Προς το περιεχόμενο

vst μπουζουκι


korman709
Η απάντηση από τον John Tzinieris,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γραφω το πρωτο μου ελαφρολαικο κομματι και θελω να χρησιμοποιησω ηχου μπουζουκιου...παρακαλω εαν γνωριζετε η εχετε καποιο vst,προτεινετε μου η αν το εχετε επικοινωνηστε μαζι μου με πμ.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...
Στις 12/10/2012 στις 7:01 ΜΜ, S4410 είπε

Επίσης καλό και φθηνότερο.Ελληνας το χει φτιάξει κι αυτό

http://impactsoundworks.com/products/instrumental/plectra-series-1-8-string-acoustic-bouzouki

 

Επειδή το παραπάνω link του φίλου, δημοσιευμένο πολλά χρόνια πριν, δεν παίζει πια, παραθέτω το σωστό ενημερωμένο link που παίζει τώρα

https://impactsoundworks.com/product/plectra-series-1-8-string-acoustic-bouzouki/

 

πράγματι είναι πολύ φθηνό (35 €), όμως απαιτεί λέει το KONTAKT full version.... που κοστίζει 400€!!

 

Έχει βρει κάποιος κάποια καλή και φθηνή λύση για vst μπουζούκι?

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Akki Plugs Virtual Bouzouki
Best Service Ethno World 4/5/6
Dream Audio Tools Bouzouki
ETHNAUDIO Strings Of Anatolia
Faycel Sound Bouzouki
Hephaestus Sounds Bouzouki
Impact Soundworks 8-string Acoustic Bouzouki
NoUr AsEm Korg
Sonic Reality World

  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ , αλλά

 

Akki Plugs Virtual Bouzouki 80€

Best Service Ethno World 4/5/6 από 150€ έως 400€

Dream Audio Tools Bouzouki Θέλει full version του KONTAKT δηλαδή 400€+

ETHNAUDIO Strings Of Anatolia 200€

Faycel Sound Bouzouki Δεν υπάρχει διαθέσιμος σύνδεσμος για download

Hephaestus Sounds Bouzouki το έχει αποσύρει φαίνεται... δεν υπάρχει μπουζούκι στο site

impact Soundworks 8-string Acoustic Bouzouki Αναφέρθηκε και πιο πάνω στη συζήτηση. Θέλει το full kontakt (400e)

NoUr AsEm Korg Θέλω vst εκεί έχει για Korg Πλήκτρα

Sonic Reality World δεν έχει κάτι

 

Η πιο συμφέρουσα λύση είναι η πρώτη στα 80€... ελπίζω να μην απαιτεί την full version του κοντακτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω (για κάθε ενδιαφερόμενο) ότι την τιμή των 80€ από το virtual bouzouki  της akki plugs που αναφέρθηκε παραπάνω, θα την βρείτε μόνο στο www.audiomidi.gr εδώ γιατί στα υπόλοιπα sites, Ελληνικά και ξένα,  το έχουν 136€ και πάνω.

 

Θα μου ήταν χρήσιμες δυο πληροφορίες για αυτό. Πρώτον αν είναι 64bit έκδοση (μην το αγοράσω και είναι 32bit και δεν τρέχει στο cubase) και δεύτερον αν μπορεί να εγκατασταθεί σε 2 ή περισσότερους υπολογιστές ή απαιτείται αγορά licences για αυτό. Δεν βλέπω στα χαρακτηριστικά αυτές τις πληροφορίες

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, killbill είπε

Θα μου ήταν χρήσιμες δυο πληροφορίες για αυτό. Πρώτον αν είναι 64bit έκδοση (μην το αγοράσω και είναι 32bit και δεν τρέχει στο cubase) και δεύτερον αν μπορεί να εγκατασταθεί σε 2 ή περισσότερους υπολογιστές ή απαιτείται αγορά licences για αυτό. Δεν βλέπω στα χαρακτηριστικά αυτές τις πληροφορίες

Πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα, θα σου πούνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, killbill είπε

Να σημειώσω (για κάθε ενδιαφερόμενο) ότι την τιμή των 80€ από το virtual bouzouki  της akki plugs που αναφέρθηκε παραπάνω, θα την βρείτε μόνο στο www.audiomidi.gr εδώ γιατί στα υπόλοιπα sites, Ελληνικά και ξένα,  το έχουν 136€ και πάνω.

 

Θα μου ήταν χρήσιμες δυο πληροφορίες για αυτό. Πρώτον αν είναι 64bit έκδοση (μην το αγοράσω και είναι 32bit και δεν τρέχει στο cubase) και δεύτερον αν μπορεί να εγκατασταθεί σε 2 ή περισσότερους υπολογιστές ή απαιτείται αγορά licences για αυτό. Δεν βλέπω στα χαρακτηριστικά αυτές τις πληροφορίες

 

Ψάξε το θέμα πάρα πολύ καλά πριν το αγοράσεις γιατί νομίζω ότι το όλο προϊόν είναι μια βιβλιοθήκη στο Kontakt που σου δίνει μαζί και το Kontakt 2 που φυσικά δεν πρέπει να είναι 64-bit..

Συμφωνώ με το τηλεφώνημα στο μαγαζί.

Παίζει πάντως να πέσεις πάνω σε διάφορες ασυμβατότητες.. Προσοχή!

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στείλω mail καλύτερα ώστε να τους δώσω χρόνο να το ψάξουν για να μου απαντήσουν και θα επανέλθω εδώ! 

1 λεπτό πριν, John Tzinieris είπε

 

Ψάξε το θέμα πάρα πολύ καλά πριν το αγοράσεις γιατί νομίζω ότι το όλο προϊόν είναι μια βιβλιοθήκη στο Kontakt που σου δίνει μαζί και το Kontakt 2 που φυσικά δεν πρέπει να είναι 64-bit..

Συμφωνώ με το τηλεφώνημα στο μαγαζί.

Παίζει πάντως να πέσεις πάνω σε διάφορες ασυμβατότητες.. Προσοχή!

 

Στη περιγραφή λέει ότι υποστηρίζει vst ενώ τρέχει και standalone άρα λογικά το Kontakt παρακάμπτεται.αλλα ευκαιρία να το ρωτήσω και αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου