Προς το περιεχόμενο

(my new...) Gibson LesPaul 50s tribute HB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλοριζικη και καλοπαιχτη η κουκλα!! ;D ;D Αναμενουμε να την ακουσουμε και αναβαθμισμενη!

Ποιον Vox εχεις αν επιτρεπεται???

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όταν διάβασα οτι δεν πήρες την goldtop σκέφτηκα να μην σου πω μεγειά, το λέω τώρα όμως.

Μου άρεσε το pcb στα ηλεκτρικά αλλά όντως δεν είναι για μερακλήδες. Πολύ ωραία έδεσε με

το voxάκι. Κράτα μας ενήμερους για την εξέλιξη της.

ε παιξε λιγο καθαρο τον voxaκο να ακουσουμε ηχο ;)

Ολόκληρο (και πανέμορφο) φτιαγμένο twin μας έγραψε ο άνθρωπος και εσύ θέλεις το

γούτσου γούτσου? ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τα σχόλιά σας.

 

Θα μπορουσα οντως να γραψω και κατι καθαρο στον Vox (παρεμπιπτοντως φιλε mike_rhd ειναι ο AC4TV αλλα τον εχω ...ελαφρως πειραγμενο), αλλα επειδη κυριως τον χρησιμοποιω για το power tube saturation το παρεβλεψα...

 

βλεπετε, οταν εχω στο νου μου τα καθαρα το χερι παει αυτοματως στον διακοπτη του Twin... ;)

 

Βεβαια στα κλιπακια ο Vox δεν ειναι στο 10. Παιζει μεν χωρις attenuation, αλλα το volume πρεπει να το ειχα περιπου στο 1/2 με 3/4 της διαδρομης. ...και παλι γκαριζε ο ατιμος.

Εννοειται οτι τον ειχα γυρισμενο απο την αλλη για να μην μου τα σκαει καταμουτρα...

Επισης ειχα επιλεξει τον μικροτερο coupling πυκνωτη απο τον επιλογεα. (λεπτομερειες εδω)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη φορα χαμηλωσα επιτελους το action (ισως το παρακανα, αλλα δεν εχει ιδιαιτερο θεμα) και τους μαγνητες. Τιποτα αλλο ακομα.

 

εγραψα μερικα καθαρα κλιπακια γιατι ειναι και μεσημερι....  ;)

neck2.mp3

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελος ο bridge

 

κυριοι αδμινς γιατι δεν μου τα παιρνει ολα μαζι σε ενα post? (τα κριτιρια δεν παραβιαζονται) εχω firefox 5

bridge_.mp3

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wheeeere is my baaadge!!?  :D ;D

 

Μεγειά κι από μένα τα κσύλα!  ;D

Αρκετά snappy ακούγεται η κιθάρα.

 

Πήρα (με την άδεια σου θέλω να πιστεύω... :-\) το κλίπ που ανέβασες στην 7η σελίδα με τίτλο stop, έφτιαξα μιά λούπα και εμπνεύστηκα την παρακάτω...μακακία. ;D

 

 

 

 

alderbodys_groove_longshadow.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου