Προς το περιεχόμενο

Marshall Silver Jubilee Reissue 2555X


alexisgt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περι τα 1300-1400 ευρω λογικά. Για έναν τόσο sought after ενισχυτή που στο ebay πάει κοντά στο 2χίλιαρο και UK made φαίνεται πολύ νορμαλ τιμή.

 

Η τιμή -για Made in UK Marshall SL- δεν είναι "normal", είναι εξαιρετική και στα όρια του απίστευτου θα έλεγα. :o

 

Θα ερθει αραγε κανενα κομματι Ελλαδα να ακουσουμε?

 

Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν γνωρίζω, αλλά ένα κομμάτι θα έρθει σίγουρα στη Θεσ/νίκη, έχει γίνει ήδη προπαραγγελιά.  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η τιμή -για Made in UK Marshall SL- δεν είναι "normal", είναι εξαιρετική και στα όρια του απίστευτου θα έλεγα. :o

 

Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν γνωρίζω, αλλά ένα κομμάτι θα έρθει σίγουρα στη Θεσ/νίκη, έχει γίνει ήδη προπαραγγελιά.  ;D

 

1425ευρώ(τιμή thomann) είναι μια καλή,λογική τιμή..Δε θα έλεγα οτι είναι απίστευτη..1400 είχε και ο afd100.

 

Στην Ελλάδα πόσο θα σου κοστίσει τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή -για Made in UK Marshall SL- δεν είναι "normal", είναι εξαιρετική και στα όρια του απίστευτου θα έλεγα. :o

 

Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν γνωρίζω, αλλά ένα κομμάτι θα έρθει σίγουρα στη Θεσ/νίκη, έχει γίνει ήδη προπαραγγελιά.  ;D

 

Καλορίζικος S9F!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1425ευρώ(τιμή thomann) είναι μια καλή,λογική τιμή..Δε θα έλεγα οτι είναι απίστευτη..1400 είχε και ο afd100.

 

Στην Ελλάδα πόσο θα σου κοστίσει τελικά;

 

Ok δεκτό, αλλά λόγω της σπουδαιότητας του συγκεκριμένου ενισχυτή, ακόμα και 2 χιλιάρικα -που λέει ο λόγος- να τον έδιναν, πάλι θα πουλούσε "σαν hotcakes" και θα λέγαμε και ευχαριστώ πολύ.  ;D

 

Πρώτη φορά θα αγοράσω από Thomann, οπότε €1,425.00 μου κόστισε, αν και είδα οτί η τιμή έπεσε στα €1,388.00 , οπότε υποθέτω οτί θα μου επιστραφεί η διαφορά.

 

Καλορίζικος S9F!  :)

 

Σ΄ευχαριστώ.

 

περιμενουμε εντυπωσεις!!!!!!

 

Έχω και έναν 2554 (combo, αλλά το συνδέω και σε μιά 1960AV) οπότε όταν έρθει θα τους συγκρίνω για να δω πόσο κοντά είναι ο 2555Χ και μετα θα πρέπει να πάρω δύσκολες αποφάσεις...  ;D

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά θα αγοράσω από Thomann, οπότε €1,425.00 μου κόστισε, αν και είδα οτί η τιμή έπεσε στα €1,388.00 , οπότε υποθέτω οτί θα μου επιστραφεί η διαφορά.

 

Έχω και έναν 2554 (combo, αλλά το συνδέω και σε μιά 1960AV) οπότε όταν έρθει θα τους συγκρίνω για να δω πόσο κοντά είναι ο 2555Χ και μετα θα πρέπει να πάρω δύσκολες αποφάσεις...  ;D

 

 

Καλορίζικος και καλοτάξιδος..

Νόμιζα οτι τον παρήγγειλες απο ελληνικό κατάστημα γι'αυτό ρώτησα τιμή...

 

Πάντως αν πάρεις καμία απόφαση να αποχωριστείς τον 2554 στείλε κάνα pm..  ;D

 

Είχα διαβάσει οτι είχες πάρει και τον sl5..Τον έχεις ακόμη;

Πήρα και γω έναν πρόσφατα σε πολύ καλή τιμή και είμαι κατενθουσιασμένος..Όλη η ροκ δισκογραφία κρύβεται εκει μέσα.  ;)

acdc,gnr,led zeppelin,blackmore,hendrix...Μπορεί να βγάλει όλους αυτούς τους ήχους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που οι JVM στα 1500 είναι πλέον China made.

 

Αλλαξε κατι στην γραμμη παραγωγης των JVM? Δεν φτιαχνονται πια στην αγγλια? ??? ??? ???

 

Ο ενισχυτης δειχνει πολυ καλος! Σαν τεχνολογια δεν εχει τπτ σχεδιασμενο μετα το 1990 οποτε δεν βρισκω για πιο λογο θα επρεπε να ειναι ακριβωτερος! ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικος και καλοτάξιδος..

 

Είχα διαβάσει οτι είχες πάρει και τον sl5..Τον έχεις ακόμη;

Πήρα και γω έναν πρόσφατα σε πολύ καλή τιμή και είμαι κατενθουσιασμένος..Όλη η ροκ δισκογραφία κρύβεται εκει μέσα.  ;)

acdc,gnr,led zeppelin,blackmore,hendrix...Μπορεί να βγάλει όλους αυτούς τους ήχους!

 

Σ'ευχαριστώ. Ναι, τον SL5 τον έχω ακόμα και είναι εκπληκτικός ενισχυτής. Αν μάλιστα, αντί για reverb είχε fx loop θα ήταν το ιδανικό κατά τη γνώμη μου.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια S9F! Πρέπει να τα σπάει άσχημα το κέφάλι.

(Μέγιστη πατάτα η έλλειψη fx loop στον SL5 και σε οποιονδήποτε γκαζάτο ενισχυτή κατά τη γνώμη μου)

 

Αλλαξε κατι στην γραμμη παραγωγης των JVM? Δεν φτιαχνονται πια στην αγγλια? ??? ??? ???

 

Ο ενισχυτης δειχνει πολυ καλος! Σαν τεχνολογια δεν εχει τπτ σχεδιασμενο μετα το 1990 οποτε δεν βρισκω για πιο λογο θα επρεπε να ειναι ακριβωτερος! ;)

 

Καλά και ο JCM800 του 80 είναι και είδες πόσο τον πουλάνε. Παίζει πολύ ακριβότερα συνήθως το reissue μοντέλο ενός πολύ αγαπητού ενισχυτή που ο κόσμος θα αγοράσει σίγουρα. Για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη η τιμή του καθως θα τον περίμενα πάνω από 1800. (όχι ότι μου περισσέυουν τωρα για να τον πάρω αλλα λέμε)

 

Απο όσο ξέρω οι JVM εδώ και καιρό είναι Made in China. Πολύ γκρίνια απο φανατικούς μαρσαλάκηδες στα φόρουμ.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά και ο JCM800 του 80 είναι και είδες πόσο τον πουλάνε. Παίζει πολύ ακριβότερα συνήθως το reissue μοντέλο ενός πολύ αγαπητού ενισχυτή που ο κόσμος θα αγοράσει σίγουρα. Για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη η τιμή του καθως θα τον περίμενα πάνω από 1800. (όχι ότι μου περισσέυουν τωρα για να τον πάρω αλλα λέμε)

 

Απο όσο ξέρω οι JVM εδώ και καιρό είναι Made in China. Πολύ γκρίνια απο φανατικούς μαρσαλάκηδες στα φόρουμ.

Μαλλον δε τα ξερεις καλα :P

ο δικος μου γραφει "proudly Made in England"

και η marshall στο site λεει: http://www.marshallamps.com/products/amplifiers/jvm2-series/jvm205h/

 

Οντως για τον jcm800/900 εχεις δικιο...πολυ ακριβοι. Τωρα πως ακριβως καθοριζουν τις τιμες εκει στη marshall δεν εχω καταλαβει  ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου