Προς το περιεχόμενο

macbook pro Help ;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

marathon εσυ πιο θα πρωτεινες

Δεν μου αρέσουν τα laptops γιατί (αν και έχω με 17άρα οθόνη), το να δουλεύεις σε μία 23άρα+ δεν συγκρίνεται...

Εγώ θα έπερνα αυτό

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/All-in-One-Desktop/Apple-iMac-MB950GR-A-Wireless-KBR-MB950GR-A.htm

και τα υπόλοιπα, θα τα έκανα κάρτα όπως λέει ο Μίλτος.

Γιατί τη κάρτα και τα ηχεία-monitors, εάν θέλεις να παίξεις μουσική, δεν τα γλυτώνεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι εχω pc ελεγα να παρω και ενα macbook για ηχογραφισεις και να το εχω μαζι και στις διακοπες και να ηχογραφω παντου

Θα ηχογραφείς παντού...πώς? Γιατί χωρίς κάρτα (λέμε..) άντε και ηχογραφείς. Η εσωτερική του Mac δεν είναι κακιά. Δεν συγκρίνεται όμως με καμμία εξωτερική...

Χωρίς ηχεία πώς θα ηχογραφείς?

Ή θα κουβαλάς όλα αυτά...?

Βέβαια υπάρχει και η Αpogee

http://www.apogeedigital.com/products/duet.php?show=duet

...και τα ακουστικά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις macbook γιατί και θα μπορείς να το έχεις μαζί σου όπου κι’ αν πας.. και αν θες να ηχογραφήσεις σε κάποιο άλλο σπίτι θα μπορείς να το πάρεις μαζί σου… ( π.χ. gia drums ) και πολύ πολύ πιο μετά δίνεις ένα 300αρι και παίρνεις ένα 27’’ μόνιτορ και το συνδέεις με το Macbook και είσαι κομπλέ!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχνα ό,τι ξέρεις πρωτού αγοράσεις ο,τιδήποτε που κοστίζει αρκετά σε σχέση με το εισόδημα σου. Αν δεν θέλεις εσύ ο ίδιος να κάτσεις να μάθεις τί είναι αυτά που θα συγκρίνεις μεταξύ PC laptop και Mac laptop ρώτα κάποιον ειδικό που εμπιστέυεσαι.

 

Αυτά περί Mac και PC για μένα πάντα, βασίζονται στα στερεότυπα της κοινωνίας μας, όπως για παράδειγμα, ακριβό=καλό, registry=καταστροφή κλπ. Όλα είναι τεχνικές μάρκετινγκ και δεν έχουν θέση σε έρευνα αγοράς. Επίσης το ότι αγοράζουν άλλοι mac, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα* κάνουν καλά ούτε και ότι θα κάνεις σίγουρα καλά αν αγοράσεις και εσύ. Τέλος αν εσένα δεν σε βολεύει το mac, δεν σημαίνει ότι αυτό είναι λάθος ή κακό. Αν δεν σε βολεύει και το PC, δεν ξέρω τί άλλο να σου πώ, εκτός από το να διαβάζεις περισσότερο τα manual των προγραμμάτων. Περισσότερο έτσι; αν θές να εργάζεσαι πάνω στην μουσική και να διασκεδάζεις ταυτόχρονα είναι αυτό.

 

My 2 mute cents.

 

ΥΓ. *Marathon, καλό το σχόλιο σου τώρα βγαίνει καλύτερα το νόημα από αυτό που θέλω να πώ στο παλικάρι.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το ότι αγοράζουν άλλοι mac, δεν σημαίνει ότι κάνουν καλά

Ούτε όμως ότι κάνουν κακά...έτσι? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ μαζι με imac h macbook ηχεία-monitors κτλ τη θα προτεινατε μεχρι 1.300-1400?

Τίποτα.

Όπως φαίνεται, τώρα ξεκινάς το άθλημα. Άρα όπως λέει ο ghen πρέπει πρώτα να καταλάβεις τι γίνεται.

Αφού αποφάσισες Μac, ζύγισε τις διαφορές μεταξύ ενός destop και ενός laptop (η λογική αγοράς μεταξύ Mac-Pc είναι ακριβώς η ίδια) και πράξε ανάλογα.

Πάρε κάποια καλά ηχειάκια μέχρι να καταλάβεις τι σημαίνει κάρτα ήχου και monitors και μην χώνεις τζάμπα λεφτά από την αρχή.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αποφάσισες Μac, ζύγισε τις διαφορές μεταξύ ενός destop και ενός laptop (η λογική αγοράς μεταξύ Mac-Pc είναι ακριβώς η ίδια) και πράξε ανάλογα.

 

This. Και η λογικη αυτη λεει οτι πρεπει να εισαι 150% σιγουρος πως σου ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η φορητοτητα του laptop, ωστε να πληρωσεις εξτρα για αυτη.

 

Βεβαια για να πω την κακια μου, στους Mac ειναι απαραιτητη η φορητοτητα, γιατι πως αλλιως θα μπορεις να κανεις φιγουρα στα Starbucks; Μη βαρας Marathon!  ;D

 

Πάρε κάποια καλά ηχειάκια μέχρι να καταλάβεις τι σημαίνει κάρτα ήχου και monitors και μην χώνεις τζάμπα λεφτά από την αρχή.

 

+10492

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια για να πω την κακια μου, στους Mac ειναι απαραιτητη η φορητοτητα, γιατι πως αλλιως θα μπορεις να κανεις φιγουρα στα Starbucks;

Mε Ipad!!!!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου