Προς το περιεχόμενο

Αγόρασα απο Ελβετία και μου ζητούν εκτελωνισμό.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πω......Τα λαθη ειναι για να μαθαινεις..

 

Παρολα αυτα δεν νομιζω οτι αν δεν το παραλαβω και το ταχυδρομειο το στειλει πισω...Θα ειναι νομιμο να εχουν και τα λεφτα και το μηχανημα..  Αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κάνεις λάθος!

 

πού να ξέρουν οι Ελβετοί τι πολιτική δασμών ακολουθεί η κάθε χώρα του κάθε πελάτη τους;;;;;

 

Ναι καλα..................Οταν βγαζανε τα εξοδα αποστολης μια χαρα ξερανε που εμενα...

      οποτε λαθος η σκεψη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλα..................Οταν βγαζανε τα εξοδα αποστολης μια χαρα ξερανε που εμενα...

      οποτε λαθος η σκεψη σου

 

Μια χαρά σωστή είναι η σκέψη. Δλδ αν η παραγγελία ήταν από την Ζουαζιλάνδη θα έπρεπε να ξέρουν τι δασμούς επιβάλλει η χώρα εκεί και να ενημερώσουν τον πολίτη της χώρας για τους νόμους της;

 

Επειδή ξέρουν που μένεις, δε σημαίνει ότι πρέπει να ξέρουν και ποια νομοθεσία ισχύει στη χώρα σου. Αυτό πρέπει να το ξέρεις εσύ, που προφανώς... δεν το ξέρεις.

 

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση. Είσαι ενήλικας;

 

Α, και ας αλλάξει κάποιος τον τίτλο. Φυσικά δεν πρόκειται για σάιτ με παγίδες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον να ειναι νομιμο κατι τετοιο?

 

???

 

Φυσικά και είναι νόμιμο.Για τους Ελβετούς η αγοραπωλησία τελείωσε όταν τους έστειλες τα χρήματα και αυτοί με τη σειρά τους -ως όφειλαν- τα προιόντα.Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις για να γλιτώσεις από περαιτέρω έξοδα είναι να εκτελωνίσεις μόνος σου όπως σου είπε ο blue.

 

Να ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι σε αυτα που λεμε γιατι μας διαβαζει και κοσμος.

 

+1...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάξε το return policy

 

 

 

Για το return policy ενω στο site τους λενε οτι σε περιπτωση που δεν μεινεις ικανοποιημενος κτλπ με την παραγγελια μπορεις να εποικηνωνησεις μαζι τους και να το στειλεις πισω

( η αν υπαρχει προβλημα στο προιον)

             Στα μαιλ λενε οτι ειναι διαφορετικα τα πραγματα για παραγγελεις εξω απο την Ελβετια. και δεν μπορουν να κανουν τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά σωστή είναι η σκέψη. Δλδ αν η παραγγελία ήταν από την Ζουαζιλάνδη θα έπρεπε να ξέρουν τι δασμούς επιβάλλει η χώρα εκεί και να ενημερώσουν τον πολίτη της χώρας για τους νόμους της;

 

Επειδή ξέρουν που μένεις, δε σημαίνει ότι πρέπει να ξέρουν και ποια νομοθεσία ισχύει στη χώρα σου. Αυτό πρέπει να το ξέρεις εσύ, που προφανώς... δεν το ξέρεις.

 

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση. Είσαι ενήλικας;

 

Α, και ας αλλάξει κάποιος τον τίτλο. Φυσικά δεν πρόκειται για σάιτ με παγίδες...

 

 

 

 

 

Εγω παραδεχομαι οτι εκανα μια απροσεξια - λαθος , αλλα προσπαθω να δειξω οτι θα μπορουσε να την πατησει ο καθενας... Γιατι δεν εξηγουνται τα πραγματα καλα απο την πλευρα του μαγαζιου.

Τωρα αν ολοι εσεις ξερετε την νομοθεσια και δεν υπηρχε καμια περιπτωση να την πατησετε..Ζηταω συγνωμη και χαιρομαι που δεν θα την πατησει κανενας αλλος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερες οτι η Ελβετια δεν ανηκει στην ΕΕ?

 

δεν ηξερες οτι σε οτιδηποτε εισαγεται στη χωρα επιβαλεται ΦΠΑ & δασμοι? 

 

 

Γι' αυτό φίλως λέμε να βγούμε από την ΕΕ, να μην μπερδευόμαστε κιόλας ποιοί είναι εντός και ποιοί εκτός!

 

Τι είπες; Μετά θα πληρώνουμε δασμούς για τα πάντα όλα;

Δεν μασάμε, θα έχουμε άπειρα εκατομύρια δραχμές να τους πάρουμε τα σώβρακα, να πληρώσουμε και δασμούς  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως νομιζω οτι ο τιτλος αγορασα απο ελβετια και μου ζητουν εκτελωνισμο δεν ειναι σωστος και δεν περιγραφει αυτο που εγινε...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου