Προς το περιεχόμενο

(my new...) Gibson LesPaul 50s tribute HB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το pickguard ήταν ήδη εγκατεστημένο;

Σκέφτομαι για την Goldtop αλλά δε θα ήθελα να εχει το pickguard πάνω.Θα έχει άραγε το καλό χρυσό της Gibson ή το πιο ανοιχτό που έχουν οι epi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω πολυ ολους

 

κλιψ θα γραψω σιγουρα στην stock μορφη μιας και αυτο ενδιαφερει τους περισσοτερους, απλα θελω λιγο να μεινει το οργανο στο περιβαλλον μου και να προσαρμοστει και μετα θα το ρυθμισω λιγο, γιατι το αξιον (action ;D) ειναι ...ψηλουτσικο ως ειθισται.

 

το Pickguard ειναι κανονικα εγκατεστημενο, αλλα για το χρυσο χρωμα δεν μπορω να ξερω.

Παντως καπου καποτε ειχα διαβασει οτι καποιος πηγε να ψεκασει clear nitro πανω στο χρυσο μιας 50s tribute P90 και εγινε ...λασπη. Εικασια? δεν μπορω να ξερω και παλι...

 

οσον αφορα στην αισθηση, ολως παραδοξως μου μοιαζει πολυ οικεια στο χερι.

Και λεω ολως παραδοξως γιατι κι εγω σχεδον ποτε δεν μπορεσα να "δεσω" με LesPaul (γιαυτο δεν ειχα ποτε...)

 

αυθυποβολη?  θα δειξει...  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ ολους

 

κλιψ θα γραψω σιγουρα στην stock μορφη μιας και αυτο ενδιαφερει τους περισσοτερους, απλα θελω λιγο να μεινει το οργανο στο περιβαλλον μου και να προσαρμοστει και μετα θα το ρυθμισω λιγο, γιατι το αξιον (action ;D) ειναι ...ψηλουτσικο ως ειθισται.

 

το Pickguard ειναι κανονικα εγκατεστημενο, αλλα για το χρυσο χρωμα δεν μπορω να ξερω.

Παντως καπου καποτε ειχα διαβασει οτι καποιος πηγε να ψεκασει clear nitro πανω στο χρυσο μιας 50s tribute P90 και εγινε ...λασπη. Εικασια? δεν μπορω να ξερω και παλι...

 

οσον αφορα στην αισθηση, ολως παραδοξως μου μοιαζει πολυ οικεια στο χερι.

Και λεω ολως παραδοξως γιατι κι εγω σχεδον ποτε δεν μπορεσα να "δεσω" με LesPaul (γιαυτο δεν ειχα ποτε...)

 

αυθυποβολη?  θα δειξει...  :)

 

μεγειες μεγειες μεγειες!!

Αν σου κάθεται στο χέρι μην το σκέφετεσαι καν!

Αν ειναι και πίπουλο ακόμη καλύτερα!

Ο τόνος που βγάζει ο αέρας ο κοπανιστός είναι συνηθως γλυκιστος οποτε...καλη ορεξη!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά πολύ καλή περίπτωση ακούγεται. Cliψ please.  ;D

 

Προσωπικά δεν κατάφερα να συμβιώσω με την LP (προσπάθησα 3 χρόνια  ;D) . Αλλά εσύ έχεις ήδη 335.  ;D

 

Χαρίλαε έχεις δίκιο, ότι δεν είναι όλες οι κιθάρες για όλους.

 

Παρόλα αυτά, θεωρώ ότι οι 335 είναι αρκετά διαφορετικές κιθάρες από τις Les Paul.

Προσωπικά παίζω τελευταία με την μπάντα σχεδόν εξ ολοκλήρου με την 335 μου, ενώ με την Les Paul μου δεν τα έχουμε βρει 100% ακόμη.

Το παλεύω όμως... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη δίνεις σημασία Ηλία. Απλά ήταν ασυνάρτητος ο μονόλογός μου. :)

 

Προσωπικά εδωσα την LP και πήρα 335. Ασφαλώς και είναι τελείως διαφορετικά όργανα.

Η 335 μου κάνει (και την χαίρομαι) ενώ η LP "καθόταν" στο stand.  :)

 

"Αλλά ο aldebody έχει ήδη 335."  Ε... ας δοκιμάσει και με την LP. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δίνεις σημασία Ηλία. Απλά ήταν ασυνάρτητος ο μονόλογός μου. :)

 

;D :P

 

Προσωπικά εδωσα την LP και πήρα 335. Ασφαλώς και είναι τελείως διαφορετικά όργανα.

 

Εντυπώσεις μετά την αλλαγή; :)

 

Η 335 μου κάνει (και την χαίρομαι) ενώ η LP "καθόταν" στο stand.  :)

 

Δυστυχώς το ίδιο κάνει και η δική μου LP, συχνά... :(

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

κάποιος είπε για χρόνο από το thomann.. έκανα μία σχετικά μεγάλη παραγγελία στις 9/6, την έδωσαν στη dhl στις 10 και μου ήρθε χτες 17/6 το ένα από τα δύο κουτιά. το δεύτερο το περιμένω λογικά δευτέρα ;)

ontopic

πανέμορφη! καλόπαικτη σου εύχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Εντυπώσεις μετά την αλλαγή; :)

 

Μια χαρά. Προσπαθώ να μην παίζω καθόλου "σολιστικά" οπότε -όπως ξέρεις- η 335 με εξυπηρετεί καλύτερα για ημι-ρυθμικά με τα καντίνια.  ;)

 

 

 

Δυστυχώς το ίδιο κάνει και η δική μου LP, συχνά... :(

 

 

 

Αλλά εσύ έχεις ήδη 335.  ;D (κατάλαβες πως το εννοούσα? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου