Προς το περιεχόμενο

Jack White -The Lazaretto ULTRA LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από όλα αυτά που λέτε για τον άνθρωπο ξανάβαλα να ακούσω το blunderbuss. Συνεχίζει να μου ακούγεται ωραίο. Τιζτνμπουτς;

Μήπως το άκουσες ανάποδα;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άσε, αν τα έκανε ο Bonamassas όμως θα είχες άλλη γνώμη!  ;D

 

Ο Μποναμάσας ξέρει από μάρκετινγκ ρε. Δεν κάνει γελοιότητες.  :o ??? :-X

http://jbstore.jbonamassa.com/collectibles/2010-collectors-edition-bona-bobble/

 

jbobble-1-2.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω βλεπω 2 απο τους μεγαλυτερους μουσικους/κιθαριστες ολων των εποχων και μαζι τους οσο και να προσπαθω δεν βλεπω τον Μπουγιαμπεσα (ή οπως τελος παντων τον λενε αυτον τον ασημαντο τυπο για τον οποιο μιλατε  ;D ) αλλα τον ΘΕΟ Jack White....ΚΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ για να τον ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΡΕΑ... ;D  

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μποναμάσας ξέρει από μάρκετινγκ ρε. Δεν κάνει γελοιότητες.  :o ??? :-X

Αν δεν σ' αρέσει το χαμόγελο, τον βγάζουν και σοβαρό κεκαλά guitar idol σε κουβέρτα.

 

Αλλά στην προκειμένη θα ήταν βλαχιά αν έβγαζε τον καινούριο του δίσκο σε ψηφιακή μορφή και το στικάκι σε σχήμα Μποναμάσα να βγαίνει από τον πρωκτό του (δίνω και ιδέες στον White).

 

Στο διπλό βινύλιο live πάντως, είχε και bonus-κανονάκι και ένα ημερολόγιο με το gear του.

Το κακό είναι ότι πλέον τα παιδιά ρωτάνε

-"Γιατί μπαμπά κολλάνε τα φύλλα και δεν γυρνάνε;"

-"Γιατί μου έπεσε μαρμελάδα και κόλλησε. Γι αυτό σας λέω να παίρνετε πιάτο όταν τρώτε".

 

Τους τη βγαίνω κι από πάνω  ;). Αμ πως. Τι πατέρας θα μαι αν δεν δημιουργήσω και 2-3 συμπλεγματα.....

 

Εδω βλεπω 2 απο τους μεγαλυτερους μουσικους/κιθαριστες ολων των εποχων και μαζι τους οσο και να προσπαθω δεν βλεπω τον Μπουγιαμπεσα (ή οπως τελος παντων τον λενε αυτον τον ασημαντο τυπο για τον οποιο μιλατε  ;D ) αλλα τον ΘΕΟ Jack White....ΚΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ για να τον ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΡΕΑ... ;D  

Εγώ ΒλΕΠω ΤρΕις γιατοί φίλως κΑΙ ο ΠΕητΖης ινε και gamo τα κιΘαΡόνιΑ κε λέΓε οτοι θες λεΓε.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε sf με ποιους συνεργάζεται και με ποιον πίνει καφέ. Εδώ! Το τραγουδάκι το παρακάτω είναι κακό; Γιατί;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε sf με ποιους συνεργάζεται και με ποιον πίνει καφέ. Εδώ! Το τραγουδάκι το παρακάτω είναι κακό; Γιατί;

Εμένα προσωπικά με καθήκλωσε.

Αλλά μπορεί και να φταίει που τρώω πιτσοσούβλακα κι έχω καιρό να φάω χόρτα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγουδάκι το παρακάτω είναι κακό; Γιατί;

 

Μαμει και δερνει...(ως συνηθως)...οπως και ο αλλος ΘΕΟΣ (ο Nick Cave) ο JW ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να κανει ΚΑΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..(τα...μετρια πονηματα του,που ειναι ελαχιστα,ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερα απο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ πονηματα του 90% των σημερινων δημιουργων)

 

Ας δουμε ομως και μερικες αλλες μεγαλειωδης στιγμες του που μονο αν εισαι ΥΠΕΡΓΗΡΟΣ κολληματιας   ;D  δεν μπορεις να αναγνωρισεις ως εκπληκτικες και ως προϊον pure GENIUS

 

 

 

 

Για να κλεισουμε....ο ανθρωπος ειναι ΤΡΟΜΕΡΟΣ παραγωγος,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ songwriter,ΜΑΜΑΤΟΣ κιθαριστας,ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ τραγουδιστης,ΘΑΥΜΑΣΙΟΣ ντραμμερ και..out of this world performer....τι αλλο να ζητησει κανεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με τρελάνετε ρε γαμώ τα τσάκρα μου. Πάρτε κριτικές.

 

 

 

Εδω μιλας με ατομο που ΜΙΣΕΙ ΤΟΝ NICK CAVE....επαναλαμβανω..

 

τον NICK CAVE

 

ναι για οποιον δεν το ΠΙΣΤΕΥΕΙ ..

 

τον NICK CAVE ...mamo to feleki mou..mamo... ;D  

 

how the fuck can't you LOVE Nick Cave...it is easier than loving ICE CREAM... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς δουμε ομως και μερικες αλλες μεγαλειωδης στιγμες του που μονο αν εισαι ΥΠΕΡΓΗΡΟΣ κολληματιας   ;D  δεν μπορεις να αναγνωρισεις ως εκπληκτικες και ως προϊον pure GENIUS

 

ΠΕΣΤΑ ρε Τζόβενο...

 

Και λίγη τυμβωρυγχία....

Από τη γιαλαντζί μπατσίνα είναι καλύτερη πάντως η τραγουδιάρα γιατί έχει διπλό διαφορετικό και προφανώς τραβάει στη ανηφόρα μα συνάμα (πσσσσσ) δεν έχει ανασφάλειες κουλτούρας στυλ Μινιόνγκ να πηδιέται με τον κάθε Ψηλοδηθενιά μπας και την πάρουνε στα σοβαρά (το ξέρω γιατί πολλές εκμεταλλεύτηκαν τη λάμψη μου για να με ξεζουμίσουν).

 

Στο μπάσο ο Dkall, δεύτερη κιθάρα ο Lou/Ian Reed/Dury που δανείστηκε το κουρδιστήρι από τον Longshadow και o Μποναμπούλης στη πρώτη που δανείστηκε τη τραγιάσκα μου   ;D ;D

 

 

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου