Προς το περιεχόμενο

τροφοδοσια Digitech RP500


raf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα! στην συνεχεια μιας γκαντεμιας που με κυνηγαει αυτο το καλοκαιρι, εχασα και το τροφοδοτικο της πεταλιερας μου! η πεταλιερα ειναι η RP500 της Digitech. και ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους . καλυτερα θα ειναι να δωσω τα 30 ευρω που κανει ενα καινουργιο τροφοδοτικο της εταιριας, η μηπως υπαρχει αλλος τροπος? ασ πουμε να μου φτιαξει ενα ενας ηλεκτρολογος η οτιδηποτε αλλο εαν γνωριζετε! επισης στην εισοδο της τροφοδοσιας γραφει 9VAC 1.3A και ηθελα να ρωτησω, εαν ασ πουμε παρω ενα one spot  που εχει 9VAC στα 1.8Α θα υπαρχει προβλημα? βοηθηστε τον ασχετοοοο !!  ;D ;D ;D

 

ευχαριστω προκαταβολικα , Ραφαελος

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως γράφει 9VDC και όχι 9VAC?

 

αν η τάση συμπίπτει, και τα αμπέρ του δικού σου είναι περισσότερα, και η πολικότητα είναι σωστή, 99% δεν θα έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9VAC γραφει ! αυτο ψαχνω, κατι για να μην εχω προβλημα, γιατι δεν εχω οικονομικα περιθωρια για να αγορασω αλλη πεταλιερα σε περιπτωση που την (χτυπα ξυλο) κανω καμμια ζημια :( :( και τελικα το 1 spot ειναι 9VDC, οποτε ξεχναω αυτη τη λυση..

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανει 30 ευρω το δικο της τροφοδοτικο,ναι κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερα να αγορασεις αυτο παρα να διακινδυνευεις την πεταλιερα με καποιο αμφιβολου ποιοτητας φτηνιαρικο απο καποιο ηλεκτρονικαδικο,με το οποιο τελικα θα χεις διαφορα στην τιμη κανα 15αρικο πανω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην δική μου την έβαλα σε τροφοδοτικο σκληρού δίσκου.... (RP1000)

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To απίστευτο που είναι ?

12V 1A μιά χαρούλα ήταν.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πως το βρηκες :) κι εγω για κατι τετοια ψαχνομαι τωρα , αλλα ακρη δεν βγαζω...  πηγα ρωτησα και σε ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα ειδη αν μπορουν να φτιαξουν εναν μετασχηματιστη, η και να δω τι πουλανε , αλλα δεν βρηκα, μαλλον δεν το  γλυτωνω το 30ρι!!

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου