Προς το περιεχόμενο

Line6 SPIDER15


SRV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από λιγες μέρες πήγα στο Νακα να ρωτήσω για κάνα ενισχυτή. Η φτώχεια η καταραμένη όμως δε μ'αφήνει να πάρω τίποτα περισσότερο από κανένα 15αρι.

Μου έδειξε τον Line6 Spider15 και μου είπε για 180ευρώπουλα. :(

Και επίσης ότι κατι Μαrshall 15αρηδες τους βάζει κάτω!!!! :P

 

 

Επειδή δεν τον έπαιξα και δεν τον άκουσα,μου είπε αλήθεια?

 

Έχει παίξει κανείς με τέτοιο?Αξίζει τα λεφτά του?

he sky is cryin'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι πρέπει να ζήσουν κάπως τακιςςςς :lol:

πάντως για τον line 6 τον συγκεκριμμένο δε κατέω πράμα.....

φίλε SRV κοίτα τον Vox VR30 με λυχνία τελική. είναι +100ευρά πιό πάνω από ότι σου είπε ο τύπος για line6 & marshall αλλά και 100 φορές καλύτερος από τους 2 που αναφέρεις.. :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λιγες μέρες πήγα στο Νακα να ρωτήσω για κάνα ενισχυτή. Η φτώχεια η καταραμένη όμως δε μ'αφήνει να πάρω τίποτα περισσότερο από κανένα 15αρι.

Μου έδειξε τον Line6 Spider15 και μου είπε για 180ευρώπουλα. :(

Και επίσης ότι κατι Μαrshall 15αρηδες τους βάζει κάτω!!!! :P

 

 

Επειδή δεν τον έπαιξα και δεν τον άκουσα' date='μου είπε αλήθεια?

 

Έχει παίξει κανείς με τέτοιο?Αξίζει τα λεφτά του?[/quote']

Φιλε SRV ο Line6 που θες ειναι διαμαντι στην κατηγορια του....ευελικτος πρακτικος και φτηνος....τον αντιστοιχο Marshall και οποιονδηποτε 15αρι τους παταει για πλακα....10 φορες καλυτερος....ορμα....μην ακους για λαμπες που σου λενε και τετοια ...καμια σχεση,εσυ μιλας για εναν μικρο πρακτικο 15αρι ενισχυτη,δεν θες να παρεις λαμπατο ενισχυτη κτηνος απο 500 μεχρι 3000 ευρο :wink: αν ηταν ετσι αλλαζει το θεμα.....εγω ειμαι κατοχος του SpiderΙΙ 212 150Watt (δεν τον αποχωριζομαι ποτε)και μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο Marshall κεφαλες μεγαλης αξιας που εχω παιξει....οτι ειναι ακριβο δεν ειναι και καλο,αυτο ισχυει και να το ξερεις!Επισης να ξερεις οτι ο Line6 ειναι Modeling ενισχυτων δεν εχει ενα καναλι καθαρο και ενα βρωμικο εχει διαφορες επιλογες.....το καθαρο του καναλι (σκετο χωρις εφε) ειναι πολυ καθαρο και "Crispy" και ειναι πιστευω καταλληλο για να υποδεχτει και να αναδειξει οτι πεταλι εχεις...(μιλαμε παντα για ενισχυτες στην κατηγορια του,μην παρεξηγηθουμε ετσι? ) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι πρέπει να ζήσουν κάπως τακιςςςς :lol:

πάντως για τον line 6 τον συγκεκριμμένο δε κατέω πράμα.....

φίλε SRV κοίτα τον Vox VR30 με λυχνία τελική. είναι +100ευρά πιό πάνω από ότι σου είπε ο τύπος για line6 & marshall αλλά και 100 φορές καλύτερος από τους 2 που αναφέρεις.. :roll:

...και ο Vox που λες ειναι καλος,εχω παιξει...αλλα μιλαμε για αλλη κατηγορια(ειναι 30αρης :wink: ) αναλογως και τον ηχο που θελει να βγαλει καποιος(εγω θελω τα παντα....αλλα ο Vox στα γκαζια δεν με καλυψε :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακους για λαμπες που σου λενε και τετοια ...καμια σχεση' date='εσυ μιλας για εναν μικρο πρακτικο 15αρι ενισχυτη,δεν θες να παρεις λαμπατο ενισχυτη κτηνος απο 500 μεχρι 3000 ευρο :wink: αν ηταν ετσι αλλαζει το θεμα.....[/quote']

 

εδω θα διαφωνησω απολυτα..γιατι να μην ακουει για λαμπες :?:

 

για δες αυτον....LANEY LC-15 266 EURO

laney_lc15_gitarrencombo_pimx_185285.jpg

 

1. ΛΑΜΠΑΤΟΣ

2. 15 watt ταξη Α

3.ιδανικος για διαμερισμα αλλα και για προβες(στα live υπαρχει ενα μικρο προβλημα αλλα και εκει παιζει...)

4. 11 κιλα και πολυ μικρες διαστασεις

 

εξαρταται παντα βεβαια το τι θελεις να παιξεις, αλλα και βρωμες τρελλες να θελεις, γι αυτο υπαρχουν τα πεταλακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλός ο Line6 για την κατηγορία του, και ίσως στο σάιτ του Νάκα να τον έχει και φτηνότερα. Οι ήχοι που διαθέτει είναι πιο πολύ για μέταλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλός ο Line6 για την κατηγορία του' date=' και ίσως στο σάιτ του Νάκα να τον έχει και φτηνότερα. Οι ήχοι που διαθέτει είναι πιο πολύ για μέταλ.[/quote']

 

Τα twang και blues κανάλια του τα έχεις ακούσει;;; :wink:

 

για δες αυτον....LANEY LC-15 266 EURO

 

Απο τους λίγους 15άριδες που με έκαναν να θέλω να κάψω τον 60watt Peavey μου 8O

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα twang και blues κανάλια του τα έχεις ακούσει;;; :wink:

:wink:

Δεν εχω ακουσει για τον συγεκριμενο Laney αλλα και παλι θα χρειαστει καλα πεταλια για να εχει καλο ηχο...αν βαλει μαπα πεταλια οσο καλος και να ειναι ο ενισχυτης δεν θα βγαλει ηχο...αλλα τα πεταλια ειναι χρημα,Ο φιλος μας θελει να δωσει λιγα λεφτα και να εχει οσα περισσοτερα γινεται :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου