Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου (το λατρεύω αυτό το θέμα)


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάρτα ήχου είναι άμεσα εξαρτημένη στον χρόνο που έχουμε ασχοληθεί για να κάνουμε μουσική....

 

Διορθώστε με όπου λάθος αλλά...

 

Αν τώρα αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με την μουσική καλό είναι να χρησιμοποιήσουμε την κάρτα που ήδη έχουμε εξονυχιστικά για το αν μπορεί να μας τρέξει το πρόγραμμα της επιλογής μας.. Αν είμαστε electro μούρες για παράδειγμα, με ένα Fruity loops μπορούμε πολύ εύκολα να ξεκινήσουμε.. Ή με Reason για παράδειγμα...

 

Αν δεν είμαστε αυτού του τύπου και δεν μπορούμε με τίποτα να κάνουμε την κάρτα να δουλέψει σε asio.. τότε παίρνουμε μια φθηνή ASIO. Θυμηθείτε Nforce4 και ac97 έχουν Nvidia ASIO.. κάποιοι μπορούν να σταθούν εξίσου τυχεροί.. και να βρουν κάτι αντίστοιχο στη δικιά τους motherboard....ψάξτε το εξονυχιστικά... Η λέξη κλειδί είναι το ASIO η πιο καλά ASIO DRIVERS....

 

Βέβαια θα είστε κουλοί δηλαδή δεν θα γράφεται καθόλου AUDIO (η σχεδόν καθόλου) αλλά σε Midi θα μπορείτε να κάνετε ότι γουστάρετε, σύν ότι θα μάθετε το ΜΟΛΥΒΙ συν ότι θα μάθετε το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ σύν ότι θα έχετε καταλάβει ποιό είναι το επόμενο βήμα, τι πραγματικά άλλο χρειάζεστε, και τσάκ θα πάτε να πάρετε την πρώτη σας Κάρτα ήχου.. στα Ευρώ που πραγματικά θα είναι αξιοποιήσιμα ...Όχι πολλά θα συμβούλευα, να έχουμε πάντα την πιθανότητα στο μυαλό μας ότι με αυτήν την κάρτα θα έχουμε αποκτήσει την γνώση για το τί χρειαζόμαστε από την επόμενη κάρτα ήχου η οποία θα είναι και ακριβή και μπορεί να μας κάνει παρέα μέχρι τα βαθιά γεράματα...

 

Ο χρόνος που αισθάνομαι ότι χωρίζει την πρώτη κάρτα με την δεύτερη είναι περίπου ο χρόνος.. από εκεί και πέρα τη δεύτερη με την τρίτη τα 5 χρόνια.. μετά η διάρκεια ζωής του καθενός μπορεί να είναι και το τελικό όριο ..

 

ΤΑ σχόλια σας....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνουμε ενα beach party όλοι μαζί σε μια παραλία. να φέρουμε τα tower μας και κάποια στιγμή να ανάψουμε μια μεγάλη φωτιά και να τα πετάξουμε μέσα να την κρατησουμε μέχρι το πρωί, να χορεύουμε γυμνοί κια να κάνουμε ελεγείες στον θεο Πάνα

 

Σωστή η σκέψη σου φίλε, εγώ πάντως θα κρατήσω την audigy μέχρι να πεθάνω, δεν έχω πολλές απαιτήσεις :lol:

 

Triton le και ξερό ψωμί :roll:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Cos_Dr, σε παω επειδη εισαι σταθερος στις θεσεις και τις αποψεις σου.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί είναι σταθερό σε αυτόν τον πλανήτη?

 

Οι πολιτικοί στις απόψεις τους?

 

Ο κόσμος? Εδώ δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει

 

Το πιασα το κόλπο. Οταν σταθεροποιηθούν κάποια άλλα πράγματα, θα σταθεροποιηθω κι εγώ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως θα κρατήσω την audigy μέχρι να πεθάνω' date=' δεν έχω πολλές απαιτήσεις :lol:

 

[/quote']

 

Εγω παλι θα την στηλω στο διαολο με την πρωτη ευκαιρεια !! εξαλου περασανε και 4 χρονακια μην πω 5 και ειναι η πρωτη μου !!! :evil: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ, είναι χρηματικό το θέμα τελικά, αν είχα χρήμα , θα τα έστελνα όλα οσα έχω στο διάολο, και θα έπαιρνα το καλύτερο συνδυασμό workstation/pc/καρτα/software/monitor *πως φαίνεται ο πληκτράς

 

Για να είμαι και στην μόδα κάθε εξαμηνο, το πολύ χρόνο θα τα άλλαζα, δηλαδή όπως αλλάζω τις γυναίκες :lol: :lol:

 

triton le και ξερό ψωμί

 

:!: :!: :!: :!:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι και στην μόδα κάθε εξαμηνο' date='[/b'] το πολύ χρόνο θα τα άλλαζα, δηλαδή όπως αλλάζω τις γυναίκες :lol: :lol:

 

:!: :!: :!: :!:

 

 

Κατι δηλ σαν την εξεταστικη.......Και αν μεινουν μεταξεταστεες...ουτε μια ευκαιρια....ετσι σε θελω..Σκληρο Καθηγητη του ερωτα... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......... η μήπως με αλλάζουν??

 

Τελικά εγώ έχω triton le η μήπως το triton έχει εμένα.

Το διάλεξα.... η με διάλεξε??

 

Παντως μια m-audio κάρτα δεν με χάλαγε καθόλου,

 

θα τα πούμε σε πέντε χρόνια,

 

Ευχομαι όλοι μας να βγάζουμε τρελά λεφτά να τα σπαταλάμε στον εξοπλισμό μας , μας αξίζει :P

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ρε παιδια ειναι πως καθε λιγο και λιγακι βγαινουν νεα μοντελα,καλυτερα αλλα και ακριβοτερα.Π.χ. Σεπτεμβριο ας πουμε θα βγουν νεα WINDOWS και οποιοι παιζουν παιχνιδια θα φανε καλα τα κουνελια...Στην ουσια με την τεχνολογια γενικα πρεπει να βολευεσαι με οτι σου αρκει.Στην μουσικη που ειναι και ο τομεας μας,σχεδον ποτε δε σου αρκει κατι ομως...Εγω προσωπικα την παλευω με ενα miditech synth με 2 οκταβες(της πλακας),και για να εκμεταλλευτω τις δυνατοτητες ενος reason kai Q_base δε με φτανουν ουτε 300 ευρωπουλα ακομα...Το θεμα ειναι να υπαρχει μερακι και αγαπη για τη μουσικη.Τα υπολοιπα μακροπροθεσμα ή βραχυπροθεσμα ερχονται...

 

Dj_inferno

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ρε παιδια ειναι πως καθε λιγο και λιγακι βγαινουν νεα μοντελα' date='καλυτερα αλλα και ακριβοτερα.Π.χ. Σεπτεμβριο ας πουμε θα βγουν νεα WINDOWS και οποιοι παιζουν παιχνιδια θα φανε καλα τα κουνελια...Στην ουσια με την τεχνολογια γενικα πρεπει να βολευεσαι με οτι σου αρκει.Στην μουσικη που ειναι και ο τομεας μας,σχεδον ποτε δε σου αρκει κατι ομως...Εγω προσωπικα την παλευω με ενα miditech synth με 2 οκταβες(της πλακας),και για να εκμεταλλευτω τις δυνατοτητες ενος reason kai Q_base δε με φτανουν ουτε 300 ευρωπουλα ακομα...Το θεμα ειναι να υπαρχει μερακι και αγαπη για τη μουσικη.Τα υπολοιπα μακροπροθεσμα ή βραχυπροθεσμα ερχονται...

 

Dj_inferno[/quote']

 

Α μπα; Δουλεύεις και το Reason; :lol: :lol: :lol: :lol:

 

noob2.jpg

 

Μην τον ακούτε παιδιά...αυτός δεν έχει μαντήλι να κλάψει... :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου