Προς το περιεχόμενο

The blue side band @ balcony TV


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ωραίο arrangement!!

 

Τα είπαν όλοι παραπάνω, δεν έχω να προσθέσω τίποτα.

 

Το παίξιμο του Αργύρη είναι όντως εξαιρετικό, όχι ότι ο "άλλος" πάει πίσω... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστούμε άπαντες για τα ειλικρινή σχόλια τόσο για τη μπαντα οσο και για τα προσωπικα. Με τιμά ιδιαιτέρως να σχολιάζουν μουσικοι στους οποιους θρέφω μεγαλη εκτιμηση, και μας βοηθά να θίγονται θεματα που οντως υστερούμε ώστε να εχουμε σοβαρο feedback για τη δουλεια μας.

 

Οι Blue Side είναι ένα σχήμα που ακολουθεί μια συγκεκριμένη διαδικασία στη δημιουργία, και αυτό  συνέβαινε από τη γέννηση του σχήματος. Αυτή η διαδικασία είναι το κεντρο βάρους των δραστηριοτήτων του σχήματος και ενδεχομένως καποιες φορες δεν πετυχαινονται όλα όπως θα ήταν επιθυμητό.

 

Το συγκεκριμένο τραγούδι είναι από τα πιο παλιά του σχήματος, και η ενορχήστρωση δεν εχει διαφοροποιηθεί σημαντικα από αυτή που είναι το Ep και στις σελίδες μας στο soundcloud και το bandcamp.

 

Που κοιτάζω το άπειρο ρε μάγκες...????  ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κάναμε και ένα Mini jam που γεφυρωνε την ταρατσα με τον πεζοδρομο.

 

Η συμβολική διάσταση της παραπάνω κουβέντας μου φέρνει ανατριχίλα. ;D

 

Πέραν της πλάκας, η μπάντα καταθέτει αυτό που είναι να καταθέσει. Ακόμα και έτσι, ως

τρίο.

Για το επικοινωνιακό μέρος, αυτό που είδα σαν εικόνα δεν ταιριάζει με την εικόνα που έχω στο μυαλό μου, μέσα από τα κλιπς που έχω δει, live και όχι μόνο. Με ξενέρωσε λίγο το φωτεινό μπαλκόνι και η ελαφράδα του παρουσιαστή-σας έχω πιο πολύ για ατμοσφαιρικά, ημισκότεινα

καταγώγια, μάγκες,  :) , σε μια παρουσίαση που θα χρησιμοποιεί γλώσσα αφαιρετική, οριακά ποιητική, σίγουρα όχι γλώσσα πρωινάδικου. Εννοώ λοιπόν πως θεωρώ ατυχέστερη την επιλογή του χρόνου/τόπου/στυλ της συγκεκριμένης παρουσίασης/εκπομπής από ότι τον χειρισμό του frontman. Αν δεν μπορείς να παίξεις με τους συγκεκριμένους όρους, φροντίζεις στο πακέτο που ήδη έχεις φτιάξει να συμπεριλαμβάνεται και η παραέξω παρουσίαση με τους δικού σου όρους.

 

Τα παραπάνω, να ξεκαθαρίσω βέβαια, δεν αφορούν το μουσικό κομμάτι της παρουσίασης, το οποίο ήταν εκπληκτικό. Απλά το όλο στυλ μου θύμισε τη στιγμή που ο Jake βγάζει τα γυαλιά του για μερικά δευτερόλεπτα...είναι, πως το λένε...λάθος. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συμβολική διάσταση της παραπάνω κουβέντας μου φέρνει ανατριχίλα. ;D

 

 

:o

 

A tout le monde,

A tout mes amis

Je vous aime

Je dois partir...  ;D

 

Είναι κατηλλημένο το σύμβολο φίλος...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυφλός bluesman που κοιτάζει τ'άπειρο και στρώνει ηχητικά χαλιά.

Ο neo-alt-country μετανάστης (εξ ου και η προφορά) τραγουδιστής.

Ο body-builder και το τόξο του.

Οι στίχοι του Dylan ωχριούν μπροστά στο ανσάμπλ σας. ;D

 

Εμένα μου άρεσε και ομολογώ ότι το άκουσα όλο (χάριν -το παραδέχομαι- περισσότερο στο χαλί από πίσω) αλλά όχι σαν βίντεο ή ότι θα τρελλαινόμουν να το δω live.

Κατεμέ το εγχείρημα πέτυχε και ασθενής δεν υπήρξε.

Αν περίμενα σε όλα εξάρσεις δεν θα άκουγα ποτέ Cohen.

 

Βέβαια τα ρούχα του μπασίστα δεν κολλάγανε, ήταν λάθος χρώμα ο ουρανός και αυτή δεν είναι η σωστή μάρκα ποδηλάτου για ψάρια αλλά με λίγη δουλειά θα σηκωθείτε λίγο ψηλότερα, λίγο ψηλότερα, λιγο ψηλότερα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε :)

 

;D σε αυτό το βίντεο παρατήρησα κι εγώ οτι είμαστε και endorsers της pedaltrain

 

Για το θέμα του φροντμαν (;D), εννοείται οτι η ειλικρινής άποψη υπολογίζεται και εκτιμάται, αλλά καθαρά για θέματα εικόνας, η τελείως προσωπική μου άποψη είναι οτι αν κάποιος προσπαθεί να παραστήσει κάτι που δεν είναι, αυτό φαίνεται άσχημα. Και επειδή θυμάμαι οτι πριν γίνω μέλος του συγκροτήματος έβρισκα αυτή τη στάση σεμνή αντί για μουντρούχα κρίνω σωστό να το αναφέρω, επ' ουδενί ως αντίσταση στην κριτική.

 

1. Προσωπικά θεωρώ την επιλογή της αγγλικής ατυχή. Ας τα 'λεγε ελληνικά (αν υποθέσουμε πως απευθύνεται σε ελληνικό κοινό) και θα ΄βλεπε ο Johnny.T  πως σίγουρα "απο κάπου θα είχε να πιαστεί". Βοηθαει πολύ και το μουσικό ύφος σε αυτό αλλά και η ποιητική διάθεση.

 

2. Τα περαιτέρω είναι καθαρά απροετοίμαστες, αμήχανες στιγμές σε συνέντευξη .

 

3. Σκοτώνουν αι κιθάραι και τα Pedaltrain! Μετρημένοι και κύριοι τα παιδιά μας!

 

Για το επικοινωνιακό μέρος' date=' αυτό που είδα σαν εικόνα δεν ταιριάζει με την εικόνα που έχω στο μυαλό μου, μέσα από τα κλιπς που έχω δει, live και όχι μόνο. Με ξενέρωσε λίγο το φωτεινό μπαλκόνι και η ελαφράδα του παρουσιαστή-σας έχω πιο πολύ για ατμοσφαιρικά,[/quote'] Πρέπει να προσέχονται αυτά. Το ύφος του παρουσιαστή είναι αυτό που λέμε... για μουσική εκπομπή με "ξένα". Που κολλάει το υπέροχο φόντο... ::)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προφορά σε καποια σημεία ειναι αυτο που "πληγώνει" την αρτιότητα.

Ομως αντισταθμίζεται απο την θεσπεσια ενορχήστρωση.

 

Το σχημα ειναι εξαιρετικό.

Συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1. Προσωπικά θεωρώ την επιλογή της αγγλικής ατυχή. Ας τα 'λεγε ελληνικά (αν υποθέσουμε πως απευθύνεται σε ελληνικό κοινό) και θα ΄βλεπε ο Johnny.T  πως σίγουρα "απο κάπου θα είχε να πιαστεί". Βοηθαει πολύ και το μουσικό ύφος σε αυτό αλλά και η ποιητική διάθεση.

 

2. Τα περαιτέρω είναι καθαρά απροετοίμαστες, αμήχανες στιγμές σε συνέντευξη .

 

3. Σκοτώνουν αι κιθάραι και τα Pedaltrain! Μετρημένοι και κύριοι τα παιδιά μας!

Πρέπει να προσέχονται αυτά. Το ύφος του παρουσιαστή είναι αυτό που λέμε... για μουσική εκπομπή με "ξένα". Που κολλάει το υπέροχο φόντο... ::)

Yameth με ολο το σεβασμο,δεν νομιζω οτι η γλωσσα ειναι το θεμα.Και εγω εγγλεζικα γραφω αρα μου ειναι οικεια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θερμα συγχαρητηρια παιδια!

Θελει πολλη πειθαρχια το να βγει τετοιο κιθαριστικο αποτελεσμα.

Πειθαρχια και εκφραση.Και αυτο ειναι  δυσκολο.

 

Δε με ενοχλησε η  προφορα του τραγουδιστη.

Θα συμφωνησω ομως με τον  yameth.Ισως επειδη ειναι και μια προσωπικη  εσωτερικη ''μαχη''.

Ενιωσα την αναγκη να καταλαβω τι ''λεει'' αυτο το μουσικο σχημα.

Οταν καταλαβα οτι...δεν  καταλαβαινω,γιατι επρεπε να  προσπαθησω πολυ...αρχισα τα...''Ωραιες κιθαρες...''

 

Δεν ξερω τι πραγματευονται οι  στιχοι σας αλλα θεωρω οτι χρειαζονται

στο τοπο μας μουσικοι με την δικη σας αισθητικη,με  τη δικη σας σεμνη  προσεγγιση,

που να πουν πραγματα.

Εχω την  αισθηση οτι ειναι η καταλληλη στιγμη για δημιουργους

να ''τα πουνε''.

 

Αξιζει  τον κοπο να πειραματιστειτε νομιζω.

 

Καλη συνεχεια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε και πάλι για το χρόνο και τα καλά σας λόγια. Πολύ σύντομα θα σας παρουσιάσουμε και νέο υλικό :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου