Προς το περιεχόμενο

Ηeart Attack - Fallin apart


heart_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...δήλωσε, απαξιώνοντας, με  μια μονοκοντυλιά, την έννοια "μουσικοκριτική"

 

Η μουσικοκριτική αν δεν κάνω λάθος εκτός του να επισημαίνει τα τρωτά σημεία (παραγωγη κλπ.) μπαίνει και στο καθαρά μουσικό μέρος κι η σκοπιά της δεν είναι σώνει και καλά ισοπεδωτική (για το καλό του group δήθεν τάχα).Δε θα ξαναδώσω την ευκαιρία σε κομπλεξικά άτομα να βγάλουν το άχτι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε GeoDream, αν ήσουν λίγο καιρό εδώ μέσα θα είχες δει ότι κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί καταρρακτωδώς καλές κριτικές σε ορισμένους μουσικούς (ακόμα και εκτός "κλίκας" :D :D :D). Πιστεύεις ότι έχει κανένας προηγούμενα μαζί σας και δεν σας είπε τα καλύτερα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικοκριτική αν δεν κάνω λάθος εκτός του να επισημαίνει τα τρωτά σημεία (παραγωγη κλπ.) μπαίνει και στο καθαρά μουσικό μέρος κι η σκοπιά της δεν είναι σώνει και καλά ισοπεδωτική (για το καλό του group δήθεν τάχα).Δε θα ξαναδώσω την ευκαιρία σε κομπλεξικά άτομα να βγάλουν το άχτι τους...

 

Να ξερεις οτι περα απο την κακη τεχνικη στη φωνη, περνας σιγα σιγα και στην κακη κοινωνική συμπεριφορα.

 

Αν θεωρεις οσους ασχοληθηκαν και ακουσαν το τραγουδι σας κομπλεξικους που δεν αναγνωρίζουν το μουσικο αριστουργημα πισω απο το αντικειμενικα κακο παιξιμο, τότε δεν εχεις παρα να αποχορισις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε william, εαν απο τωρα δεν επισημανουμε τα λαθη μας, απο αυτην τη προχειρη ηχογραφηση, ωστε να παμε μετα πανετοιμη στη καλη τοτε δε κανουμε τιποτα. Αρα γι αυτο ποσταραμε  κατι το αρχεγονο, ωστε ακουγοντας παρατηρησεις, να διορθωσουμε πραγματα κ να παμε στη καλη ηχογραφηση πανετοιμοι κ χωρις παιδικες ασθενειες.  Κυριε Αλχημιστη, το προβλημα μου δεν ειναι η αρνητικη κριτικη , η οποια οπως ειπα ειναι επικοδομιτηκη, αλλα η κοροιδια , το δουλεματακι, κ οι χαρακτηρισμοι "ψαροκασελα" κ δε συμμαζευεται. Κ προφανως σε αυτους τους κυριους ζητουσαμε βιογραφικο, να μας πουν ως τι ιδιοτητας μουσικοι ειναι κ μας ειρωνευοντε, γιατι ως επι το πλειστο αυτοι που μπουρδολογουν ετσι ειναι κομπλεξικοι.  Αρα για να μη παρεξηγουμαστε , η αρνητικη κριτικη κανει καλο κ ειναι καλοδεχουμενη , η κοροιδια ομως δεν ειναι , κ εκει θα απανταμε στο τονο κ το υφος κ την απαξιωση που μας δειχνουν ορισμενοι εξυπνακηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο σκηνικό εμένα μου θυμίζει το <<φίλο>> συμφορουμίτη Jose που έκανε προφίλ μόνο και μόνο για να ανεβάσει στο νοιζ βιντεάκι της δικής μου μπάντας σε μιά όντως χάλια εμφάνιση(με πολλά ξύδια) με μόνο σκοπό το κράξιμο από το foroum του νοίζ....Όταν δε τα σχόλια ήταν ολα θετικά όχι τόσο για το παίξιμο αλλά για το χύμα της όλης φάσης το <<αξιότιμο>> μέλος Jose την έκανε με ελαφρά για πολύ πολύ καιρό...

Το noiz δεν είναι ο Παράδεισος...Με όλο το σεβασμό για κάποιους...

 

Υ.Γ.   Συνεχίστε να κάνετε αυτό που κάνετε αφού το γουστάρετε..

Υ.Γ.2 Το ότι δεν γουστάρετε αυτά που γράφονται για τη μουσική σας δεν πάει να πεί ότι δεν υπάρχουν άλλοι που τη γουστάρουν

Υ.Γ.3 Προσωπικά δεν μπορώ να διαννοηθώ μουσικούς από άλλα χωράφια(jazz,fusion,λαικά αν θέλετε τυχαία η σειρά) να σχολιάζουν τη μουσική που παίζω μηδενίζοντας το είδος που γουστάρω...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, ρήξε ξανά μία ματιά εδώ και πες μας 2-3 πράγματα και θα δεις οτι όλα θα μπουν σε ένα δρόμο.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180582.msg494977#msg494977

 

Για το παικτικό μέρος, αυτά που παρατήρησα εγώ, είναι στις αλλαγές θέσεων στην κιθάρα θέλει λίγο πιο γρήγορες και σίγουρες αλλαγές για να μην υπάρχει κενό και να μην βγαίνει λάθος νότα μέχρι το δάχτυλο να σιγουρέψει τη θέση.

Για τα τύμπανα που είπαν πολλοί οτι παίζει παραπάνω, δεν είναι πάντα κακό, αρκεί να είναι συνενοημένος με τον μπασίστα να μπαίνουν και να βγαίνουν μαζί και σωστά ώστε να μην πετάνε τους υπόλοιπους έξω. Επίσης η καλή συνενόηση μπασσίστα-ντράμμερ θα αφήσει περιθώρια στον μπασσίστα να παίξει και το κάτι τις παραπάνω και όχι απλά τονικές σε 8α.

Μπαίνωντας τώρα στο σόλο, θα προτιμούσα ένα μεγαλύτερο break απ'τον ντράμμερ και μετά να έρθει η κιθάρα "καρφί", αλλά αυτό είναι και προσωπικό μου γούστο ;D.

Δυστυχός τα πλήκτρα δεν μπόρεσα να τα ακούσω πολύ καλά στο λαπτοπ, αλλά ουτε και με τα ακουστικά μου, οπότε γι'αυτά καλύτερα μετά που θα πάω σπίτι.

Στο θέμα της φωνής, don't worry είναι και με τις μέρες τους οι τραγουδιστές (το ξέρω απ'τον δικό μου ;D ;D), συμβαίνει και στα καλύτερα group του κόσμου ;)

 

εντιτ:Ξέχασα να βάλω το λίνκ ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτους που συνεχιζουν να κοροιδευουν κ να στελνουν χαριτωμενες φωτογραφιουλες. Πολυ απλα συνεχιζουν το τρολαρισμα. Αλλα δε τους κατακρινω, ισα ισα που τους ευχαριστω γιατι με κανουν κ διασκεδαζω , ειπαμε το χιουμορ κανει καλο. Εμπρος παιδες, συνεχιστε. A trolling stone never gets moss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνω με το θέμα,ευχαριστώ όσους καλοπροαίρετα μπήκαν στον κόπο να ακούσουν τη δουλειά μας και προφανώς οι παρατηρήσεις τους λαμβάνονται σοβαρά υπόψη.Στους χαβαλετζήδες αφιερώνω τα παρακάτω σαν ένα είδος βιογραφικού μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως σας βρηκα ολους παλι :)

 

Δεν θα σχολιασω μουσικα/απο αποψη παραγωγης, τα ειπανε αλλοι πιο αρμοδιοι τι παιζει, ΑΛΛΑ:

 

Η συμπεριφορα των μελων του "γκρουπ" ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Εγω ειδα μερικα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ και ΣΩΣΤΑ σχολια και στα καπακια βλεπω αυτο:

 

Παιδιά δεκτά όλα τα σχόλια και η κριτική αλλα θα παρακαλούσα να γίνεται και μια αναφορά όσον αφορα το μουσικό background του καθενός καθώς εδώ δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του...

 

και μετα 1002 κατεβατα copy/paste για τρολλερς και δε συμμαζευετε.

 

Για να μαθαινουμε και λιγο netiquette:

 

Οταν ανεβαζεις κατι σε φορουμ για κριτικη (δηλαδη καπου δημοσια), ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εκει μεσα, ακομα και το παιδακι 12 χρονων εχει δικαιωμα να βγει και να πει τη γνωμη του, ο αποδεκτης κρινει καταλληλως αν πρεπει να την κρατησει η οχι. Προσωπικη μου αποψη οτι αντι για το "παιδακι 12 χρονων" αφιερωσαν χρονο σοβαροτατοι ανθρωποι, ειπαν την αποψη τους κοσμια και με επιχειρηματα, ζητησαν και διευκρινησειςγια θεματα εξοπλισμου κτλ, δηλαδη δωσανε ενα feedback, το οποιο κατ' εμε δεν εγινε σεβαστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου