Προς το περιεχόμενο

Ηeart Attack - Fallin apart


heart_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Να επισημανω πριν αρχισει η αυστηρη κριτικη οτι η εκτελεση ειναι μεν στουντιακη, αλλα ειναι ηχογραφηση προβας κ σε καμια περιπτωση κατι ολοκληρωμενο. Θα ηθελα τις αποψεις σας λαμβανοντας υπ οψιν τα παραπανω. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά τι στούντιο είναι αυτό που  ηχογραφείς έστω και τη πρόβα και δεν καταλαβαίνεις τα φωνητικά, τα τύμπανα ακούγονται σαν ψαροκασέλες, κλπ ευτράπελα. Να μας το πεις για να μην πάμε. >:(

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λαμβάνοντας υπ΄όψιν τα παραπάνω" βρίσκεστε σε καλό δρόμο αλλά, μέχρι μιας πιο ποιοτικής ηχογράφησης, ως εκεί. Ωραίο AORάκι σαν σύνθεση, όμορφα πλήκτρα, η κιθάρα στο μιουταρισμένο θα μπορούσε να ακούγεται πιο γλυκά, τα ντράμς δε βοηθιούνται καθόλου από τον ήχο, με πιο ιδιαίτερη στιγμή το break πριν από το σόλο, όπου η διπλομποτιά στο κλείσιμο συντονίζει με τα (συγγνώμη) άθλια τομ.

 

Είμαι σίγουρος ότι αν ηχογραφήσετε με τεχνικό το αποτέλεσμα θα είναι τελείως διαφορετικό.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι γνωμες καλοδεχουμενες. Εξ αλλου ανησυχιτικο θα ηταν αν μου λεγατε μεγαλε ολα καλα κ ολα τελεια.  Πληζ συνεχιστε να μου λετε γνωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησε άμεσα τα εξής τρία βήματα:

 

1ον) Ψείρισε το διπέταλο από τον drummer.

 

2ον) Βάλτου πρόστιμο για κάθε γέμισμα.

 

3ον) Εξήγησε στον μπασίστα ότι η φασολάδα δεν ταιριάζει αυτόματα σε κάθε ριφ

 

Στη συνέχεια θα πρέπει να δεθούν αυτοί οι δύο και ρυθμικά, διαφορετικά ότι και να κάνετε οι υπόλοιποι το κομμάτι θα "κλοτσάει".

 

Ξέχνα την ηχογράφηση. Έχετε δουλειά ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεκτά όλα τα σχόλια και η κριτική αλλα θα παρακαλούσα να γίνεται και μια αναφορά όσον αφορα το μουσικό background του καθενός καθώς εδώ δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του...

 

Ο τραγουδιστής του group

Γιώργος Δριμυλής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεκτά όλα τα σχόλια και η κριτική αλλα θα παρακαλούσα να γίνεται και μια αναφορά όσον αφορα το μουσικό background του καθενός καθώς εδώ δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του...

 

Ο τραγουδιστής του group

Γιώργος Δριμυλής 

Φορολογική δήλωση?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bravo αντανακλαστικά!!!Είστε υπέρ του να κράζει ο κάθε πικραμένος δηλαδή?Εγώ έγραψα επώνυμα όπως είδες αλλά μάλλον απαγορεύεται κι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έγραψα επώνυμα όπως είδες αλλά μάλλον απαγορεύεται κι αυτό...

Κοτζάμ υπογραφή με site έχω....πιο επώνυμο δεν γίνεται...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου