Προς το περιεχόμενο

Αγορά αταστου μπάσου...


Godspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κολλάνε με αυτό που θέλω. Και passive...

Συγνώμη κιόλας αλλά που το ξέρεις?Το έχεις ακούσει?Το έχεις παίξει?Ξέρεις ακριβώς τα specs που θα δώσεις στον κατασκευαστή?Και όταν λέω ακριβώς εννοώ τα πάντα ή πας με βάση το όνομα?Μην ξεχνάς ότι στο όργανο που γίνεται στο χέρι δεν ισχύουν οι κανόνες που θα συναντήσεις στις εταιρίες,άσε που μιλάμε για μηδαμινή αξίας μεταπώλησης...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά κάνεις και ρωτάς εσύ :P δική μου παράλειψις! Ναι, έχω δοκιμάσει μπάσο με τέτοιους μαγνήτες και παρόμοια χαρακτηριστικά. Με τον Γιάννη μιλάμε ακόμα για το spacing του οργάνου. Όλα τα spec που του ζητάω προκύπτουν από την πείρα που έχω με άλλα όργανα...Όσο για την αξία μεταπώλησης, τι να σου πω, δεν ξέρω αν με απασχολεί ακόμα

Always remember you're unique, just like everyone else...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγνώμη κιόλας αλλά που το ξέρεις?Το έχεις ακούσει?Το έχεις παίξει?Ξέρεις ακριβώς τα specs που θα δώσεις στον κατασκευαστή?Και όταν λέω ακριβώς εννοώ τα πάντα ή πας με βάση το όνομα?Μην ξεχνάς ότι στο όργανο που γίνεται στο χέρι δεν ισχύουν οι κανόνες που θα συναντήσεις στις εταιρίες,άσε που μιλάμε για μηδαμινή αξίας μεταπώλησης...

;D ;D ;D ;D

Αχχχχ... αχχχ  :D Με τσιγκλάς τώρα και είναι και παρασκευή ;D

 

Βρε τι έλεγες χτες για κάποιον Έλληνα κατασκευαστή; Τα καλύτερα  ;)

 

Πες καμιά καλή κουβέντα και για τον Ιωαννίδη- που με τα μπάσα του παίζει και ο Γιώτης (Κιουρτσόγλου)  8)    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάγλυφο σώμα Alder, μπράτσο hard ash και ταστιέρα rosewood,μαγνήτες Armstrong , προενίσχυση Odyssey 3 περιοχών, καβαλάρης Hipshot μπρούτζινος, κλειδια Odyssey.Χρώμα οργάνου σκούρο καφέ-μαόνι, τιμή 1200.

 

Always remember you're unique, just like everyone else...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ανάγλυφο σώμα Alder, μπράτσο hard ash και ταστιέρα rosewood,μαγνήτες Armstrong , προενίσχυση Odyssey 3 περιοχών, καβαλάρης Hipshot μπρούτζινος, κλειδια Odyssey.Χρώμα οργάνου σκούρο καφέ-μαόνι, τιμή 1200.

 

 

Τα specs και η τιμή καλά ακούγονται- το alder θα του δώσει «μύτη» στα μεσαία.

 

Σε παρακαλώ πες όμως κάτι. Τι χορδές θα του φορέσεις- flat ή round;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για round καλά πάω; (Λυπήσου με είμαι και άπειρος!)

 

Επειδή και εγώ round του φοράω, θα πρέπει να κάνεις δύο πράγματα: Ή αντί για rosewood να βάλεις έβενο (που είναι πιο σκληρός) ή αν μείνεις στο rosewood να του ζητήσεις του μάστορα να περάσει ένα coating την ταστιέρα.

 

Και αυτό γιατί το roosewood δεν τις αντέχει της round- θα αρχίσει να σου χαράζει το ξύλο. Το έπαθα και στο παραθέτω.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ή απλά να βάλω flat ε;

 

Προφανές.

 

Απλά δεν έχουν το «γρέζι» των round και προσωπικά δεν αντέχω με τίποτα την αίσθηση τους στο χέρι. 

 

Πάντως το coating σε rosewood το ξεκίνησε ο Jaco που βάραγε με round και «έσκιζε» την ταστιέρα του Jazz του και πλέον η Fender το βάζει επίσημα στο tribute μοντέλο του.

 

Και εγώ την ίδια δουλειά έκανα στο δικό μου. Οπότε αν θες round απλά του λες να σου περάσει τo rosewood ένα πολυουρεθανικό βερνικάκι ( ή κάτι σχετικό) και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου