Προς το περιεχόμενο

Κλεοπάτρα project


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρε ναι. Απλώς τα λέω για να μην τρέχεις μετά τζάμπα.

Και επειδή το Sp. Maple είναι το αγαπημένο μου οπτικά ξύλο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 328
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μωρε ναι. Απλώς τα λέω για να μην τρέχεις μετά τζάμπα.

Και επειδή το Sp. Maple είναι το αγαπημένο μου οπτικά ξύλο...

 

Να σου πω την αληθεια παλια δεν το ειχα σε υποληψη διότι δε μου έβγαζε ''αλητεία''. Αλλά τώρα που το βλέπω έχει χρώματα διαφορετικά ,ωραία κάθετα νερά, flames stripes ακόμα και birdseye σε κάποια σημεία!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να πω οτι προσωπικα εχω βαρεθει τα μονοχρωμα σωματα στις κιθαρες και θεωρω ΠΟΛΥ πιο "αρχοντικο" αμα θελετε το φυσικο ξυλο - οτι και να ειναι αυτο

Στην τελικη και λαθος να γινει στο βερνικωμα/λαδι και παλι δεν θα ειχα προβλημα αφου θα φαινοντουσαν τα νερα

 

@Ray - νικελ θα ειναι στην αρχη το hardware αλλα με μια τεχνικη (θα κανω αποκαλυψεις μολις την παρω στα χερια μου) θα γινουν σκουρο χρυσο προς το bronze  ;)

 

Αργυρη πειραματισου ΟΣΟ θελεις για να δεις τι και πως και για μελοντικα projects  ;) ;) :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Το καλό είναι ότι πάνω από το λαδάκι άμα γουστάρεις ρίχνεις και βερνίκι ,ενώ το αντίθετο δε γίνεται , οπότε έχουμε και plan B!!)

Αργύρη σε έχασα λίγο.

Για τι λάδι μιλάς?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη σε έχασα λίγο.

Για τι λάδι μιλάς?

 

Teak oil εβαλα παιχτη, σημερα στο δευτερο χερι λιμνασε πριν σκουπισω το περισσευουμενο παει μα πει πως το χτεσινο χερι εκλεισε τους πορους καλα. Ειναι λαχταριστη καιμε δυσκολια την αποχωριζομαι, και το μαονακι πισω βγηκε ξανθο μουρλια. Λεςπωλιαζει! Εδω θα μου ταιριαζε qs mahogany neck

με εβενο ταστιερα... Classy

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teak oil εβαλα παιχτη

ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Είπα και 'γω, νόμιζα ότι μιλούσες για gunstock-oil και λέω "τι λέει τώρα για βερνίκι από πάνω???" ;D.

Σωστός είσαι!!!

 

Πάντως ένα βερνικάκι μπορεί να το χρειαστεί ακόμα και πολύ λεπτό (αν έχουν κλείσει καλά οι πόροι) γιατί το teak με τον ιδρώτα και υγρασία δεν το εμπιστεύομαι. Ας πει και ο Ηλίας μία γνώμη.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω τρελη εμπειρια στα λαδια (εκτος απο το ελαιολαδο  ;D ) δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. απλα κιθαρα με λαδακι σημαινει οτι θελει συντηρηση, θελει να την περνας καθε τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω τρελη εμπειρια στα λαδια (εκτος απο το ελαιολαδο  ;D ) δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. απλα κιθαρα με λαδακι σημαινει οτι θελει συντηρηση, θελει να την περνας καθε τοσο.

 

Συμφωνώ! Θεωρητικά θέλει τουλάχιστο μια φορά το χρόνο πέρασμα με λάδι...

Το σώμα είναι έτοιμο να φύγει στον μεσσάλιο! Από Τρίτη να στεγνώσει καλά!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ! Θεωρητικά θέλει τουλάχιστο μια φορά το χρόνο πέρασμα με λάδι...

Το σώμα είναι έτοιμο να φύγει στον μεσσάλιο! Από Τρίτη να στεγνώσει καλά!

Στειλε και κανα τενεκε λαδι μαζι  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να προχωράει λίγο η Κλεό (ακόμα δεν ήρθε το lefty tusq nut) πέρασα sealer  στο headstock και βερνίκι σήμερα μετά από τρίψιμο. (στη φωτό το σήλερ πριν το τρίψιμο)

 

DSC00213.jpg

 

Επειδή δεν είμαι σε φάση ακόμα να ψάχνω για κολωνάτο δράπανο , πήρα με 20 ευρώ αυτό από τα σιδηρικά της γειτονιάς μου και όλως περιέργως όταν το στερεώσεις καλά κάνει μια χαρά δουλειά!

 

DSC00214.jpg

 

DSC00215.jpg

 

Έπρεπε να κάνω πατέντα για να κρατάει το δράπανο σωστά , αλλά τουλάχιστο τώρα είναι σταθερό και κατεβαίνει ίσια...

 

Έχει κανείς από τους κατασκευαστές κολωνάτο δράπανο πάγκου? Τι θα προτείνατε και σε τι τιμές??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου