Προς το περιεχόμενο

Χαλάρωση capital control. Αγορασα απο εξωτερικο με καρτα.


c_fanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσω paypal εχεις ακομα λιγοτερες πιθανοτητες,κανονικα μπορεις με πιστωτικη και χρεωστικη καρτα μεχρι τα συγκεκριμενα μηνιαια και ημερησια ορια τα οποια τα εχουμε πει 300 φορες.

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό. Μέσω Paypal έχεις τις περισσότερες πιθανότητες (αν το δέχεται το "μαγαζί") καθώς δεν υπάρχει όριο. Αρκεί βέβαια να έχεις επαρκές υπόλοιπο (υποθέτοντας ότι το τροφοδοτούσες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό. Μέσω Paypal έχεις τις περισσότερες πιθανότητες (αν το δέχεται το "μαγαζί") καθώς δεν υπάρχει όριο. Αρκεί βέβαια να έχεις επαρκές υπόλοιπο (υποθέτοντας ότι το τροφοδοτούσες)

 

Αυτο το υποθετοντας μας χαλαει... ;D μια και μεχρι 500 ευρω το μηνα μπορεις να του στειλεις. 

 

Εκτος και αν θες να πληρωνεις την τερατωδη προμηθεια του Paypal οποτε απλα ανοιγεις ΔΥΟ λογαριασμους ΡΡ και τροφοδοτεις τον εναν απο τον αλλον....αλλα ειναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το υποθετοντας μας χαλαει... ;D μια και μεχρι 500 ευρω το μηνα μπορεις να του στειλεις. 

 

Εκτος και αν θες να πληρωνεις την τερατωδη προμηθεια του Paypal οποτε απλα ανοιγεις ΔΥΟ λογαριασμους ΡΡ και τροφοδοτεις τον εναν απο τον αλλον....αλλα ειναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτα...

 

Το ξέρω ότι είναι 500 το όριο που μπορείς να του στείλεις. Δυστυχώς όμως (με τους ερασιτέχνες, περιορισμένων δυνατοτήτων ανάξιους που έχουμε στο σβέρκο μας) πατέντα στην πατέντα θα πάει το πράγμα, άγνωστο μέχρι πότε  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Εκτος και αν θες να πληρωνεις την τερατωδη προμηθεια του Paypal οποτε απλα ανοιγεις ΔΥΟ λογαριασμους ΡΡ και τροφοδοτεις τον εναν απο τον αλλον....αλλα ειναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτα...

 

δεν χρειαζονται δυο λογαριασμοι απλα ενα δευτερο email (εκτος απο αυτο που χρησιομοποιεις στο paypal). Στελνεις ενα invoice στο δευτερο email σου και το πληρωνεις κατευθειαν με debit/atm card. Η προμηθεια ομως ειναι οντως υπερβολικη, συμφερει μονον οταν δεν γινεται αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΦιλΩς τι να σου πω,προσπαθησε και οτι σου κατσει, τα καπιταλ κολχοζ ακομα καλα κρατουνε παντως,καλο ειναι να τα συνηθισεις μια και τα βλεπω να σταματανε απο 2050 και μετα.

 

Ή κυβέρνηση είπε ότι θα αρθούν στο 2ο μισό του 2016.... Τι δλδ, δε πιστεύεις την ελληνική κυβέρνηση και το κράτος;;; Ντροπή :P  8)  ;D

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2016 είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου αγορά από ebay, μιλάμε πολύ μπροστά ;D. Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό

[nofollow]http://www.fitoni.gr/%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-paypal-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC/[/nofollow]

 

αλλά απ' αυτά που λέτε καταλαβαίνω πως έχει χρέωση η κίνηση αυτή. Πόση είναι αυτή η χρέωση ωρε παλικάρια, όχι τίποτε άλλο αν δεν αξίζει να μην μπω καν στον κόπο. Αα κι αυτό που θέλω να αγοράσω κάνει ένα 20ευρω από Αγγλία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2016 είμαι έτοιμος να κάνω την πρώτη μου αγορά από ebay, μιλάμε πολύ μπροστά ;D. Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό

[nofollow]http://www.fitoni.gr/%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-paypal-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC/[/nofollow]

αλλά απ' αυτά που λέτε καταλαβαίνω πως έχει χρέωση η κίνηση αυτή. Πόση είναι αυτή η χρέωση ωρε παλικάρια, όχι τίποτε άλλο αν δεν αξίζει να μην μπω καν στον κόπο. Αα κι αυτό που θέλω να αγοράσω κάνει ένα 20ευρω από Αγγλία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

 

Μη διαβάσεις κανένα τέτοιο κατεβατό, η ζωή είναι μικρή.  :D

PayPal έχεις; Το συνέδεσες με το προφίλ σου στο eBay; Μπες και ψώνισε με θράσος. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, αν και οι περισσότερες παραγγελίες σε τέτοια μικροποσά κινούνται συνήθως. Δεν έχω δοκιμάσει να παραγγείλω κάτι ακριβό δηλαδή.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη διαβάσεις κανένα τέτοιο κατεβατό, η ζωή είναι μικρή.  :D

PayPal έχεις; Το συνέδεσες με το προφίλ σου στο eBay; Μπες και ψώνισε με θράσος. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, αν και οι περισσότερες παραγγελίες σε τέτοια μικροποσά κινούνται συνήθως. Δεν έχω δοκιμάσει να παραγγείλω κάτι ακριβό δηλαδή.

 

Έτσι θα κάνω αρχικά. Ρωτάω για να έχω έτοιμο το plan B.

Thankz Earendil.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα εχεις προβλημα με αγορες ΡΟΥΧΩΝ,ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝΕ και ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝΕ... ;D

 

Τα υπολοιπα εισαι οκ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα εχεις προβλημα με αγορες ΡΟΥΧΩΝ,ΠΑΠΟΥΤΣΙΩΝΕ και ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝΕ... ;D

 

Γιατί ο διαχωρισμός; Δηλασή αν θέλω να πάρω ένα βιβλίο 20 ευρώ είμαι ΟΚ ενώ ένα t-shirt 20 ευρώ πάλι δεν είμαι ΟΚ;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου