Προς το περιεχόμενο

Is this tune taken?


andsar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello guys (and dolls φυσικά)

πρόσφατα αυτοσχεδιάζοντας κατέληξα σε μια μικρή μελωδία η οποία μου άρεσε και θα ήθελα να την εξελίξω. Το πρόβλημα είναι πως μου ακούγεται αρκετά γνωστή, αλλά δεν μπορω να καταλάβω αν είναι επειδή είναι όντως γνωστή ή αν είναι απλά ιδέα μου.. ???

Δεν έχω πρόβλημα να κλέβω ιδέες (έτσι κι αλλιώς για πάρτη μου είναι) αλλά τουλάχιστον να το ξέρω (ώστε τουλάχιστον να τις κάνω αγνώριστες  ;D)

Όποιος γνωρίζει κάτι...

 

thanx

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο τέλος του δεύτερου arpeggio αλλάξεις την τελευταία νότα και την ρίξεις μια τρίτη μεγάλη σε σχέση με την προηγούμενη, βγαίνει ένα πολύ γνωστό κομμάτι, δεν μου έρχεται τώρα, άλλα τσέκαρέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap...! Καλά, είσαστε θησαυρός!

Το κακό είναι πως θα πρέπει να επανεξετάσω την πατρότητα των κομματιών μου...  ;D (άραγε υπάρχει τεστ πατρότητος...?)

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giannis οταν ξεκιναει μου θυμισε λιγο The Warriors Prayer απο manowar , γιατι και στα δυο την αφηγηση την κανει ο Orson Wells. Κι επειδη ακουω τελευταια διαφορα χαζα για τους manowar , θελω να δηλωσω οτι δε ξερετε τι σας γινεται... :) Aκουσα τωρα λιγο στο youtube και ξανανιωσα. Φοβερα τα παιδια με τα πετσινα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guys (and dolls φυσικά)

πρόσφατα αυτοσχεδιάζοντας κατέληξα σε μια μικρή μελωδία η οποία μου άρεσε και θα ήθελα να την εξελίξω. Το πρόβλημα είναι πως μου ακούγεται αρκετά γνωστή, αλλά δεν μπορω να καταλάβω αν είναι επειδή είναι όντως γνωστή ή αν είναι απλά ιδέα μου.. ???

Δεν έχω πρόβλημα να κλέβω ιδέες (έτσι κι αλλιώς για πάρτη μου είναι) αλλά τουλάχιστον να το ξέρω (ώστε τουλάχιστον να τις κάνω αγνώριστες  ;D)

Όποιος γνωρίζει κάτι...

 

thanx

 

και εγώ έκλεψα μια μελώδια αυτούσια μαζί με τον ήχο , βασικά την δημιούργησα απο την αρχή άθελα μου . Υπάχουν και συμπτώσεις , παρόλα αυτά μέχρι σήμερα κανείς δεν το έχει ανακαλύψει αν και το κομμάτι έχει κατεβεί 286 φορές και έχει παιχτεί 556 κανείς δεν βρέθηκε να μου πεί ότι κάτι του θυμίζει.

 

Άρα μην νιώθεις τύψεις αν κανείς δεν διαμαρτύρεται, είναι ανώφελο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μην στεναχωριεστε για τετοια πραματα. εγω παλια σε μια προβα πιστευα οτι ειχα γραψει το crazy train . οταν μου το ειπαν ενιωσα τεραστια ντροπη αλλα  ειλικρινα δεν ειχα καταλαει τιποτα νομισα οτι ηταν δικη μου πρωτοτυπη μουσικη.... Και το χειροτερο ειναι οτι γενικα ειμαι ο σπαστικος στην παρεα που ολα τα τραγουδια του μοιαζουν με κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου