Προς το περιεχόμενο

MEGA Bass Cab Test!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθαρά επαγγελματική δουλειά. 8)

Δυστηχώς εδώ στο Ελλάδα εμείς οι μασσίστες δεν έχουμε και πολλές επιλογές για try before buy.

Κι εμένα προσωπικά μου άρεσε η Barefaced για την πολύ ωραία αναλογία που είχε μεταξύ clarity και low end. Οπως και η Aggie (aguilar) δίοτι είναι γλυκήτατη με round ήχο. Βασικά όλες είναι πολύ καλές καμπίνες για συγκεκριμένα γούστα αλλά η Barefaced ήταν η πιο all around για μένα.

 

Το επόμενο project προτείνω να είναι για μαγνήτες ή για μικρά κεφαλάκια :P

 

Ευχαριστούμε Μr Kostas!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμφανισιακά  τώρα.  ( γιατί όπως  και  να το κάνουμε  και  εκεί  οι κατασκευαστές  δίνουν έμφαση )

 

Barefaced – μπλιαχ !

EBS – κουτί για περιστέρια

Techamp – εντελώς  αδιάφορη

Vanderkley  - like  a race car!!!

 

Για την Aguilar πάλι  δεν λέω τίποτα  γιατί  απλά  είναι η ομορφότερη  ;D

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω, πω τρελή δουλειά! Και πολύ υλικό! Θα τα τσεκάρω όλα με την πρώτη ευκαιρία!

 

Μπράβο στον Κώστα που το διοργάνωσε και στους λοιπούς που βοήθησαν. Καλά ο Γρηγορίου είναι εγγύηση σε κάτι τέτοια!  ;D

 

Άρα τι προτείνεις θα ρωτήσετε.

Τι βαθμολογία βάζεις;

Πόσα αστέρια δίνεις στη καθεμία;

 

Τίποτα από τα παραπάνω.

 

Ο καθένας έχει τις ανάγκες του, τις προτεραιότητές του, τις προτιμήσεις του και τις προσωπικές του εκτιμήσεις. Για αυτό εξάλλου έγιναν τα βίντεο και οι ηχοληψίες.

 

Σοφή κουβέντα! + άπειρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλα τα βιντεο δε βοηθουν καθολου. Ασχολουμαι με το ΤΙ ακουγεται και δεν μπορω να συγκεντρωθω στο ΠΩΣ ακουγεται. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ενα test ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ!!! Πολλά μπράβο σε όλους τους συντελεστές του εγχειρήματος(ανεβαίνει ο πήχης νομίζω και ανοίγει η όρεξη μας για test και reviews οργάνων, ενισχυτών κλπ.... ;D ;D ;D ;D).. Κατά τη γνώμη μου....barefaced!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον Κώστα για το αναλυτικότατο τεστ και σε όλους για τα πολύ ωραία βίντεο!

Περιμένουμε βέβαια και τις συχνοτικές μετρήσεις

 

Είχα την ευκαιρία να ακούσουμε και στο δικόμου μικρό χώρο τις δύο Vandercley-Barefaced

Και ήταν υπέροχες με προτίμηση στην εντελώς φλατ για μένα Vandercley που ο ήχος της θύμιζε κοντραμπάσο!

Βέβαια μεσα απο ταβίντεο δεν ακούγονται οι καμπίνες το ίδιο όπως live, εκτός απο τις παραπάνω μου άρεσε και η EBS ::)

 

Πάντα τέτοια Mr Audiokostas :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σε όλη την ομάδα!  8)

Νομίζω ότι αυτό το test σαν ιδέα, υλοποίηση και παρουσίαση, είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον για όλους μας (άσχετα αν παίζουμε μπάσσο ή όχι).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σε όλη την ομάδα!  8)

Νομίζω ότι αυτό το test σαν ιδέα, υλοποίηση και παρουσίαση, είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον για όλους μας (άσχετα αν παίζουμε μπάσσο ή όχι).

 

Σε ευχαριστώ πολύ Jase.

 

Για να μην ξεχνιόμαστε όμως, το τεστ έχει και κόπο (μόνο που έχεις 5 καμπίνες ανέβα-κατέβα στον 2ο χωρίς ασανσέρ, φόρτωνε-ξεφόρτωνε, στήσε-ξεστήσε, συν τις σκάλες των στούντιο .....) και κόστος (όπως στούντιο, αποστολές καμπινών κλπ κλπ) τα οποία βέβαια έχουν ως μόνο αντίκρυσμα την ηθική ικανοποίηση. ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια audiokostas! Very very informative!  8)

 

Νομίζω πως πρέπει να μαζευτούμε να σου κλείσουμε κανένα 3ήμερο στα λουτρά για τον κόπο σου!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου