Προς το περιεχόμενο

Κάνατε ρεζερβέ τα Windows 10;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

ειδικά σαν επαγγελματίας, το να αλλάξεις έκδοση λειτουργικού της microsoft πριν περάσει κάνα χρόνος κατ' ελάχιστο (με έναν πλήρη κύκλο updates του στην πράξη, από feedback ερασιτεχνών "ηρώων"), είναι σαν να παίζεις ρώσικη ρουλέτα...

 

από τα τέλη του 80 που στηρίζω μεγάλο μέρος των επαγγελματικών ενασχολήσεων μου στους υπολογιστές, είμαι ευτυχής που τηρώ την ανωτέρω στάση, αποφεύγοντας μικρότερα ή μεγαλύτερα δράματα (millenium, vista και σε ένα βαθμό και 8 )...

 

σε μένα λοιπόν τα 10 (αν και οι πρώτες μου εντυπώσεις -από άρθρα κυρίως- είναι θετικές), θα μπουν το φθινόπωρο σε ένα "δεύτερο" pc και αφού περάσουν από το στάδιο μιας "βασανιστικής" μνηστείας, θα το σκεφτώ για γάμο (με προγαμιαίο συμβόλαιο ένα έσχατο system image back up των 7 εννοείται)... :)

 

 

ΥΓ. η γνώμη μου (αν ενδιαφέρει κάποιον), είναι να χρησιμοποιηθούν (για πιο σοβαρή χρήση), μετά το πρώτο βασικό service pack (που ευτυχώς ο bill δεν συνηθίζει να το αργεί)... άλλωστε δεν μπορώ να φανταστώ "σοβαρό" λόγο που να "επιβάλει" αυτήν την στιγμή, την αντικατάσταση των 7...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικά σαν επαγγελματίας, το να αλλάξεις έκδοση λειτουργικού της microsoft πριν περάσει κάνα χρόνος κατ' ελάχιστο (με έναν πλήρη κύκλο updates του στην πράξη, από feedback ερασιτεχνών "ηρώων"), είναι σαν να παίζεις ρώσικη ρουλέτα...

 

από τα τέλη του 80 που στηρίζω μεγάλο μέρος των επαγγελματικών ενασχολήσεων μου στους υπολογιστές, είμαι ευτυχής που τηρώ την ανωτέρω στάση, αποφεύγοντας μικρότερα ή μεγαλύτερα δράματα (millenium, vista και σε ένα βαθμό και 8 )...

 

σε μένα λοιπόν τα 10 (αν και οι πρώτες μου εντυπώσεις -από άρθρα κυρίως- είναι θετικές), θα μπουν το φθινόπωρο σε ένα "δεύτερο" pc και αφού περάσουν από το στάδιο μιας "βασανιστικής" μνηστείας, θα το σκεφτώ για γάμο (με προγαμιαίο συμβόλαιο ένα έσχατο system image back up των 7 εννοείται)... :)

 

 

ΥΓ. η γνώμη μου (αν ενδιαφέρει κάποιον), είναι να χρησιμοποιηθούν (για πιο σοβαρή χρήση), μετά το πρώτο βασικό service pack (που ευτυχώς ο bill δεν συνηθίζει να το αργεί)... άλλωστε δεν μπορώ να φανταστώ "σοβαρό" λόγο που να "επιβάλει" αυτήν την στιγμή, την αντικατάσταση των 7...

 

for the record αυτα τα σοφα που γραφεις τα κανω κι εγω απο τότε.......... ως ερασιτέχνης. :-)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μπράβο σου (ειλικρινές)...

 

δεν ξέρω αν θα έκανα το ίδιο σαν "σοφός" ερασιτέχνης...

δυστυχώς, ειδικά στους υπολογιστές, δεν πρόλαβα να βιώσω παρά τον "κοινό νου" του σωστού επαγγελματία, με ότι αυτό συνεπάγεται στη διάδραση αυτού με τα εργαλεία του...

 

το να αναφέρω την πρακτική μου σαν επαγγελματίας (θέλοντας ξεκάθαρα να τονίσω την ιδιαίτερη προσοχή στους άκαιρους κάποιες φορές "πειραματισμούς", που σε αυτή την περίπτωση στοιχίζουν πολλαπλάσια σε χρόνο και χρήμα) που ακριβώς σε χαλάει?...

 

εκτός αν κατάλαβα λάθος οπότε mea culpa...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο σου (ειλικρινές)...

 

 

εκτός αν κατάλαβα λάθος οπότε mea culpa...

 

 

μαλλον λαθος καταλαβες.

Το εγραψα για να επαυξήσω ,αντιλαμβανόμενος τους λογους που περιγραφεις και απο την δικη μου ερασιτεχνικη εμπειρία απο τα λειτουργικα.

Εννοουσα συγκεκριμενα την ερασιτεχνική μου απασχόληση με τη μουσικη παραγωγη με τη βοήθεια υπολογιστή.

 

Αρα δεν με χαλαει η τοποθετηση σου, το αντιθετο. Με ευχαριστεί ιδιαίτερα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

mea culpa μ' λοιπόν... η ζέστη κάνει κακό και στην ευθιξία μου κατά πως φαίνεται...  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε. Τα έβαλε κάνεις;

 

Μπα,και ουτε προκειται. Δουλευουν τοσο ΥΠΕΡΟΧΑ τα 7αρια με το SONAR X-3 που χρησιμοποιω που δεν κανω κινησεις...αυτοκτονιας....... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εδώ και τρεις ώρες πάντως που τα εγκατέστησα (εγώ δεν έκανα σχεδόν τίποτα, μόνα τους μπήκαν...) κανένα πρόβλημα, τώρα στο μέλλον... ::)  Λάπτοπ HP 5ετίας με τα 7ρια εδώ και 2 χρόνια (τελευταίο format πριν δυόμιση μήνες), δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορές σε απαιτήσεις συστήματος.

     

  Ίδιο "βάρος" στον επεξεργαστή και στην μνήμη, σχεδόν ίδιος χρόνος στην εκκίνηση και στο άνοιγμα προγραμμάτων και παραθύρων. Διαφορετικό μενού έναρξης, για μένα πιό όμορφο, που εύκολα το έφερα στα μέτρα μου και "πινελιές" από MS office στους φακέλους.

     

  Με τον Edge(......), το onedrive, το store, το xbox και μερικά άλλα (για μένα) καινούρια δεν με ενδιαφέρουν και δεν ασχολήθηκα, κατευθείαν ξετσεκάρισμα στο msconfig. Μάλλον πιο όμορφο περιβάλλον απ'τα εφτάρια αν και λίγο ξασπρισμένο! Μέχρι τώρα πάντως δεν το μετάνιωσα. ::)

   

Υ.Γ. Πάντως με πάνω από 11-12 tracks με τα vst τους, πάλι κολλούσε το Reaper...... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου