Προς το περιεχόμενο

Ηeart Attack - Fallin apart


heart_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα ηχογραφωντας live, μεσα απο τα μικροφωνα ακουγεται ηχος οχι μονο απο το οργανο σου αλλα απο ολα τα οργανα της αιθουσας του προβαδικου κ οσο να το καθαρισεις μενει καταλοιπο.  ΤΟυλαχιστον για τις φωνες πρεπει να ηχογραφουντε ξεχωριστα , η να ηχογραφουντε επι προσθετα τα σημαια που φαλτσαρει, που stoneαρει, που αδυναμει κλπ. Σεβομαι καθε γνωμη επι του θεματος η οποια αναφερεται ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για πες και καμία λεπτομέρια απ'την ηχογράφηση, όργανα, ενισχυτές, εφφέ, μικρόφωνα, mic placement, κονσόλα, DAW κλπ.

Έτσι πιστεύω θα βρεθεί μία πιο "ειρηνική" λύση και θα πάρετε και συμβουλές για το στήσιμό σας γενικότερα.

 

Καλό Μήνα.

 

 

Υ.Γ: Καλό είναι όταν ανεβάζετε τέτοιου είδους ηχογραφήσεις να γράφετε απο την αρχή (στο πρώτο ποστ) όοολο τον εξοπλισμό και το setup για να αποφεύγονται παρεξηγήσεις.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η.Α. δώσε βάση.

 

έχεις κανει σημαντικά λάθη ώς ρουκι στο Νοιζ.

 

1) ανεβασες κομμάτι ενω δεν ησουν έτοιμος ακόμα (όχι παικτικά).

2) δεν υπάρχει καθόλου χιουμορίστικη διάθεση (έχει να κάνει με το 1)

3) το συνεχίζεις

4) δεν ακούς.

5) δεν μπήκες με διάθεση φιλική όπως ανέφερες (δεν ειμαστε φίλοι) γιατί οπως λές δεν τα πιναμε μαζί με τους περισσοτερους εδω μεσα αλλά τουλάχιστον το λές για να σπάσει ο πάγος.

 

πρόταση.

φώναξε  δυνατά : είμαι παντελώς άσχετος εγώ και η μπάντα μου και αυτοι εδω μεσα θέλουν το καλό μου και θα μου δώσουν συμβουλές.

.

.

.

αν το φωναξές μεινε ( προτεινόμενη λύση) και θα κερδίσεις παααααααααρα πολλά

 

αν οχι δεν υπαρχει λόγος να χαλιέσαι και να τσακώνεσαι με ανθρώπου που δεν θεωρεις φίλους

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικά με καλύψανε τα σχόλια των προηγούμενων.

 

Έχω μια απορία όμως, ο τραγουδιστής σε ποια μπάντα ήταν παλιά; Σπάω το κεφάλι μου από χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η.Α. δώσε βάση.

 

έχεις κανει σημαντικά λάθη ώς ρουκι στο Νοιζ.

 

1) ανεβασες κομμάτι ενω δεν ησουν έτοιμος ακόμα (όχι παικτικά).

2) δεν υπάρχει καθόλου χιουμορίστικη διάθεση (έχει να κάνει με το 1)

3) το συνεχίζεις

4) δεν ακούς.

5) δεν μπήκες με διάθεση φιλική όπως ανέφερες (δεν ειμαστε φίλοι) γιατί οπως λές δεν τα πιναμε μαζί με τους περισσοτερους εδω μεσα αλλά τουλάχιστον το λές για να σπάσει ο πάγος.

 

πρόταση.

φώναξε  δυνατά : είμαι παντελώς άσχετος εγώ και η μπάντα μου και αυτοι εδω μεσα θέλουν το καλό μου και θα μου δώσουν συμβουλές.

.

.

.

αν το φωναξές μεινε ( προτεινόμενη λύση) και θα κερδίσεις παααααααααρα πολλά

 

αν οχι δεν υπαρχει λόγος να χαλιέσαι και να τσακώνεσαι με ανθρώπου που δεν θεωρεις φίλους

 

Θα απαντησω σε ενα ενα

1) Ανεβασα κομματι αλλα ειπα οτι δεν ειναι στη τελειοποιημενη του μορφη κ υπαρχουν αδυναμιες λογω οτι δεν ειναι επισημη ηχογραφηση, ωστε οταν παμε στην επισημη να δουμε κατι κ λιγο παραπερα απο οσα εμεις διαγνωσαμε

2) Ισα ισα, γιατι με χιουμορ αντιμετωπισα τις κακοτοπιες, αλλιως βλεπω το καρμα σουτρα μου στο -7 ...

3) Εσυ οταν σου τη λενε κανεις μοκω?

4) Κ βεβαια δεν ακουω διοτι το νοιζ ειναι φορουμ που πληκτρολογεις κ δεν ειναι ζωντανο ραδιοφωνικο σοου.

5) Δε μπηκα με διαθεση να μιλησω με τον κολλητο μου κ να κανω πλακιτσα , αλλα οταν μπηκα κ ο τροπος που εθεσα το θεμα ειχα τη ψευδαισθηση οτι θα απευθυνθω σε μουσικους σοβαρους κ οχι σε μια κλικα αστειατορων. Κ γω μαγκες γουσταρω πλακιτσα , ακομα κ με εμενα αν κοροιδευετε δε μασαω, μονο που καλο ειναι να προσδιοριζουμε τωρα κανουμε πλακα γιατι το θεμα που μιλαμε ειναι για πλακα .

 

Αν ειναι κατι που πρεπει να φωναξω ειναι οτι αυτοι εδω μεσα μπορει να ξερουν 100 πραγματα περισσοτερο απο μενα, αλλα ακριβως επειδη ειμαι rookie κ εκανα το λαθος να τους απαντησω στο τονο που τους αξιζει, επεσαν να με φανε. Ισως το εκαναν κ αλλοι πιο παλιοι σε αυτους, καταλοιπο ασχημης στρατιωτικης θητειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικά με καλύψανε τα σχόλια των προηγούμενων.

 

Έχω μια απορία όμως, ο τραγουδιστής σε ποια μπάντα ήταν παλιά; Σπάω το κεφάλι μου από χτες.

 

Raging Storm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομίζω ότι το θρεντ άρχισε να εξαντλήτε... Είναι 5 σελίδες τώρα, και τα δεδομένα έχουν δοθεί. Τα υπόλοιπα ας πάνε με ΠΜ αν είναι.

 

Εγώ περιμένω την επόμενη ηχογράφηση, καλύτερη από τούτη (που είναι μάλλον το πλέον σημαντικό στο θρεντ, έτσι; )

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

heart_attack...επιμένεις να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις....

Καλώς ή κακώς, έλαβες κάποιες κριτικές για το κομμάτι σας. Το "απρεπές" για μένα είναι που ζητήσατε "πιστοποιητικά πρότερου βίου" για να μπορούμε να σας κρίνουμε...και εκεί, όσο και να χτυπιέσαι είστε ως άτομα?-μπάντα? λάθος....εγώ ΑΥΤΟ σχολίασα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια υποσημείωση εδώ.

Όταν μπαίνει ένα κλιπ, αυτός που το ανεβάζει θέλω να πιστεύω το ανεβάζει για να ακούσει σχόλια για το πως να το βελτιώσει και όχι για να το προωθήσει.

 

Προσωπικά ΔΕΝ θα ανέβαζα κλιπ με τη λογική ότι είναι κάτι πρόχειρο και μη ολοκληρωμένο με ατέλειες που ακούω και ξέρω πως πρέπει να διορθωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου