Προς το περιεχόμενο

Ηχολήπτης: Γιατί δεν αναφέρομαι σαν μέλος της μπαντας;


KnightRider1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παλι ψαχνω να βρω ΗΧΟΛΗΠΤΗ στα μελη αυτων των μπαντων

 

http://www.ranker.com/crowdranked-list/the-best-rock-bands-of-all-time

 

και ΔΕΝ βρισκω,αλλα το ΝΟΙΖ παντα ξερει καλυτερα  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε KnightRider οτι και να σου λεμε εμεις,εχεις τη δικη σου γνωμη και δικαιωμα σου.

Ειναι πολυ συγκεκριμενη απο οτι βλεπω και σε εχει πειραξει αυτο που εκανε η μπαντα.

Ειτε θεωρει καποιος οτι εχεις δικιο,ειτε αδικο(οπως θεωρουν οι περισσοτεροι που εχουν γραψει)το καλυτερο νομιζω και για σενα και για τη μπαντα ειναι να τους πεις τι σε ενοχλησε

και να λυθει η "ιστορια".

Αν το αφησεις ετσι και εσενα θα "τρωει" και δεν και ειναι σωστο για τους αλλους να συζητειται κατι τετοιο πισω απ'την πλατη τους.

 

Το λες σταρατα,το ξεκαθαριζετε και τελειωνει το ζητημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σαν συναδελφος θα σου πω το εξης απλο και σκληρο:

 

ΔΕΝ εισαι μελος της μπαντας.

Εισαι συνεργατης της μπαντας,ή αν θελεις "μονιμος και σταθερος" συνεργατης της μπαντας.

Στο στουντιο ισως εισαι ( εστω και σε καποιον βαθμο) παραγωγος της μπαντας.

Στο live εισαι απλα... ο μαυρος τους. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, όπως σε κάθε τι στη ζωή, μη το κρατάς μέσα σου. Κάνεις κακό στον εαυτό σου και κατ επέκταση και στη μπάντα.

 

Πες με ανθρώπινο και φιλικό τρόπο τι σ ενοχλεί και άκου τι θα σου πούνε. Ακόμα και να μη συμφωνήσετε τουλάχιστον θα ξέρεις πως πραγματικά το βλέπουν οι άλλοι.

 

Η δική μας γνώμη για το αν είσαι ή όχι ισότιμο μέλος της μπάντας σου δεν έχει καμιά σημασία,  μόνο η δική σου και των άλλων μελών του group μετράει. Καλή τύχη...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοους ΟΡ, αν τελικά δε τα βρεις με τους υπόλοιπους έλα στους Παράγκας.

Βέβαια εκτός από ηχολήπτης κλπ κλπ, θα είσαι και θερμαστής-μάγειρας-καθαρίστρια.

Το πακέτο παροχών περιλαμβάνει φρέσκο γάλα απ τη γελάδα που θα αρμέγεις, παστεριώνεις και για το υπόλοιπο γκρουπ. Δωρεάν φαί-ύπνο-wifi ;D σε βουκολικό περιβάλλον. Ασφάλεια θα βρούμε καμιά άκρη να σε βάλουμε στον ΟΓΑ, αρκεί να κάνεις κανά μεροκαματάκι στα ζα που και που.

Μπόνους αμοιβές, άμα κάνουμε χρυσό άλμπουμε στην Αμερική.

 

            Γνωρίζω πως παρέχω πολλά και θα ξεσηκωθούνε κάτι Ισπανοί και Πορτογάλοι τύπου Ροσκομπέκης-Τζιμπουρ-Φούζιος, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξουμε, ίνα μη βουλιάξουμε λαίμαι.

Μεταρρύθμιση τώρα, μεταρρύθμιση παντού. Επιτέλους ίσα δικαιώματα για τους ηχολήπτες 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................Επίσης ναι, μου έκανε και μένα άσχημη εντύπωση που έδωσες το όνομα της μπάντας, πριν διαβάσω την απάντηση θεώρησα δεδομένο και αυτονόητο πως δε θα το έκανες, και αφελή αυτόν που σε ρώτησε αφού δεν θα έπρεπε να περιμένει απάντηση.

 

Εγω είμαι αυτος. 8)

 

Περίμενα βέβαια απάντηση, γιατί μέσα στην αφέλεια μου, :D βλέπω ότι το ολο θεμα εγινε για να διαφημιστεί το γκρουπ. Βοήθησα.

 

Όλα τα αλλα είναι ιστοριες. ;)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κάποτε μικρό παιδί χαρά γεμάτο, μετά από κάποια "διθυραμβικά" σχόλια για τον ήχο που είχα φτιάξει, όταν είχα κάνει (για πρώτη και τελευταία φορά) μια ανάλογη ερώτηση, είχα ακούσει ανάμεσα σε άλλα "αποδοχής ναι μεν αλλά" λόγια, την εξής απάντηση:

 

"χωρίς εσένα, The Show Must Go On... χωρίς εμάς, κοίτα να χεις λεφτά για βενζίνη να γυρίσεις..."

 

από τότε (κάθε φορά που λειτουργούσα αποκλειστικά σαν ηχολήπτης) πάντα κοίταγα να έχω "λεφτά να γυρίσω"...

 

ΥΓ σίγουρα βοήθησε ότι παράλληλα υπήρξα και επαγγελματίας μουσικός οπότε η δικαιολογημένη ανθρώπινη "ματαιοδοξία" μου είχε διέξοδο από την άλλη πλευρά αλλά και η κατανόηση της βιωμένης πραγματικότητας, στρωμένο χαλί... μη το παίξω και υπεράνω εκ του ασφαλούς τώρα στα γεράματα... ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τον πρωτο ΣΟΒΑΡΟ δισκο που θα βρεις και θα εχει στο εξωφυλλο του τους μουσικους ΚΑΙ τον ηχοληπτη παρεα και τριψε τους τον στα μουτρα...αλλα πιστευω οτι  πιο πιθανο ειναι να πας με τον Νικ Νολτε για ΣΝΟΥΚΕΡ παρα να βρεις τετοιο δισκο....

 

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τον πρωτο ΣΟΒΑΡΟ δισκο που θα βρεις και θα εχει στο εξωφυλλο του τους μουσικους ΚΑΙ τον ηχοληπτη παρεα και τριψε τους τον στα μουτρα...αλλα πιστευω οτι  πιο πιθανο ειναι να πας με τον Νικ Νολτε για ΣΝΟΥΚΕΡ παρα να βρεις τετοιο δισκο....

Κριμα που δεν εβαλες στοιχημα... :P

 

image.png

Πρωτο αλμπουμ των The Alan Parsons Project.

Στο εξωφυλλο βλεπουμε την μιση μπαντα μαζι με τον ηχοληπτη και τον παραγωγο.

 

image.png

Ενα Single απο τους ιδιους.

Εδω εχουμε στο εξωφυλλο ολοκληρη την μπαντα, συν τον ηχοληπτη και τους δυο παραγωγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου