Προς το περιεχόμενο

Ξεχαστε τις fender


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι ότι ο σχεδιασμός του attenuator έχει ολοκληρωθεί, ωστόσο θα κάνω μερικά suggestions:

 

Δώσε την επιλογή για χρήση με δύο καμπίνες ταυχτόχρονα. Επίσης, ένα άλλο χαρακτηριστικό που θα ήταν φοβερό θα ήταν η ενσωμάτωση ενός effects loop (με μεταβλητό wet/dry).

;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 159
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχει Line out απο πισω με μεταβλητη ενταση και μπορει να χρησημοποιηδει σαν λουπα , εγω ετσι εχω το delay mου με τον plexi. Το δευτερο output ειναι πολυ ευκολο να γινει . Σε ευχαριστω για το input σου.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εδωσα γιατι δε μπορουσα να παιξω Live πλεον με αυτη την κιθαρα, ημουν σα θιασος απο τσιρκο με τα χρωματα της. Την εδωσα 2000 λιρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Sorry που μπαίνω λιγάκι... σφήνα, αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι  ;D

 

Το λοιπόν, για να πάω from the top... Η κιθάρα παίζει πολύ ωραία και με γειές- παίζει σαν μια καλή Strat και νομίζω ότι εδώ δεν θα διαφωνεί κανείς...    

 

Ας πάμε όμως στην ταμπακιέρα, που δεν είναι άλλη από την τιμή: Μια Suhr τα έχει τα λεφτάκια της (3- 4 χιλιάρικα;) Το ερώτημα λοιπόν είναι, αξίζει αυτό το ποσό αυτό το 5% με 10% διαφοράς στον ήχο από μια Fender που κάνει τα μισά λεφτά;

 

Απάντηση δεν έχω και σίγουρα ο καθένας από εσάς θα δώσει την δική του εκδοχή...

 

Όμως τελικά η λεπτομέρεια αξίζει π.χ 2.000 ευρώ;    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να τα αξιζει ισως και οχι, ο καθενας τι πορτοφολι εχει κλπ.

Παντως τα οργανα ειναι πανω απο 10% ανωτερα απο τις custom shop tis fender , τουλαχιστον σε κατασκευη και λεπτομερεια . Τωρα αν δε σαρεσει ο ηχος κλπ , περι ορεξεως ταραμας που λενε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τωρα αν δε σαρεσει ο ηχος κλπ , περι ορεξεως ταραμας που λενε  ;D

Το εντελώς αντίθετο, μου άρεσε και μου παρά άρεσε  ;D Και για να σου πω την αλήθεια μου άρεσε πολύ περισσότερο από μια Suhr που έχει ένας φίλος μου. Το ερώτημα μου όμως δεν ήταν για την εν λόγο κιθάρα, αλλά για την γενικότερη προσέγγιση στο ζήτημα. Δηλαδή αν αξίζει αυτό το λίγο παραπάνω στον ήχο μια διαφορά 1000, 2000 μπορεί και παραπάνω ευρώ...

 

Αυτό που τείνω να πιστέψω- το οποίο έρχεται προς αυτό που λες για το πορτοφόλι- είναι ότι τελικά στην ζωή πληρώνουμε τα... βίτσια μας  ;D Τουλάχιστον αυτό νομίζω...

 

 

Πάντως η κιθάρα παίζει πολύ όμορφα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα λοιπόν είναι, αξίζει αυτό το ποσό αυτό το 5% με 10% διαφοράς στον ήχο από μια Fender που κάνει τα μισά λεφτά;

 

τα παντα ειναι θεμα προσφορας και ζητησης    το γεγονος οτι καποιοι δινουν τα χρηματα για τις ακριβες Suhr & για τις (ακομα πιο ακριβες) Fender Custom Shop.... αποδεικνυει οτι ΥΠΑΡΧΕΙ μια αγορα για τοσο ακριβες κιθαρες .

 

Στο ερωτημα του αν ΟΝΤΩΣ ειναι ....ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να δωσει καποιος 2-3 χιλιαρικα για να εχει μια εξαιρετικη Fender Style κιθαρα θα σου απαντησω ξεκαθαρα: OXI μπορεις να φτιαξεις μια ΕΦΑΜΙΛΗ (και καλυτερη μια και θα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ πανω στα γουστα σου) κιθαρα με κορυφαια parts που θα σου κοστισει γυρω στο 1 με 1,5 χιλιαρικο.

 

Φυσικα αυτην την κιθαρα θα στη συναρμολογησει/σεταρει  καποιος ΚΑΛΟΣ μαστορας αν δεν ξερεις να το κανεις εσυ,αλλοιως θα ειναι δωρον αδωρον το να παρεις απλα τα Parts & να τα ..ενωσεις.

 

Παντως τα οργανα ειναι πανω απο 10% ανωτερα απο τις custom shop tis fender , τουλαχιστον σε κατασκευη και λεπτομερεια .

 

μα αυτο ειναι φυσικο μια και το custom shop απλα...αντιγραφει ..ατελεις κιθαρες... ;D

 

αν θες κατασκευη και λεπτομερεια παρε μια American Deluxe... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό που τείνω να πιστέψω- το οποίο έρχεται προς αυτό που λες για το πορτοφόλι- είναι ότι τελικά στην ζωή πληρώνουμε τα... βίτσια μας  ;D Τουλάχιστον αυτό νομίζω...

 

 

 

 

τα πες ολα μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντελώς αντίθετο, μου άρεσε και μου παρά άρεσε  ;D Και για να σου πω την αλήθεια μου άρεσε πολύ περισσότερο από μια Suhr που έχει ένας φίλος μου. Το ερώτημα μου όμως δεν ήταν για την εν λόγο κιθάρα, αλλά για την γενικότερη προσέγγιση στο ζήτημα. Δηλαδή αν αξίζει αυτό το λίγο παραπάνω στον ήχο μια διαφορά 1000, 2000 μπορεί και παραπάνω ευρώ...

 

Αυτό που τείνω να πιστέψω- το οποίο έρχεται προς αυτό που λες για το πορτοφόλι- είναι ότι τελικά στην ζωή πληρώνουμε τα... βίτσια μας  ;D Τουλάχιστον αυτό νομίζω...

 

 

Πάντως η κιθάρα παίζει πολύ όμορφα...

Αυτό είναι ένα ερώτημα το οποίο απασχολεί τους connoisseurs (ή τέλος πάντων wannabe connoisseurs  ;)) oιασδήποτε ενασχόλησης (αφού παίρνεις υπέροχο κρασί στα 30€ γιατί να δώσεις 200€) και δεν είναι πρόφορο απάντησης.

Ο καθείς με τη γνώση του, κρίση του, ψύχωση του και προπάντως πορτοφόλι του.

Μη λέμε τα ίδια.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου