Προς το περιεχόμενο

Ηeart Attack - Fallin apart


heart_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλως σας βρηκα ολους παλι :)

 

 

 

Για να μαθαινουμε και λιγο netiquette:

 

Οταν ανεβαζεις κατι σε φορουμ για κριτικη (δηλαδη καπου δημοσια), ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εκει μεσα, ακομα και το παιδακι 12 χρονων εχει δικαιωμα να βγει και να πει τη γνωμη του, ο αποδεκτης κρινει καταλληλως αν πρεπει να την κρατησει η οχι. Προσωπικη μου αποψη οτι αντι για το "παιδακι 12 χρονων" αφιερωσαν χρονο σοβαροτατοι ανθρωποι, ειπαν την αποψη τους κοσμια και με επιχειρηματα, ζητησαν και διευκρινησειςγια θεματα εξοπλισμου κτλ, δηλαδη δωσανε ενα feedback, το οποιο κατ' εμε δεν εγινε σεβαστο

 

Κ εμεις λοιπον να απανταμε σε καθε παιδακι οπως του αρμοζει γιατι απ οτι θυμαμαι ολοι μας για να γινουμε μελη στους κανονισμους ειπαμε οτι δεν ειμαστε παιδια. Αρα εχουμε ευθυνη πραξεων κ το δικαιωμα να ανταποδιδουμε αναλογα. Αν σε κοροιδευουν τι θα κανεις ρε φιλε? Θα λες οταν σε φτυνουν, αχ τι ωραια που ψιχαλιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πως γινεται ρε γ***το ΟΛΟΙ οι αταλαντοι να μη σηκώνουν μυγα στο σπαθι τους, και μουσικοι οπως ο Νικολας πχ να καθονται και να ακουνε τη γνωμη του καθε ασχετου (βλ Neeq)....

 

Αλλα μαλλον γι'αυτο ειναι αυτο που ειναι....και ο ενας και ο αλλος.....

 

Δεν υπάρχει σωτηρια λεμε.

 

ΜΑΧΟΓΚΑΝΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στα του κομματιού με κάλυψαν οι προηγούμενοι.

Θα επαναλάβω κάποια:

Η ηχογράφηση (και βασικά η μείξη) είναι κακή και σας αδικεί πολύ.

Χαρακτηριστικά, τα πλήκτρα στη συγκεκριμένη μείξη είναι πολύ μπροστά αλλοιώνοντας το ύφος και τα τύμπανα δεν ακούγονται σωστά. Η φωνή μου άρεσε.

Το κομμάτι (σαν μουσική/ύφος) δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου.

 

Κατά τα άλλα.....

 

Κ εμεις λοιπον να απανταμε σε καθε παιδακι οπως του αρμοζει ....

 

Είσαι κάτι σαν εκπρόσωπος τύπου της μπάντας?

Είσαι σίγουρος ότι όσοι άσκησαν κριτική είναι "παιδάκια"?

 

 

 

Παρακαλώ ανεβάστε κάτι άλλο να κρίνουμε και να συζητήσουμε.

Αυτό το κομμάτι έκανε τον κύκλο του.

 

Το θέμα κλειδώνεται προσωρινά για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκάζομαι να επανέλθω καθώς ενώ είχα όλη την καλή διάθεση να κλείσει το θέμα ακολούθησαν εκ νέου κάποια υποτιμητικά σχόλια εις βάρος μου αλλά και του γκρουπ όπως:

 

Η συμπεριφορα των μελων του "γκρουπ" ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Εγω ειδα μερικα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ και ΣΩΣΤΑ σχολια και στα καπακια βλεπω αυτο:

Παράθεση από: GeoDream στις 18:56 - 30/09/10

Παιδιά δεκτά όλα τα σχόλια και η κριτική αλλα θα παρακαλούσα να γίνεται και μια αναφορά όσον αφορα το μουσικό background του καθενός καθώς εδώ δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του...

 

Μερικά από τα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ σχόλια είναι τα εξής:

1.Καλά τι studio είναι αυτό που ηχογραφείς έστω και τη πρόβα και δεν καταλαβαίνεις τα φωνητικά, τα τύμπανα ακούγονται σαν ψαροκασέλες, κλπ ευτράπελα.

(Στο επόμενο post βέβαια ο Νικόλας επεισήλθε και στο μουσικό μέρος και τα σχόλια του ήταν αρκετά ουσιαστικά)

2. Ψείρισε το διπέταλο από τον drummer/ Βάλτου πρόστιμο για κάθε γέμισμα/

Ξέχνα την ηχογράφηση. Έχετε δουλειά ακόμα.

(Εδώ το ύφος πέρα από το αν είναι σωστές ή όχι οι παρατηρήσεις αποπνέει μια Λουδοβίκειο οπτική προσομοιάζοντας με αυτό που ονομάζουμε "ύφος 1000 καρδιναλίων")και

3.Φιλαράκι πολύ μα πολύ χάλια ηχογράφηση..Σας θάβει ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ....

(Το Σπύρο τον γνωρίζω προσωπικά και ξέρω ότι αυτά που λέει είναι για το καλό του γκρουπ,όμως θα προτιμούσα να μου τα πει από κοντά,καθώς με το post του υπήρχε ο κίνδυνος να εκτραπεί η κουβέντα σε τεχνικά (ενισχυτές,πετάλια) κι όχι μουσικά θέματα (δομή,ύφος,τεχνικές δυνατότητες των μελών)όσον αφορά το κομματι

 

Νομίζω ότι κατόπιν αυτών των σχολίων και του ύφους δεν είναι και τόσο "out of the blue" όπως είπε κάποιος άλλος το δικό μου σχόλιο "θα παρακαλούσα να γίνεται και μια αναφορά όσον αφορα το μουσικό background του καθενός καθώς εδώ δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του..."

Είναι ψέματα ότι δίνεται η δυνατότητα στον κάθε κομπλεξικό και αποτυχημένο να βγάλει το άχτι του ανώνυμα?Δεν χαρακτήρισα κάποιον συγκεκριμένα (μόνοι τους κάποιοι καρφώθηκαν)...

 

"Να ξερεις οτι περα απο την κακη τεχνικη στη φωνη, περνας σιγα σιγα και στην κακη κοινωνική συμπεριφορα".

 

Αν κακή κοινωνική συμπεριφορά είναι το να ξέρω ποιος με θάβει ή έστω τι αυτός έχει επιτύχει στο μουσικό στερέωμα τότε ναι είμαι ανάγωγος

 

Πως γινεται ρε γ***το ΟΛΟΙ οι αταλαντοι να μη σηκώνουν μυγα στο σπαθι τους

 

Ενώ ταλαντούχοι??? σαν εσένα είναι όλο αυτιά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, σε καταλαβαίνω.

Όμως, πρώτον, σας ανάγκασε κανείς να ανεβάσετε κλιπ σε ένα ιντερνετικό φόρουμ;

Δεύτερον, γνωρίζεις πολλά ιντερνετικά φόρα στα οποία τα μέλη τους κυκλοφορούν με πιστοποιητικά ταυτότητας / ικανότητας / γνώσης;

Τρίτον, για αυτούς που διατύπωσαν μια γνώμη έψαξες όλο το φόρουμ και δεν βρήκες τι (μπορούν να) κάνουν; Ή περιμένεις κάθε φορά που διατυπώνουν μια κριτική να βάζουν από κάτω και τα διαπιστευτήρια τους;

Τέταρτον

αν ήσουν λίγο καιρό εδώ μέσα θα είχες δει ότι κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί καταρρακτωδώς καλές κριτικές σε ορισμένους μουσικούς (ακόμα και εκτός "κλίκας" :D :D :D). Πιστεύεις ότι έχει κανένας προηγούμενα μαζί σας και δεν σας είπε τα καλύτερα;

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος πρώτη φορά ανεβάσατε κάτι εδώ στο Νόιζ.

Αντί να έχεις/έχετε απαίτηση να συνοδεύει το κάθε (λιγότερο ή περισσότερο ενεργό) μέλος τα όποια σχόλιά του με μια μίνι βιογραφία, μπορείς να διαλέγεις σε ποιά ποστ θα δώσεις σημασία και σε ποιά όχι. Για μένα αυτή η απαίτησή σου, όπως είναι γραμμένη κιόλας, μου κάθεται αρνητικά. Προφανώς το ίδιο και σε αρκετούς άλλους.

 

Από κει και πέρα, αρκετά παιδιά που έχουν σχολιάσει το κλιπ σας, έχουν ανεβάσει και δικά τους κλιπς εδώ και μπορείς να τα βρεις εύκολα με την Αναζήτηση.

 

Εδώ όμως είναι και ενα άλλο θέμα. Είμαι κιθαρίστας αλλά ακόμα και σαν ακροατής δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τα περισσότερα σχόλια ότι θέλετε δουλειά. Δεν έχει να κάνει με εμένα, το πόσο ξέρω ή δεν ξέρω. Έχει να κάνει με αυτό που ακούω και δε μου κάθεται.

 

Keep on rocking.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, γιατι αναμασατε τα ιδια? η ουσια ειναι οτι οπως ο Γιωργος σας ειπε οτι καποια σχολια ηταν απαξιωτικα, οχι απλα συμβουλευτικα , κ τα ανεφερε ως 1,2,3. Απλα σαν ψαρακλες στο Νοιζ, θα θελαμε να μαθουμε το ποιον αυτων που εκαναν τα σχολια, για να ξερουμε κυριε jazemeister, εαν θα πρεπει να τα λαβουμε σοβαρα υπ οψιν η οχι. Γι αυτο ζητησαμε να μας πουν το ποιον του καθενος που ειπε. Γιατι οπως λεμε κ στο ποδοσφαιρο υπαρχουν πολλοι προπονητες του καναπεως ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οπως λεμε κ στο ποδοσφαιρο υπαρχουν πολλοι προπονητες του καναπεως ....

όπως και παίχτες 3ης εθνικής που νομίζουν ότι παίζουν στην Ρεάλ...

 

θα θελαμε να μαθουμε το ποιον αυτων που εκαναν τα σχολια, για να ξερουμε κυριε jazemeister, εαν θα πρεπει να τα λαβουμε σοβαρα υπ οψιν η οχι.

στο internet...αναγκαστικά, πέρνεις και δεν πέρνεις κανένα στα σοβαρά γιατί δεν τον ξέρεις και γιατί είμαστε όλοι ίσοι...ακόμα και εάν εσύ είσαι 23 και εγώ 53 ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου