Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Ibanez RG2550Z!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tελικα δεν ξερω αν οι ibanez  ειναι τα καλυτερα καυσοξυλα που υπαρχουν ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ομως ειναι οτι οχι μονο με πεισατε να μην παρω  Ibanez  αλλα και να κρατησω αποστασεις αρκετων χιλιομετρων απο αυτες! ;D

 

 

και οι δεκα με καυσοξυλα παιζουν . φαντασου να παιζαν και με καμια κιθαρα επιπλο

 

 

 

 

Εντωμεταξυ οποισδηποτε σοβαρος κιθαριστας ξερει οτι δεν ειναι η κιθαρα που εχει προσωπικοτητα αλλα ο ιδιος που την αντανακλα με το παιξιμο του .

 

Επισης πειτε μου ρε παιδια πως καταφερνετε ολοι να ξεχωρισετε την fender stratocaster απο μια οποιαδηποτε αλλη με μονοπηνιους και την lp απο μια οποιαδηποτε αλλη με διπλους ?

Αφου το ξερετε ολοι το μυστικο πειτε μου το και μενα για να μην χαλαω λεφτα σε κιθαρες χωρις προσωπικοτητα .

 

 

Τελικα δεν ειναι καθολου περιεργο που αρκετοι συμφορουμιτες με παρα πολλα ποστ και με αρκετα αστερια , γραφουν πια μια φορα στις 15 ή και καθολου.

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για αυτο ειμαστε εδω, για να δινουμε συμβουλες... δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι κανενας σοβαρος μουσικος δεν εχει παιξει ποτε με Ibanez :)

 

 

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

No comments

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ κανεις σε τοσα ποστ δεν βγηκε να πει οτι η Ibanez εχει μοντελα με binding και με flame maple .

Απλα δεν ειναι φτηνιαρικα σαν τις schecter η οποιαδηποτε αλλη imported.

Με 2μιση χιλιαρικα παιρνεις j custom  http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=41008

 

 

Αν θες σωνει και καλα κιθαρα με μπιχλιμπιδια πανω παρε μια prs se custom με 400 ευρω και βαλτης πανω και γιρλαντες και σημαιακια.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι caparison λενε! τσεκαρε παιξε και δες μονος σου. οι τιμες κσεκινανε απο 1000ε νομιζω.  ;D

 

και εγω παλιοτερα ειχα στο μυαλο μου την ιδια καραμελα με πολλους συμφορουμιτες.

οτι και καλα στις μαρκες τυπου gibson fender πληρωνεις κυριος ονομα κλπ...

 

οταν επαιξα πρωτη φορα στη ζωη μου με ενα Gibson SG χεστικα πανο μου!

το οργανο απλα εσκιζε!!!!!

 

μονο το να συνγρινεις το πως δονουντε τα ξυλα του sg με την σιγκεκριμενη ibanez ειναι κριμα και αδικο. ( και το sg ειναι παρεπιπτοντος στα 1000 ευροπουλα).

 

Πρεπει να βγαλουν καπιοι εδωμεσα απο το μιαλο τους οτι μια ακριβη κιθαρα δεν ειναι απαρετητα καλη αν ειναι ακριβη! Υπαρχουν κιθαρες που ειναι ακριβες και ειναι αψογες αλλα συμβαινει και το αντιθετο συχνα!

 

Εγω δεν εκραξα ολες τις Ibanez! Ουτε αυτη την εβγαλα εντελως αχριστη!

 

Απλα αυτο που λενε οτι με τις Ibanez παιζεις τα παντα ειναι ΜΕΓΑΣ μυθος!

 

Και φυσικα τα binding και τα inlays ειναι για να ικανοποιουν το ματι και μονο!

 

Υπαρχουν κιθαρες που κανουν 200ε και εχουν και διπλο binding.  :-*

 

Απλα πολυ κοσμος δεν ξερει τι προσανατολισμο θελει να εχει η κιθαρα του!

Καλήτερα ενεργός παρά ραδιενεργός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pethamene οχι και να κρατησεις αποστασεις απο τις ιμπανεζ... ειπαμε αλλα μην ειμαστε και υπερβολικοι...ειναι πολυ αξιολογη εταιρια απλα αυτο που ειπαμε μερικοι ειναι οτι δεν ειναι κατι σπεσιαλ και μακραν καλυτερο απο τον ανταγωνισμο... απλα εγιναν απο ολους και καποιες αλλες προτασεις... αξιολογες σε αυτα τα λεφτα αλλα μην βγαλουμε και αχρηστη μια απο τις πιο αξιλογες εταιριες , χωρις να σημαινει οτι ειναι η κορυφη των κορυφων...δεν γινεται ολες να τις συγκρινουμε με τις fender και τις gibson... κι εγω βεβαια συμφωνω οτι αυτες οι δυο εταιριες ειναι πολυ ξεχωριστες και οταν τυχει και ποιασεις -παιξεις με καποια απο αυτες νιωθεις μια πολυ ωραια αισθηση αλλα μην ξεχναμε και το ψυχολογικο που επιδρα αμεσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι caparison λενε! τσεκαρε παιξε και δες μονος σου. οι τιμες κσεκινανε απο 1000ε νομιζω.  ;D

 

οταν επαιξα πρωτη φορα στη ζωη μου με ενα Gibson SG χεστικα πανο μου!

το οργανο απλα εσκιζε!!!!!

 

μονο το να συνγρινεις το πως δονουντε τα ξυλα του sg με την σιγκεκριμενη ibanez ειναι κριμα και αδικο. ( και το sg ειναι παρεπιπτοντος στα 1000 ευροπουλα).

 

 

Εγω δεν εκραξα ολες τις Ibanez! Ουτε αυτη την εβγαλα εντελως αχριστη!

 

 

Και φυσικα τα binding και τα inlays ειναι για να ικανοποιουν το ματι και μονο!

 

Υπαρχουν κιθαρες που κανουν 200ε και εχουν και διπλο binding.  :-*

 

Απλα πολυ κοσμος δεν ξερει τι προσανατολισμο θελει να εχει η κιθαρα του!

 

 

παντως εχεις ολοκληρωμενη αποψη και τεκμηριωνεις αυτα που λες πληρως .  :P

 

οι caparison ειναι πανακριβες,χωρις καν να εχουν maple καπακια , υπολογιζε 1800 ευρω οι φτηνοτερες.Και ηθελα να ξερα ποια φιρμα πληρωνεις εκει.

 

 

με οποιαδηποτε κιθαρα μπορεις να παιξεις τα παντα ! δηλαδη οι μεταλλοκιθαρες σε αφηνουν να παιξεις μονο power chords και οταν πας να παιξεις slash ακορντα σε χτυπαει το ρευμα ?

 

 

εδω ο τυπος παιζει με p90's μεταλ !

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=579UZXOpeUw

 

εδω ο gambale παιζει fusion με μια ibanez ! αυτη την ibanez που δεν κανει για τιποτα και θελει κατα αλλους 2 emg πανω για να παιζει μονο extreme high gain .

 

 

 

@aris17561

 

Η ελληνικη γλωσσα εχει τοσα πολλα σημεια στιξης .

Τα αποσιωπητικα τα χρησιμοποιουμε MONO οταν :

 

Τα αποσιωπητικά σημειώνονται όταν δεν τελειώνουμε τη φράση. Επίσης όταν σε παράθεμα από συγγραφέα παραλείπομε ένα τμήμα φράσης ή και φράσεις ολόκληρες· στις περιπτώσεις αυτές τα αποσιωπητικά τοποθετούνται μέσα σε αγκύλες: Για την απάντηση στο ερώτημα των εξετάσεων, δείτε στη σελίδα 41 του βιβλίου την παράγραφο: «Από τη σοβαρότητα [...] είναι επανάσταση των ιδεών.».

Με τα αποσιωπητικά δηλώνεται επίσης θαυμασμός, ειρωνεία, συγκίνηση, φόβος, δισταγμός, ντροπή, περιφρόνηση, απειλή κτλ., για όσα θα σημειωθούν αμέσων κατόπιν, π.χ.: «Μην ξανάρθεις αδιάβαστος, γιατί...»  «Κι έπειτα... έπειτα όλα τέλειωσαν.»

 

Aποσιωπητικά σημειώνομε, σ' ορισμένες περιπτώσεις, και μετά από θαυμαστικό ή ερωτηματικό, στις περιπτώσεις αυτές δείχνουν ένα σταμάτημα στην ομιλία, π.χ.: «Και τι δε θα 'κανα! ... Φτάνει να μ' άφηνες.» «Πώς μας θωρείς ακίνητος; ...»

 

Αποσιωπητικά χρησιμοποιούμε και στην περίπτωση δισταχτικής ομιλίας, χωρίς ν' αποσιωπούμε τίποτα, προκειμένου να τονιστούν εκείνα που θ' ακολουθήσουν

 

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο ειμαστε εδω, για να δινουμε συμβουλες... δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι κανενας σοβαρος μουσικος δεν εχει παιξει ποτε με Ibanez :)

 

ΕΛΑ, ΠΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ...ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΥΤΟ.

Πες μας τουλάχιστον πόσο χρονών είσαι μήπως το σώσεις.

 

Ολοι αυτοί οι σοβαροφανείς, και άλλοι τόσοι επι (χ) 10 απο τη γέννηση της εταιρείας

σηκώνουν τα χέρια ψηλά.

http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_greece.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα δεν ξερω αν οι ibanez  ειναι τα καλυτερα καυσοξυλα που υπαρχουν ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ομως ειναι οτι οχι μονο με πεισατε να μην παρω  Ibanez  αλλα και να κρατησω αποστασεις αρκετων χιλιομετρων απο αυτες! ;D

 

Εδώ πάντως τα χέρια τα σηκώνω εγώ ψηλά.

Εσυ δλδ απ'ολα αυτά κατάλαβες οτι οι Ibanez ειναι gtbo....???,

....den perigrafw allo..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KSEKOURDISTE..... εγω...ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ...ειμαι...κι...οχι...ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ...αν...παλι...δεν...καταλαβαινεις...τι.....γραφω...και...μπερδευεσαι...τοτε...μπορεις...οταν...βλεπεις...δικο...μου...ποστ.......να......το...προσπερνας...και...να...μην...το...διαβαζεις...καν !!!!....!!!!....!!!!....!!!....!!!!....!!!!

 

εξυπναδες !!!

 

 

Αυτο παντως που ειπωθηκε για το οτι κανενας σοβαρος μουσικος δεν παιζει με ιμπανεζ , οντως δεν ακουγεται καλα...  ισως ομως το παιδι που το ειπε να το ειπε ειρωνικα... αλλιως νοημα δεν βγαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα διαβασα το θεμα ο φιλος που ρωτησε για ιbanez πορει να περασει απο το σπιτι μου να την ακουσει.ειμαι αυτος που πουλαει την 2550

 

παντως οντως τωρα τελευταια γραφονται ανακριβειες

δηλαδη ο vai o satriani κ.α. δεν ειναι παικταρες στην κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου