Προς το περιεχόμενο

Soundgarden - Black Hole Sun (by Haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

harry η προσπαθεια ειναι παρα παρα πολυ καλη! εγω πιστευω οτι εαν βαλω το ρεφρεν σε καποιον σε ανυποψιαστο χρονο δεν θα καταλαβει τιποτα....

οντως το κουπλε εχει "κατι" αλλα διαολε εισαι ο χαρης και ειναι εντελως λογικο!

ασχετο συκροτημα εχεις?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

F'kn A συνολικά  8)

 

Οι λεπτομέρειες που ξεφεύγουν υπαρκτές αλλά δε μου χάλασαν το σύνολο και αυτό πιστεύω λέει πολλά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπέροχο και αψεγάδιαστο σα μια πολύ καλή διασκευή . Θα επαν'ελθω σ΄αυτό που σου είπε και κάποιος άλλος φίλος ,το έχεις μέσα σου να το κάνεις να ακουστεί δικό σου . Αρκεί να το πιστέψεις εσύ . Είναι αδύνατο και τελικά χαζό να προσπαθείς να παίξεις κάτι σα το πρωτότυπο . Ένα πρωτότυπο που  το παίξαν υπό ιδανικές συνθήκες σε στούντιο με ποιός ξέρει  πόσες προσπάθειες και τι μέσα . Κανε άλλη μια για σένα ,το έχεις ,κατέβασε λίγο ταχύτητα στο ρυθμό και απογείωσέτο  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

harry η προσπαθεια ειναι παρα παρα πολυ καλη! εγω πιστευω οτι εαν βαλω το ρεφρεν σε καποιον σε ανυποψιαστο χρονο δεν θα καταλαβει τιποτα....

οντως το κουπλε εχει "κατι" αλλα διαολε εισαι ο χαρης και ειναι εντελως λογικο!

ασχετο συκροτημα εχεις?

 

Ευχαριστώ θερμά! Δεν είμαι τραγουδιστής (μπασίστας είμαι) γιαυτό και το "κάτι" που ακούς, απλώς είμαι παθιασμένος με την μουσική και προσπαθώ να "μπω" στο πνεύμα των τραγουδιών που μου αρέσουν και να κατανοήσω το μυστικό της γοητείας τους ;D

 

Όσο αφορά τα γκρούπ φυσικά και παίζω (σε 2!). Δεν θυμάμαι ποτέ τον εαυτό μου να μην παίζει πουθενά! ;D

 

F'kn A συνολικά  8)

 

Οι λεπτομέρειες που ξεφεύγουν υπαρκτές αλλά δε μου χάλασαν το σύνολο και αυτό πιστεύω λέει πολλά.

 

Thank you sir!

 

Ναι δεν το "πάλεψα" μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια (άλλαξα και την ενορχήστρωση λίγο για να μην είναι ακριβώς το ίδιο) απλώς όπως πάντα κυνήγησα το feeling και την σκοτεινή και περίεργη ατμόσφαιρα του κομματιού.

 

Είναι υπέροχο και αψεγάδιαστο σα μια πολύ καλή διασκευή . Θα επαν'ελθω σ΄αυτό που σου είπε και κάποιος άλλος φίλος ,το έχεις μέσα σου να το κάνεις να ακουστεί δικό σου . Αρκεί να το πιστέψεις εσύ . Είναι αδύνατο και τελικά χαζό να προσπαθείς να παίξεις κάτι σα το πρωτότυπο . Ένα πρωτότυπο που  το παίξαν υπό ιδανικές συνθήκες σε στούντιο με ποιός ξέρει  πόσες προσπάθειες και τι μέσα . Κανε άλλη μια για σένα ,το έχεις ,κατέβασε λίγο ταχύτητα στο ρυθμό και απογείωσέτο  ;D

 

Μα δεν θέλω να το κάνω δικό μου, θέλω απλώς όσο μπορώ να αισθάνομαι σαν να είμαι στο στούντιο και στις πρόβες τους ή να στο θέσω αλλιώς, να το κάνω σαν εργαστήριο όπως π.χ κάνεις ένα πείραμα όπου βγάζεις κάποια αποτελέσματα και μαθαίνεις και κάτι καινούργιο. (τρικ ενορχήστρωσης, αρμονία ήχων, μηχανική ήχου κλπ).

Μην φανεί όμως τεχνοκρατικό και "κλινικό" αυτό που λέω.. πάνω απ' όλα με ενδιαφέρει το συναίσθημα που βγάζουν αυτά τα τραγούδια όταν τα παίζω ;).

(με την προϋπόθεση να μην τα "σκοτώνω" ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου