Προς το περιεχόμενο

CD με συνθέσεις μελών του www.noiz.gr


Go_Forth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν συμφωνώ φιλε go forth. Όμως δεν μπορω να καταλάβω για ποιο λόγο να πάει να κόψει κάποιος cd σε εταιρεία και να πληρώσει μερικές χιλιάδες ευρώ αν ξέρει ότι μπορεί να πουλήσει πχ το πολύ μέχρι 200. Τα 2000 τι να τα κάνει? Κάνει σε ένα στούντιο όσο πιο αξιοπρεπή παραγωγή μπορεί να πληρώσει και μετά αγοράζει 200 άγραφα δισκάκια και το παλεύει μόνος του. Γιατί στην συγκεκριμένη περίπτωση μόνο με μορφές άμεσου μαρκετινγκ μπορεί να κάνει κάτι, πχ να πουλάει στο μέρος που δίνει κανα live.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια και πάλι!

 

 

Να απαντήσω πρώτα στον φίλο problematic.

 

Κάνε το εξής που θα σου πω: Γράψε ένα μουσικό αροστούργημα σε οποιοδήποτε είδος μουσικής. Κατόπιν, ως νέος καλλιτέχνης, στείλτο σε οποιαδήποτε δισκογραφική εταιρία επιθυμείς. Καμιά δεν θα επενδύσει πάνω σου χρήματα. Στη συνέχεια, πάρε ακριβώς το ίδιο κομάτι που έγραψες, δώστο σε ένα πολύ γνωστό παραγωγό-συνθέτη του χώρου ( η σύνθεση να παραμείνει η ίδια, αλλά, αυτός να βάλει το όνομά του, ότι δηλαδή το έγραψε αυτός ). Σε πληροφορώ ότι σε λιγότερο από 6 μήνες θα δεις το τραγούδι σου στα ράφια των δισκοπωλείων με το όνομα του παραγωγού-συνθέτη. Οι δισκογραφικές εταιρίες στις μέρες μας δεν επενδύουν πλέον σε νέα πρόσωπα, αν δεν πληρωθούν πρώτα από αυτά.

 

 

Στον konu57, έχω να πω τα εξής:

 

1. Μια επαγγελματική εταιρία θα σου δώσει ένα επαγγελματικό προιόν.

2. Αν το CD του noiz.gr αποτελείται από 20 καλλιτέχνες, τα χρήματα που θα δώσει ο καθένας θα είναι περίπου 100 ευρώ. Με 100 ευρώ στο σπίτι δεν θα αγγίξεις ούτε το 10% του τελικού αποτελέσματος της επαγγελματικής εταιρίας όσον αφορά τόσο την ακουστική ποιότητα των CD, όσο και την ποιότητα και ποσότητα σε σελίδες των εξωφύλλων του κάθε CD ξεχωριστά.

3. Αν επιχειρήσεις να πουλήσεις σε LIVE εμφάνισή σου δικό σου CD έτσι στο ξεκάρφωτο χωρίς νόμιμα χαρτιά και χωρίς να κόβεις αποδείξεις, το πιο πιθανό είναι να σε κλείσουν μέσα.

υτή είναι η δική μας ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να κάνω διαφήμηση δισκογραφικής εταιρείας της οποίας είμαι ιδιοκτήτης και ασχολείται με όλα τα είδη μουσικής απλά βλέποντας το θέμα αν θέλετε μπορώ να σας βοηθήσω τελείως αφιλοκερδώς σαν μέλος του noiz να πραγματοποιήσετε το εγχείρημα γιατί με ενδιαφέρει να βλέπω τέτοιεσ δουλειές απο παιδιά με μεράκι στην κυκλοφορία.Σε οτι συζητάτε υπάρχει και αλήθεια αλλά και κάποια πράγματα εκτοσ τόπου κ χρόνου...Δε θέλω να προχωρήσω σε λεπτομέρειες γιατί δεν έχει νόημα και ούτε θέλω να κάνω διαφήμηση.Όποιος ενδιφέρεται ας μου στείλει πμ να το συζητήσουμε τηλεφωνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι cd με μουσική και κουραφέξαλα!

Ενα cd με τα καλύτερα (κουφά) ποστ του ΝΟΙΖ!!!

1.000.000.000 αντίτυπα θα πουλήσει σε μια μερα!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι cd με μουσική και κουραφέξαλα!

Ενα cd με τα καλύτερα (κουφά) ποστ του ΝΟΙΖ!!!

1.000.000.000 αντίτυπα θα πουλήσει σε μια μερα!!! :lol: :lol: :lol:

 

 

ΘΕΙΚΟΟΟΟ....να τα απαγελλει ο Κατελης.... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου