Προς το περιεχόμενο

Με τι κιθάρα παίζει ο Jon Gomm??


creep7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην τι φοβερος κιθαριστα ειναι αυτος ?

 

Κατα δευτερον τι εχει κανει ? Εχει ακουστικη κιθαρα και τις εχει βαλει μαγνητη και πεταλιερα ? Γιατι δεν παιζει με ηλεκτρακουστικη ? Θεμα γουστου η καποιος λογος συγκεκριμενος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην τι φοβερος κιθαριστα ειναι αυτος ?

 

Κατα δευτερον τι εχει κανει ? Εχει ακουστικη κιθαρα και τις εχει βαλει μαγνητη και πεταλιερα ? Γιατι δεν παιζει με ηλεκτρακουστικη ? Θεμα γουστου η καποιος λογος συγκεκριμενος ?

οτι βολευει τον καθενα  ;)

αυτος για παραδειγμα εχει και μικροφωνο ΜΕΣΑ στο ηχειο της κιθαρας του  ;D

 

επισης στο παραπανω βιντεο μπορεις να δεις πως δημιουργειται real time ενα τραγουδι ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ξερεις για το το λεω ? Γιατι εχω μια ακουστικη και σκεφτομαι να την σπρωξω για να παρω μια αηλεκτρκουστικη... Αλλα αν ειναι και καμω την δουλεια μου και με μαγνητη... να την κανω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατα δευτερον τι εχει κανει ? Εχει ακουστικη κιθαρα και τις εχει βαλει μαγνητη και πεταλιερα ? Γιατι δεν παιζει με ηλεκτρακουστικη ? Θεμα γουστου η καποιος λογος συγκεκριμενος ?

 

Παρα πολλοι κιθαριστες, οταν βγαινουν στην αναζητηση ενος ποιοτικου, ακουστικου οργανου δεν κολλανε στο αν η κιθαρα εχει ηλεκτρικα η οχι. Ξερω κοσμο που ενω γνωριζε οτι θα χρειαστει 100% ηλεκτρικα στην κιθαρα επελεξε ενα σκετο ακουστικο οργανο επειδη τους αρεσε ο ηχος του. Τοσο ωστε να μπει στον εξτρα κοπο & κοστος του να βαλει aftermarket ηλεκτρικα. Με αυτο τον τροπο μαλιστα, μπορεις να βαλεις και τα ηλεκτρικα της επιλογης σου και οχι αυτα που αποφασισε να βαλει η εταιρεια στο μοντελο.

 

Ενας αλλος λογος που επικαλουνται πολλοι ειναι και ο παρακατω: Πολλες εταιρειες, οταν φτιαχνουν ηλεκτρακουστικες κιθαρες επιλεγουν να φτιαχνουν το καπακι λιιιιγο πιο χοντρο απο το κανονικο. Αυτο το κανει να παλεται λιγοτερο και ετσι η κιθαρα ειναι λιγοτερο ευαισθητη σε θεματα feedback - κατι πολυ σημαντικο σε live καταστασεις, οπου ειναι και το φυσικο περιβαλλον των ηλεκτρακουστικων. Αυτο σε ορισμενους δεν αρεσει, καθως θεωρουν οτι η ακουστικη εκδοση μιας κιθαρας ακουγεται πιο resonant και πιο "ζωντανη" απο την electro, που εχει χοντρυτερο καπακι. Επιλεγουν ετσι ακουστικη κιθαρα + aftermarket ηλεκτρικα της επιλογης τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλοι κιθαριστες, οταν βγαινουν στην αναζητηση ενος ποιοτικου, ακουστικου οργανου δεν κολλανε στο αν η κιθαρα εχει ηλεκτρικα η οχι. Ξερω κοσμο που ενω γνωριζε οτι θα χρειαστει 100% ηλεκτρικα στην κιθαρα επελεξε ενα σκετο ακουστικο οργανο επειδη τους αρεσε ο ηχος του. Τοσο ωστε να μπει στον εξτρα κοπο & κοστος του να βαλει aftermarket ηλεκτρικα. Με αυτο τον τροπο μαλιστα, μπορεις να βαλεις και τα ηλεκτρικα της επιλογης σου και οχι αυτα που αποφασισε να βαλει η εταιρεια στο μοντελο.

 

Ενας αλλος λογος που επικαλουνται πολλοι ειναι και ο παρακατω: Πολλες εταιρειες, οταν φτιαχνουν ηλεκτρακουστικες κιθαρες επιλεγουν να φτιαχνουν το καπακι λιιιιγο πιο χοντρο απο το κανονικο. Αυτο το κανει να παλεται λιγοτερο και ετσι η κιθαρα ειναι λιγοτερο ευαισθητη σε θεματα feedback - κατι πολυ σημαντικο σε live καταστασεις, οπου ειναι και το φυσικο περιβαλλον των ηλεκτρακουστικων. Αυτο σε ορισμενους δεν αρεσει, καθως θεωρουν οτι η ακουστικη εκδοση μιας κιθαρας ακουγεται πιο resonant και πιο "ζωντανη" απο την electro, που εχει χοντρυτερο καπακι. Επιλεγουν ετσι ακουστικη κιθαρα + aftermarket ηλεκτρικα της επιλογης τους.

 

 

Ok πολυ σπεσιαλ αναλυση... Ευχαριστω... Εξαλλου ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το ακουστικακι μου και με πονουσε η πωληση του... Ενω με ενα fishman θα κανω δουλεια... θενκ γιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Ενω με ενα fishman θα κανω δουλεια...

...και όπως θα δείς μετά την αγορά του fishman και με μία προενίσχυση ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και όπως θα δείς μετά την αγορά του fishman και με μία προενίσχυση ;)

 

Ναι το ενθυμουμε που μου το ειχες πει ... Η hd500 δεν κανει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ενθυμουμε που μου το ειχες πει ... Η hd500 δεν κανει ?

πρέπει να κάνει...και εγώ στην αρχή είχα χρησιμοποιήσει τον μικρό λάμπα Art. Αλλά είδα διαφορά στα γούστα μου όταν χρησιμοποίησα την προενίσχυση του Fishman

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου