσα στους trademark ηταν η καλυτερη κιθαρα που ακουσα σε ελλ. δισκο συμφωνα με

τα γουστα μου .Μακαρι να ξαναφτιαξετε το group μια μερα και να συνεχισετε απο εκει που σταματησατε .(οχι μοντερνο-ροκιες και τετοια ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ότι για λίγες μέρες,στις κιθάρες βρέθηκαν και οι δύο Σωτήρηδες,Φεγγίτης και Καραμάνος.Δεν προλάβαμε να παίξουμε ζωντανά με αυτή την σύνθεση,αλλά οι 2-3 πρόβες που κάναμε,ήταν εμπειρία.

Ενα σας λέω...

Να πετυχαίνατε τους ΤΜ να παίζουν το Runaway των Bon Jovi :D (η αγαπημένη μου διασκευή) και το Fool for your lovin' των Whitesnake (Συμφωνείς Σωτηράκη ? :wink: )

Όσο για τα live με την τελική σύνθεση,καταφχαριστήθηκα σαν θεατής,το Enter Sandman στο πάρτυ του Rock FM.Ο Σωτήρης κένταγε,ο Χρήστος κοπάναγε αλύπητα (δεν θυμάμαι άν ήταν ξυπόλητος :lol: ),ο Νίκος τα έδινε όλα και ο ¶γγελος...άσε...τί να λέμε...

Χαίρομαι που έχω την ηχογράφηση αυτή και την ακούω ακόμα και σήμερα συχνότατα.

Καλά τα λές ρε Skylight...those were the days...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παλαιός και γω (Fire Vanadium) έχω να πω ότι οι Τrademark έδωσαν το δικό τους στίγμα στον χώρο του ελληνικού hard-rock,και κέρδισαν τον σεβασμό από όλους.Θα ήθελα να αναφέρω (αν θυμάμαι καλά) ότι οι Trademark είχαν από τα πρώτα support ελληνικής heavy μπάντας σε μεγάλο συγκρότημα εκτός Ελλάδας (Scorpions-Βουλγαρία).Θυμάμαι γενικώς ότι έπαιζαν άνετα πάνω στην σκηνή και το ευχαριστιόντουσαν,πράγμα που μετέδιδαν και στον κόσμο από κάτω.Anyway,εύχομαι στα παιδιά ότι καλύτερο και να ξαναπαίξουν σύντομα (είμαι σίγουρος ότι με 3-4 πρόβες βγαίνουν για live)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληκτρά δεν είχαμε ποτέ. Απλώς μας είχε βοηθήσει ο Rory των Raw Silk σε μερικά live (αν θυμάμαι καλά σε δύο support με τον Ian Gillan στο Ρόδον).

Ο Rory ο Χριστοπουλος?...Ο αδερφος του Τζιμη? 8O 8O Αυτος τωρα

πρεπει να τρεχει σε διαφορα σκυλε ανα την Ελλαδα..Τα φραγκα,βλεπεις..

Ειχαν ενα στουντιο διπλα στον σταθμο του Ταυρου (ηλ/κο) με τον Τζιμη

αλλα εκλεισε,δυστυχως..

+1000 για οσες μπαντες αναφερθηκαν πιο πανω,απο τις πολυ καλες

εποχες στην ελληνικη δισκογραφια(κατα την ταπεινη μου αποψη)..

You should hear me calling..-Το χω ακομα το cd!

Μελαγχολησα τωρα... :|

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έτσι πρέπει να είναι.Θυμάμαι που είχα δεί μιά αφίσα από ένα σκυλάδικο "σχήμα" και έγραφε από κάτω "καλλιτεχνική διεύθυνση Ρ.Χριστόπουλος".Δεν μπορεί να ήταν άλλος.

Τον θυμάμαι πάντως που τον γνώρισα στο Praxis και μου φάνηκε λίγο υπερόπτης...

Αλλά πιτσιρικάς ήταν,βάλε και τον τουπέ λόγω Raw Silk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έτσι πρέπει να είναι.Θυμάμαι που είχα δεί μιά αφίσα από ένα σκυλάδικο "σχήμα" και έγραφε από κάτω "καλλιτεχνική διεύθυνση Ρ.Χριστόπουλος".Δεν μπορεί να ήταν άλλος.

Τον θυμάμαι πάντως που τον γνώρισα στο Praxis και μου φάνηκε λίγο υπερόπτης...

Mπα..Οχι υπεροπτης..Ισως λιγο περιεργος αλλα γαμω τα παιδια.Γουσταρε

οπως παιζαμε και μας αφηνε να τζαμαρουμε τσαμπα..(αφου πριν καpniζame....αλητειες..) :lol: :lol: Ο νοων νοειτω,εννοειται! :lol:

Παντως ηταν απο τους μουσικους που γουσταρα πολυ.

Εναντια στο over-thinking,με τσαμπουκα,φαντασια,τεχνικη..

Πολλες φορες με φωναζε και φτιαχναμε μουσικουλα με μπασσο/πληκτρα,ετσι

στο δωρεαν.Στο στουντιο του ειχα γνωρισει και τον Χατζη-Gianni :lol: κακια

ωρα με το καραγκιιοζακι.Αλλα ειχα γνωρισει και τη Σαμπρινα...

ΤΙ ΦΩΝΑΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα..Οχι υπεροπτης..Ισως λιγο περιεργος αλλα γαμω τα παιδια.Γουσταρε

οπως παιζαμε και μας αφηνε να τζαμαρουμε τσαμπα..(αφου πριν καpniζame....αλητειες..) Ο νοων νοειτω,εννοειται!

 

Παλιόπαιδα :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου