Προς το περιεχόμενο

Soundgarden - Black Hole Sun (by Haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mία ακόμη "διασκευή" (cover) σε ένα υπέροχο και σκοτεινό κομμάτι που πάντα με "ανεβάζει" όποτε το ακούω.

Καλή ακρόαση και όποιες παρατηρήσεις έχετε ..shoot!

 

 

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ!

Θα φτιαχτεί καλύτερη Version στα φωνητικά, μην κατεβάζετε το παρόν!

BlackHoleSunByHaryy.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή και εμένα με ανεβάζει κάθε φορά που το ακούω αυτό το κομμάτι, γνώμη μου πάντα, στην αρχή ξεκίνησε χάλια, και στη συνέχεια ήταν αρκετά έως πολύ καλό, δεν ξέρω γιατί μου δημιουργήθηκε αυτή η εντύπωση , αλλά το έγραψα. Keep rocking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιnstrumentally είναι καταπληκτικό, όλα τα όργανα είναι άψογα-πειστικά-καλύτερα ίσως να μην γίνεται. Τα φωνητικά στο κουπλέ όμως με προβλημάτισαν. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχεις τις νότες και αυτή η ανασφάλεια σε οδηγεί στο και η προφορά να μην είναι ότι καλύτερο. Στο ρεφραίν όμως είσαι 100% μέσα στα γνωστά πολύ ψηλά σου επίπεδα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πολύ ωραία επιλογή (ως συνήθως ;) )

Στα φωνητικά γενικά δεν ενθουσιάστηκα, αλλά χαίρομαι ότι αποφάσισες να τα φέρεις πιο μπροστά γενικά. Έτσι θα βελτιωθείς σίγουρα και ήδη στέκεις καλά!

 

Ωραία τώρα θα σου έρθουν παραγγελιές για foo fighters, alice in chains k stone temple pilots :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κομματάρα όμως ρε παιδί μου  :)

 

Αυτό ξαναπέστο..

 

Παιδιά please μην το κατεβάζετε μέχρι να μου ..κατέβει το αίμα από το κεφάλι και το ξαναφτιάξω.

 

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες και χώθηκες στα βαθιά και 'συ βρε παιδί μου. Για να πιάσεις Cornell θέλει πολλά cojones. Η όποια σύγκριση εκτός από άδικη είναι και καταδικασμένη. Είναι και κομμάτι με πολύ έντονη την παρουσία της φωνής σε σχέση με τα άλλα όργανα. Δυσκολάκι.

 

Παραγγελιά.. :).  Rooster-Alice in chains.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες και χώθηκες στα βαθιά και 'συ βρε παιδί μου. Για να πιάσεις Cornell θέλει πολλά cojones. Η όποια σύγκριση εκτός από άδικη είναι και καταδικασμένη. Είναι και κομμάτι με πολύ έντονη την παρουσία της φωνής σε σχέση με τα άλλα όργανα. Δυσκολάκι.

 

Παραγγελιά.. :).  Rooster-Alice in chains.

 

Δεν κοιτάω να βγάλω τον Cornell ρε συ, απλώς να είμαι στον τόνο όσο μπορώ για να είμαι κοντά στο κομμάτι.

(Την παραγγελιά θα την τσεκάρω! ;) ;D)

 

 

 

 

Anyway, ξαναέφτιαξα τα κουπλέ όλα από την αρχή και ελπίζω να ακούγονται καλύτερα.

Enjoy!

BlackHoleSunByHaryy2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή είναι μια χαρά στον τόνο, ειδικα στο 2ο take πολυ βελτιωμενη (instrumentally το κομμάτι είναι spot on!). Απλως εαν θες να το ψειρισεις παραπανω, θα κοιτούσα λίγο την προφορά που ίσως θελει λίγο δουλειά, για να μην ακούγεσαι 'ξένος'! Ωραίο κομμάτι, και εξαιρετικός τραγουδιστής ο Cornell (αν και τελευταία έχει λίγο 'κουραστεί').

Όπως και να χει, μπραβο και καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου