Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden - Wasting Love (Guitar Cover)


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Μελετούσα τις τελευταίες μέρες ένα αγαπημένο μου κομμάτι από τους Iron Maiden και είπα να το ηχογραφήσω και να το μοιραστώ μαζί σας.

 

Και για να πρωτοτυπήσω (για τα δεδομένα μου  ;D) είπα να γράψω όλες τις κιθάρες!  :D

 

Κάθε σχόλιο και κριτική ευπρόσδεκτα.  :)

 

https://soundcloud.com/geodimitri/iron-maiden-wasting-love-guitar-cover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο αλλά πολλά σταματήματα νομίζω ότι γίνονται εδώ κι εκει ειδικά στο εισαγωγικό ριφ και στο σολο. Σα να θες να πάρεις ''ανάσα''

 

Hail για την επιλογή  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος αδελφέ! θα ήθελα λίγο δυνατότερα το σόλο (και λιγότερο reverb). Συμφωνώ με τον Mike G για τα σταματήματα στο εισαγωγικό theme. Να 'χαμε να λέγαμε βασικά. Μπράβο σου! Εξαιρετικό κομμάτι και παίξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο το cover!!

 

Ανεβασμένο παίξιμο,πολύ καλύτερος ήχος (συμφωνώ παρ'όλα αυτά για το reverb στο solo).

 

Όλο και καλύτερα τα clips σου Δημήτρη!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!  :D

 

Ο ήχος και η μίξη με παίδεψαν αρκετά ομολογώ (περισσότερο από την ηχογράφηση  ;D). Έψαχνα πόση ώρα σε Guitar Rig και Amplitube για να βρω κάποιον ήχο για τις ρυθμικές και τις σόλο που να μου αρέσει πραγματικά. Δυστυχώς βαρέθηκα καθώς δεν μου έκανε κάτι κλικ και έβαλα αυτά που ακούτε. Όχι ότι είναι άσχημα αλλά απ' τον ενισχυτή μου θα ακουγόταν πολύ καλύτερα.

 

Για το σόλο έχετε απόλυτο δίκιο! Έχει υπερβολικό reverb. Απλά μετά το Satrianικό preset που έχω - και δεν ήθελα πάλι να χρησιμοποιήσω - ήταν το καλύτερο.

 

Τώρα αυτό με τα κενά που λέτε αγαπητοί Mike G και Stavros, πώς το εννοείτε γιατί δεν κατάλαβα. Στη διφωνία βρίσκεται το θέμα ή σε κάποιο άλλο σημείο;  :)

 

Και πάλι σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα Δημητρη πολυ καλο ,καλα εκανες και το καλυψες ολο και οχι μονο τα σολα.Μπραβο απο μενα και ο ηχος μου αρεσε και τεχνικα δεν ακουσα κατι ασχημο.Πολυ καλα συνεχισε ετσι .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κατ'αρχήν δεν έχω ακούσει ποτέ μου Maiden, οπότε το τραγούδι μου είναι άγνωστο!!! Στα παιξίματα τώρα, ωραίες τρίλιες, ωραία αρπίσματα, τα bends σου και το vibrato κατά πολύ βελτιωμένα, τα riffs παιγμένα άψογα, όπως και τα σόλο (αν και εκεί στο 4.06+  η rythm στο χρόνο.... ;D). Θα με κάνεις, στα γεράματα, να αρχίσω να ακούω Iron Maiden ;D  Όσο για τους ήχους-μίξη-βάθη κ.τ.λ. μάλλον βιάστηκες να το ανεβάσεις.... :-X    Εύγε Δημήτρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ Δημητρη!

Η βελτιωση ειναι τεραστια καθε φορα που σ'ακουμε.

Θα συμφωνησω με το βαθος στο σολο,ειναι πολυ αλλα δε λεει κατι.Το βγαζεις και εισαι ΟΚ.

Νομιζω οτι οι συμφορουμιτες που αναφερθηκαν στο αποτομο κοψιμο,εννοουν πως σβηνουν "καπως"οι κιθαρες,στην εισαγωγη π.χ. μπαινει αποτομα η ρυθμικη μετα τις διπλοσολιες.Κι αυτο με λιγο δουλεια στη μιξη το φτιανεις ευκολα.

Ισως θελει και κατι ψιλα στο χρονο σε μερικα σημεια(κιθαρες με τυμπανα στην εισαγωγη λ.χ.ειναι λιγο "εξω"-μη με παρεξηγας Δημητριε)

Η ουσια ομως ειναι τουτη:

\m/

Ξαναμπραβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα βήματα μπροστά ρε φίλε!

 

Χέσε το reverb! Μια θα είναι πολύ, μια θα είναι λίγο, θα το βρεις το sweet spot!

 

Μπράβο σου Δημήτρη!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου