Προς το περιεχόμενο

tuner-pedal?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εφοσον δεν σε ενδιαφερει το πολυφωνικο κουρδισμα,παρε το pitchblack.καλο,αξιοπιστο και φθηνο.σε καθε αλλη περιπτωση το Polytune ειναι μια χαρα.δες ποσα λεφτα θες να διαθεσεις και τι χρειαζεσαι απο ενα κουρδιστηρι. :)

 

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη επιλογη φαινεται και οικονομικη αλλα μηπως με το καιρο φανει η made in china καταγωγη του Huh?

Εγώ το έχω 2 χρόνια τώρα και είμαι υπερευχαριστημένος.

Μικρό, ευδιάκριτο, ακριβείας και είναι ακόμα κυριολεκτικά σαν καινούργιο.

Σαν εναλλακτική θα έπαιρνα το polytune.

Αν είσαι απο Αθήνα ο Καγμάκης είχε μερικά την τελευταία φορά που είχα περάσει, μπορείς να τα δείς και απο κοντά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tamtam:  αυτο σκεφτηκα και εγω για τα boss υπερτιμημενα...

 

 

Οταν κλεισεις την πρωτη 25ετια απροβληματιστης λειτουργιας θα σκεφτεις διαφορετικα.

 

Εξαλλου τι εννοεις "υπερτιμημενα" ?Απο τα φθηνοτερα πεταλια της αγορας ειναι και ειδικα τα tuner κανουν οσο και αυτα του ανταγωνισμου.

 

Ενα αλλο μεγαλο καλο των BOSS Tuners ειναι οτι ειναι buffered οποτε αν εχεις μεγαλη αλυσιδα απο true by pass πεταλια "σωζεις" το σημα σου βαζοντας τα μπροστα απο ολα (πλην των fuzz).  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβασει σε forums ότι καλό buffer για να δυναμώνεις το σήμα σου σε μεγάλη αλυσίδα από πετάλια έχει το άλλο tuner της Korg, το μεγάλο, το DT-10.

(Το έχω αλλα δεν έχω μπει στον κόπο να το διαπιστώσω καθώς παίζω με λίγα πετάλια.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καλο Buffer το tuner της boss? Ρωταω γιατι εχω ενα ac-2 της boss και εχει πολυ κακο buffer. Θελω και γω ενα tuner αλλα ελεγα για το polytune ονο και μονο γιατι ειναι True by pass. Το korg τι λεει σαν buffer?

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου