Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμενου synthesizer - workstation


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά.. Θα ήθελα να μου πείτε Π synth workstation μεταχειρισμένο να παρω? Έχω βρει κάποια αλλά οι τιμές είναι ανάλογες των synth.. Δλδ βρήκα mox6 500€ , Roland g70 800€ , kurzweil pc3le7 ... Τι μου προτείνετε? Οχι μόνο από αυτά που έγραψα... Γενικά ρωτάω...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 444
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κάτι που ξέχασα... Υπολογίστε ότι τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω για μεταχειρισμένο είναι 600-700€ μέγιστο.. Γι'αυτό μη μου πείτε για oasis jupiter fantom g kronos v synth κτλ.. Το σπίτι μου δε το πουλάω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θέλεις να κατασκευάζεις και ήχους ή απλά θέλεις να κάνεις κάποιες ενορχηστρώσεις χρησιμοποιώντας κυρίως τους εργοστασιακούς ήχους;

Η χρήση έχει να κάνει με home studio ή/και με live ?

Θέλεις το όργανο να έχει δικές του ενορχηστρώσεις; Για παράδειγμα, το G-70 που αναφέρεις πιό πάνω είναι arranger workstation, κυρίως arranger.

Θα χρησιμοποιήσεις και Η/Υ;

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να κατασκευάζεις και ήχους ή απλά θέλεις να κάνεις κάποιες ενορχηστρώσεις χρησιμοποιώντας κυρίως τους εργοστασιακούς ήχους;

Η χρήση έχει να κάνει με home studio ή/και με live ?

Θέλεις το όργανο να έχει δικές του ενορχηστρώσεις; Για παράδειγμα, το G-70 που αναφέρεις πιό πάνω είναι arranger workstation, κυρίως arranger.

Θα χρησιμοποιήσεις και Η/Υ;

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

 

+1000 και τι λεφτα διαθετης ειναι ενας σημαντικος παραγοντας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

+1000 και τι λεφτα διαθετης ειναι ενας σημαντικος παραγοντας  ;D

600-700, το αναφέρει πιό πάνω:

 

...Υπολογίστε ότι τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω για μεταχειρισμένο είναι 600-700€ μέγιστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600-700, το αναφέρει πιό πάνω:

 

 

Ωχ ναι οκ εχεις δικιο ας απαντησει τοτε σε οτι τον ρωτησες για να ξεκινησουμε απο καπου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλοι..

 

βρήκα το mox6 500€ οχι το mo6 αλλά απ ότι ξέρω έχει βγει και moxf6

Δε θα το χρησιμοποιώ σε live αλλά σε home studio για παραγωγή μουσικής και θέλω να φτιάχνω δικούς μου ήχους. Θέλω να φτιάχνω εξολοκλήρου τους ήχους πάνω στο daw και απλά να ηχογραφω στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To MOXF ερχεται στις 18 του μηνα στο Thomann και στο τελος του μηνα στο Music Store. Ελλαδα δεν ξερω ποτε. Η τιμη του ειναι στα 990€. Το ΜΟΧ6 που βρηκες στα 500€ ειναι τρελη ευκαιρια, αν και εφοσον το synth δεν εχει καποιο προβλημα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kurzweil pc3le7 το βρήκα στα 650 και απ όσο ξέρω οι ήχοι των kurzweil είναι πολύ καλοί..

Το μόνο που μ προβληματίζει στο mox6 είναι το μικρό του βάρος, αν και το έχουν στα +

πιστεύεις ότι με 650€ δεν θα μπορέσω να βρω κάτι καλύτερο σε μεταχειρισμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου