Προς το περιεχόμενο

Ξεχαστε τις fender


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 159
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καλα ολα αυτα αλλα κανενα σχολιο για τη suhr στο video  :-X

 

Δε νομιζω καποιος γνωστης να σου εξεφραζε γνωμη για τον ηχο της απο βιντεο στο youtube χωρις να την παιξει...

Αυτο που ακουγεται παντως ειναι καλο αλλα οχι τοσο ωστε να ξεχασουμε τις φεντερ.

Να πω την αληθεια ειναι οπως τις θυμαμαι στα χερια μου..

Πιο highend οργανα αλλα χωρις την προσωπικοτητα μιας καλης φεντερ.

Το '62 δε λεει τιποτα κατα τη γνωμη μου.

Εχει κατι φεντερ του 2000 και μετα,που μπροστα τους οι παλιες,ειναι κακοραμενα κοστουμια...

Σορυ κιολας απο τους βιντατζιουχους... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες φιλε κουκλα ειναι...

τωρα για τον ηχο κωστα...πρωτον στα χερια σου ξερεις πως ολα καλα ακουγονται...

εχω και εγω εδω και καποια χρονια suhr και εχω παιξει και με αλλες και αυτο που εχω καταληξει ειναι πως δεν ακουγονται οπως οι πραγματικες fender αλλα πιο highend..

 

προφανως απο την στιγμη που ειναι φτιαγμενες οπως ολες οι fender(εννοω σαν συνολο κατασκευης),για να ακουστουν σαν ...fender πρεπει να βαλεις μαγνητες πιο κοντα προς τους ..fender μαγνητες,πιο μικρα ταστα και οχι jumbo,αλλα να εχεις και μικρο radius...

 

εμενα η δικια μου suhr που ειναι και η αγαπημενη μου κιθαρα ever ΔΕΝ ακουγεται σαν ..αν μπορουμε να το πουμε κλασσικη fender(αφου για μενα η fender εχει πολλους κλασσικους ηχους).και πιστευω οτι καποιοι λογοι που ακουγεται πιο ..Highend ειναι οι μαγνητες του suhr,τα jumbo ταστα και το μεγαλο radius που εχω...10-14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικη ειρωνια για τους fenderakides , κοιταξτε τι εγραψε στα σχολια ενας τυπος  ;D

 

Holy crap, I'm selling my 1960 Strat original - that bridge pickup is the bomb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά,αλλά θα κρατήσω την 60άρα μου για επενδυτικούς και ηχητικούς λόγους.

 

Πολύ καλές κιθάρες οι Suhr,αλλά μας διαβάζουν και πιτσιρίκια,όχι τίποτα άλλο... ;D

 

Ο γνωστός σου με την 62άρα μήπως ενδιαφέρεται να την πουλήσει;Ευχαρίστως να τον απαλλάξω απ΄αυτό το...μαρτύριο! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy crap, I'm selling my 1960 Strat original - that bridge pickup is the bomb.

 

προφανως η κιθαρα του δεν εχει και πολυ σπουδαιους μαγνητες,κατι πολυ φυσικα αλλωστε μια και οι μαγνητες των vintage Fender ειναι all over the place μια και ηταν τυλιγμενοι στο χερι απο...μεξικανους...αγροτες... ;D (και τωρα απο μεξικανους αγροτες τυλιγονται αλλα σε μηχανη.. ;D),καποιες εχουν εκπληκτικους μαγνητες (και πανω σε αυτους βασιζονται τα σημερινα Reissues ΟΛΩΝ των κατασκευαστων "Fender" μαγνητων) καποιες ομως οχι,εγω παντως πριν απο 12 χρονια πληρωσα μια...... περιουσια στον Lindy Fralin για να μου τυλιξει ενα σετ μαγνητων ωστε να ακουγονται σαν της 63αρας μου (φυσικα του εδωσα και τους original για να τους αντιγραψει)

 

Το παιξιμο σου ειναι πολυ καλο στο βιντεο και ο ενισχυτης  ακουγεται πολυ καλα,μπραβο σε αυτον που εκανε την ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιξιμο σου ειναι πολυ καλο στο βιντεο και ο ενισχυτης  ακουγεται πολυ καλα,μπραβο σε αυτον που εκανε την ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ.

 

+πολλά...

 

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο την πατάει η "γενιά του youtube".Θυμήθηκα τον άλλον που ήθελε "ήχο 59 Λεσπωλ" (:P) επειδή -έλεγε- είδε ένα βιντεάκι στο youtube και μετά από καμμιά...500αριά σελίδες αποφάσισε να πάρει...Fender :P Δεν ήξερα τι να κάνω,να κλάψω ή να γελάσω... 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεάκι θα το ακούσω το βράδυ (δεν αμφιβάλλω ότι θα είναι άπαιχτο) , απλά να σημειώσω ότι κάτι θα ήξερε το παλληκάρι που από εδώ

 

knopfler_fen_550.jpg

 

το γύρισε εδώ

 

pensmain.jpg  ;)

 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεάκι θα το ακούσω το βράδυ (δεν αμφιβάλλω ότι θα είναι άπαιχτο) , απλά να σημειώσω ότι κάτι θα ήξερε το παλληκάρι που από εδώ

 

εχεις χασει επεισοδια αρχηγε....η φωτο ειναι απο τα 80s... ;D

 

o Knopfler εκτος απο καποια χρονακια στα 80s που..παρασυρθηκε απο τη μοδα των active μαγνητων & του FR και επαιζε ΚΑΙ με την Pensa-Suhr της φωτο (δεν εχει  καμμια σχεση με την σημερινη Suhr) ειναι πιστος βιντατζακιας...,υπαρχει μαλιστα και προσφατο signature μοντελλο του στη Fender....

 

αλλα καλυτερα να στα πει ο ΙΔΙΟΣ... ;D

 

Mark Knopfler talks about a Fender Stratocaster

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου