Προς το περιεχόμενο

(my new...) Gibson LesPaul 50s tribute HB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικη!

Τα clips δε με ενθουσίασαν - και δε θα έπρεπε. Δεν ξέρω καμία κιθάρα που αν την άκουγα εντελώς "γυμνή" (όπως πρέπει και όπως σωστά μας την παρουσίασες) θα πάθαινα ταραχή.

 

Αυτό που σίγουρα υπάρχει είναι μια ωραιότατη πλατφόρμα για αλλαγές που ξέραμε εκ των πραγμάτων ότι θα γίνουν. ;D

Οπότε περιμένουμε το ρεπορτάζ.

 

ευχαριστω! 

 

Η κιθαρα εκτος απο "γυμνη" ειναι και εντελως ασεταριστη.

Με αυτα τα δεδομενα την κρινω πολυ ικανοποιητικη.

Δηλαδη, αν ειχα την ευκαιρια να την παιξω π.χ σε ενα μαγαζι, θα ψηνομουν να την αγορασω.

Εχω παιξει πολλες κιθαρες σε αυτο το επιπεδο (σε μαγαζι και ασεταριστες) και αναφωνησα ...yeah right...  ::)

 

Θα μου πεις, αν δεν ειχες ετοιμη "προικα" θα την επαιρνες?

Πιθανοτατα ναι, παντα με σκοπο στο μελλον να την αναβαθμισω. (οπως κανω με οτιδηποτε εχω...)

Κι αυτο γιατι συμφωνω απολυτα με την αποψη σου περι πλατφορμας.

 

Αλλωστε αυτη ηταν η αρχικη μου σκεψη για το ολο concept...  8)

 

μολις βαλεις μαγνητες της προκοπης θα ερθουν και τα καθαρα ,μη περιμενεις βεβαια οτι θα αφησεις τις strat & τις tele σου αλλα θα γινουν τουλαχιστον...χρησιμα... ;D

 

ακρι-V.O.S.  ;D

 

απλα περιμενω να ερθουν καποια πραγματα για να συμπληρωθει το παλζ, και μετα βουρ στο χειρουργειο!...

 

οσον αφορα στα απολυτα καθαρα, ας μη γελιομαστε:

Η "αλλη οψη του νομισματος" που ελεγα, θα ειναι παντα εκει.

Γιατι ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

afto ine  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μιας και αναφερόμαστε στα "απόλυτα καθαρά", θα πω τα εξής τετριμμένα:

 

τα γούστα περί "απόλυτα καλού" αλλάζουν:

 

1) με τα χρόνια. Από προσωπική εμπειρία πχ, όσο περνά ο καιρός, τα...χορταστικά καντίνια της 335 μου φαίνονται τέλεια μπροστά στα πιο λεπτεπίλεπτα μιας strat.

Σε αυτό πιθανότατα να παίζει ρόλο και ο τρόπος που ακούμε τις συχνότητες όσο μεγαλώνουμε, θέμα καθαρά φυσιολογίας και φυσιολογικής φθοράς του αυτιού... :(

 

2) με το στύλ μουσικής που παίζουμε. Άλλα καθαρά θες όταν πχ παίζεις surf κι άλλα όταν παίζεις jazz.

 

Επομένως, η ανάγκη για ποικιλία στην ηχητική παλέτα ενός κιθαρίστα είναι εύλογη και απόλυτη λογική για εμένα.

 

Οπότε, αν έχεις τη δυνατότητα να έχεις πρόσβασή και στις 2 "σχολές", τόσο το καλύτερο για σένα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) με τα χρόνια. Από προσωπική εμπειρία πχ, όσο περνά ο καιρός, τα...χορταστικά καντίνια της 335 μου φαίνονται τέλεια μπροστά στα πιο λεπτεπίλεπτα μιας strat.

Πές τα χρυσόστομε...που τους λέω για τα καθαρά της Gibson...και με πετροβολάνε... ;D

 

θέμα καθαρά φυσιολογίας και φυσιολογικής φθοράς του αυτιού... :(

Αυτό που το πάς? ::)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, αν έχεις τη δυνατότητα να έχεις πρόσβασή και στις 2 "σχολές", τόσο το καλύτερο για σένα

 

αν δεν εχεις τη δυνατοτητα απλα αγορασε ενα σκαφακι με Ρ90 και θα εισαι κατα 99% καλυμμενος σε ολα τα ειδη (σοβαρα μιλαω δεν κανω πλακα). ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφερόμαστε στα "απόλυτα καθαρά", θα πω τα εξής τετριμμένα:

 

τα γούστα περί "απόλυτα καλού" αλλάζουν:

 

1) με τα χρόνια. Από προσωπική εμπειρία πχ, όσο περνά ο καιρός, τα...χορταστικά καντίνια της 335 μου φαίνονται τέλεια μπροστά στα πιο λεπτεπίλεπτα μιας strat.

Σε αυτό πιθανότατα να παίζει ρόλο και ο τρόπος που ακούμε τις συχνότητες όσο μεγαλώνουμε, θέμα καθαρά φυσιολογίας και φυσιολογικής φθοράς του αυτιού... :(

 

2) με το στύλ μουσικής που παίζουμε. Άλλα καθαρά θες όταν πχ παίζεις surf κι άλλα όταν παίζεις jazz.

 

Επομένως, η ανάγκη για ποικιλία στην ηχητική παλέτα ενός κιθαρίστα είναι εύλογη και απόλυτη λογική για εμένα.

 

Οπότε, αν έχεις τη δυνατότητα να έχεις πρόσβασή και στις 2 "σχολές", τόσο το καλύτερο για σένα ;)

 

Συμφωνω με τη θεωρια σου και πιστευω οτι οπως ειπες στο τελος, καλο ειναι να εχεις προσβαση και στις δυο σχολες. Οπως και να το κανουμε, αλλη μερα θελεις κρεας κι αλλη μερα θελεις ψαρι... Συνεχεια με το ιδιο δεν γινεται.  :-X

 

τωρα, ποιο ειναι το κρεας και ποιο το ψαρι...  περι ορεξεως ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα, ποιο ειναι το κρεας και ποιο το ψαρι...  περι ορεξεως

Σε αυτήν την ηλικία...ξέρεις...ότι πεί ο γιατρός ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vox κλιψ

 

Η κιθαρα ειναι ακομα στην ιδια κατασταση. Απειραχτη. Παρθενα...  ;D

 

καρφι στον πειραγμενο μου Vox.

 

τα αλλα ιδια με πριν.

 

παλευω με το ψηλο action. ακουστε και θα καταλαβετε.  :'(

LPκαρφιστονVox_clip1.mp3

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου