Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7. Δεν υπάρχει κιθαρίστας στην Ελλάδα που δεν έχει παίξει το "Να μ'αγαπάς" στην παρέα του με την ακουστική.

Κι όμως υπάρχει :lol:

+1 για τον jaco pastelious

Ε,αμα ειναι να ριξεις κανενα πιπινακι θα το κανεις το ψυχικο ρε blue..Οι

πιο πολλες πεφτουν αμεσως οπως οι μυγες με τα εντομοκτονα! :lol:

Τι να πω κι εγω που δεν μπορω ουτε αυτο να κανω..Θα τους παιζω στην

παραλια το "punk jazz"να βαριουνται!α χα χα χα ααα 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

7. Δεν υπάρχει κιθαρίστας στην Ελλάδα που δεν έχει παίξει το "Να μ'αγαπάς" στην παρέα του με την ακουστική.

Κι όμως υπάρχει :lol:

+1 για τον jaco pastelious

Ε' date='αμα ειναι να ριξεις κανενα πιπινακι θα το κανεις το ψυχικο ρε blue..Οι

πιο πολλες πεφτουν αμεσως οπως οι μυγες με τα εντομοκτονα! :lol:

Τι να πω κι εγω που δεν μπορω ουτε αυτο να κανω..Θα τους παιζω στην

παραλια το "punk jazz"να βαριουνται!α χα χα χα ααα 8)[/quote']

 

Την έχω πει την άποψή μου :wink:

 

8 )Είναι προτιμότερο να μην αναφέρεις οτι ασχολείσαι με τη μουσική αν είσαι πάνω από 21

 

Τα πιπινάκια σε αυτές τις ηλικίες,όταν έχουν πάψει δηλ να θεωρούνται πιπινάκια,θεωρούν τη μουσική ενασχόληση παρόμοια με αυτή για τα ζαντολάστιχα ΟΖ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιπινάκια σε αυτές τις ηλικίες' date='όταν έχουν πάψει δηλ να θεωρούνται πιπινάκια,θεωρούν τη μουσική ενασχόληση παρόμοια με αυτή για τα ζαντολάστιχα ΟΖ :lol:[/quote']

 

Ελα ρε συ,πλακιτσα εκανα... :lol:

+100 blue.. :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, και σε πιπίνια με ηλικίες άνω των 21 είναι καλός ο Σιδηρόπουλος, αρκεί να πετύχεις γκόμενα (ψεύτο)κουλτουριάρα που άκουσε Πυξ Λαξ και Όναρ και την είδε "Νοσταλγός του Rock n' Roll" που έλεγε κι ο Γιοκαρίνης.

 

Επίσης, και τίποτα σε Another brick in the wall είναι καλό για όσες αρέσκονται στα ξένα, γνωστό και κλασικό και περνάς και την εικόνα του ατίθασου, ανήσυχου πνεύματος που είναι έτοιμος να κάνει τη δική του επανάσταση.

 

Τώρα που το σκέφτομαι, κι αυτά αιρετικές αλήθειες είναι... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε να πω και τις δικές μου. Θα είμαι πολύ επιεικής.

 

- Εν αρχή, ην ο Mike Watt.

- Ο James Brown της Ελλάδας είναι ο Mάκης Xριστοδουλόπουλος.

- Το τετράχορδο μπουζούκι κατέστρεψε τη λαϊκή μουσική.

- Όσοι παίζουν με strat φαίνονται να 'ναι ΟΚ άτομα αλλά κατά βάθος έχουν σοβαρό πρόβλημα για το οποίο ποτέ δε μιλάνε προς τα έξω.

- Η jazzmaster είναι ό,τι πιο όμορφο έφτιαξε ποτέ ανθρώπινο(?) χέρι.

- Δεν είμαι ναζί, αλλά ζω για τη στιγμή που θα εμφανιστεί ο νέος φύρερ για να κάψει όλα τα άλμπουμς των Scorpions και των Deep Purple.

- O Jimmy Page και ο Robert Plant είναι εξωγήινοι.

- Οι Pink Floyd είναι από τους λίγους που δεν επηρεάστηκαν από μαύρους συνθέτες. Γι'αυτό είναι τόσο ξενέρωτοι.

- Δεν υπάρχει πιο ελεϊνή φωνή από αυτή του Thom Yorke.

- Κάθε βράδυ οι καλόγεροι στο άγιο όρος δε προσεύχονται αλλά ακούνε Johny Cash. Γνωρίζουν καλά ότι μόνο έτσι θα σώσουν την ψυχή τους.

- Ο Τhurston Μoore άφησε τις (κρυφές) σπουδές του στο Berkley και μετακόμισε Νέα Υόρκη για να πηδήξει την Patti Smith. Τελικά του 'κατσε η Kim Gordon και το πληρώνει ακόμα.

- ¶λλο Αμερική, άλλο Νέα Υόρκη.

- Οι Ramones δε χωρούσαν σ'αυτόν τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι Pink Floyd είναι από τους λίγους που δεν επηρεάστηκαν από μαύρους συνθέτες. Γι'αυτό είναι τόσο ξενέρωτοι.

- Δεν υπάρχει πιο ελεϊνή φωνή από αυτή του Thom Yorke.

 

Ελπίζω να γράφεις πιωμένος και να μη τα εννοείς...!!! :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι Pink Floyd είναι από τους λίγους που δεν επηρεάστηκαν από μαύρους συνθέτες. Γι'αυτό είναι τόσο ξενέρωτοι.

- Δεν υπάρχει πιο ελεϊνή φωνή από αυτή του Thom Yorke.

 

Ελπίζω να γράφεις πιωμένος και να μη τα εννοείς...!!! :roll:

:twisted: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο off-topic τα όσα θα πώ σε αυτό το σημείο αλλά θα με συγχωρέσετε ελπίζω! :D

 

Λοιπόν, το θέμα μέχρι στιγμής κυλάει απόλυτα χαλαρά, με χιούμορ και προβοκατόρικη διάθεση από όλους. Ακριβώς στο πνεύμα όσων ζήτησε ο Superfunk όταν άνοιξε αυτό το thread! Επειδή όμως αναρωτιέμαι έντονα, πόσα από αυτά που έχετε πει so far σε αυτό το thread πραγματικά τα πιστεύετε;

 

Η ερώτηση γίνεται γιατί πραγματικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι όλα όσα είπαμε αποτελούν σταθερές και κατασταλαγμένες απόψεις ανθρώπων που ασχολούνται με τη μουσική. Σε πολλές περιπτώσεις φτάσαμε να απαξιώσουμε θρύλους της παγκόσμιας μουσικής ιστορίας, σε άλλες καταφέραμε να εξισώσουμε τελείως ετερόκλητους καλλιτέχνες, εποχές και καταστάσεις, μπορέσαμε ακόμα να ανάγουμε το γρήγορο παίξιμο σε στείρα φλυαρία...

 

Θα μου πείτε (ορθώς) ότι "γούστα είναι αυτά, περί ορέξεως τσουρεκάκι" και θα έχετε δίκιο. Μήπως όμως όσα λέμε δεν τα πιστεύουμε πραγματικά; Μήπως είναι πράγματα που τα λέμε απλά για να πετάξουμε κάτι που θα ανάψει τα αίματα (με την καλή έννοια) εντός του φόρουμ, εντούτοις ενδόμυχα ξέρουμε ότι δεν είναι όπως τα λέμε αλλά κάπως πιο κοντά στη συμβατικότητα; Εκεί είναι η ουσία της (αμπελοφιλοσοφικής) ερώτησής μου.

 

Sorry που χαλάω το χαβαλεδιάρικο κλίμα αλλά πολύ θα ήθελα να ξέρω αν το θέμα αξίζει να λέγεται "αιρετικές αλήθειες γύρω από τη μουσική" ή θα έπρεπε να λέγεται "αιρετικές δηλώσεις γύρω από τη μουσική". Σε κάθε πρίπτωση βέβαια, είναι άκρως επιτυχημένο! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου