Προς το περιεχόμενο

Χαλάρωση capital control. Αγορασα απο εξωτερικο με καρτα.


c_fanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστα νεα για τους απανταχου μουσικοφιλους. Μολις εκανα αγορα απο Thomann με καρτα κανονικα. Νομιζω εχει οριο 500 την εβδομαδα. Λογικα θα παιζει και το paypal πλεον και ολες οι ιντερνετικες αγορες για αγαθα απο το εξωτερικο...

 

Επιτελους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστα νεα για τους απανταχου μουσικοφιλους. Μολις εκανα αγορα απο Thomann με καρτα κανονικα. Νομιζω εχει οριο 500 την εβδομαδα. Λογικα θα παιζει και το paypal πλεον και ολες οι ιντερνετικες αγορες για αγαθα απο το εξωτερικο...

 

Επιτελους...

 

Δεν εχει χαλαρωσει ΚΑΝΕΝΑ capital control,απλα ησουν ΤΥΧΕΡΟΣ και η καρτα σου λειτουργησε εντος του ΟΡΙΟΥ της τραπεζας σου (που ειναι 300.000 ευρω την ημερα για ΟΛΕΣ τις αγορες που θα γινουν στο εξωτερικο,ειτε με φυσικη παρουσια,είτε ιντερνετικα για ΟΛΕΣ τις πιστωτικες καρτες που εχει εκδωσει η τραπεζα σου )

 

Σε εμενα ΧΘΕΣ με ΦΥΣΙΚΗ παρουσια στη Γερμανια ΔΕΝ την δεχτηκαν ΠΟΥΘΕΝΑ τη καρτα μου (και αυτη της ΠΕΙΡΑΙΩΣ και αυτη της EUROBANK) μια και ειχε ξεπεραστει το οριο (προσπαθησα να αγορασω...ξυριστικα στο DM,βιετναμεζικο φαγητο σε μεγαλο εστιατοριο  ;D και να πληρωσω το ξενοδοχειο μου,ΠΑΝΤΟΥ τζιφος....)

 

Μπορεις ( η μαλλον ΘΑ μπορεις) να στελνεις 500 ευρω ΤΟ ΜΗΝΑ με ΕΜΒΑΣΜΑ στο εξωτερικο και ΠΑΛΙ ομως μεσα σε καποιο παρομοιο οριο με αυτο των πιστωτικων καρτων.

 

AN εχουμε νεα για το πεηπαλ ας μας ενημερωσει καποιος γτ εγω δε μπορεσα να κανω συναλλαγη σημερα!

 

το Paypal εξακολουθει να μπλοκαρει ΟΛΑ τα BIN των ελληνικων χρεωστικων και πιστωτικων καρτων και ολων των ελληνικων λογ/μων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκανα το πρωί και δοκιμαστική αγορά στο playstore και πάλι πέρασε κανονικά. Δεν ξέρω.

 

Δηλαδή οποιος προλάβει πρώτος είναι;

 

Ξυπνατε πρωί πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το δουλεμα με τα capital control πρεπει να σταματησει καποια στιγμη.

Η κατάσταση μοιάζει ως εξης.Εριξαν μια ατομικη βομβα , δημιουργησαν χιλιαδες συντριμια και τωρα με καθε νεα Πραξη για ''χαλαρωση'' μετρων ριχνουν μια μια πετρουλα πισω για να ξαναχτισουν.Θα τους παρει 20 χρονια !

 

Δεν υπαρχουν CC, υπαρχει λησταρχική δήμευση περιουσίας και παγκόσμια απομόνωση και απλα κοροιδευουν τον κοσμο καθε φορα.Ενιοτε βαζουν και την Κατσελη να εκλιπαρει...

 

Το πλεον απογοητευτικο ειναι να νομιζουν οτι οταν θα γινει η ανακεφαλαιοποίση (παλι ?????) θα επιστρεψει και η εμπιστοσυνη του κοσμου.

 

Αρα φίλε το ''επιτελους'' θα αργησει πολυ να ερθει.... :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει χάσει η μάνα το παιδί....

 

εγώ έχω καταμπερεδευτεί. Θέλω να πάρω έναν ενισχυτή και καμπίνα victory από Αγγλία, σύνολο κανα 1500αρι. Με δεσμεύουν τα 500 ευρώ ανα βδομάδα/μήνα/χρόνο/δεκαετία ;D :P (δεν έχω καταλάβει :-\) ή μπορώ να στήσω καραούλι 12 παρά ένα και όταν πάει 12:01 π.χ. να πάρω αυτά τα 1500 από τις 300.000 της τράπεζας ;;;

 

Μιλάμε για συνθήκες που ζηλεύει και η Β. Κορέα, απομόνωση ήταν η κατάλληλη λέξη, σωστά ειπώθηκε από τον φίλο

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω καταμπερεδευτεί.

 

δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος να μπερδευτεις,υπαρχει ΑΠΛΕΤΗ η ΣΩΣΤΗ πληροφορια και εδω αλλα και παντου στο internet,μπορεις να βρεις ακομα και το ΦΕΚ των CC που εξηγουν ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι ισχυει.

 

http://www.huffingtonpost.gr/2015/07/28/capital-controls-dieykriniseis_n_7885246.html

 

http://www.kathimerini.gr/825224/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/orio-oi-300000-eyrw-ana-trapeza-gia-agores-me-kartes

 

για αγορες με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ/ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ καρτα ισχυει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που εχω γραψει λιγο παραπανω παντως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως και εγω καταφερα να ανανεωσω το site μου με ελληνικη πιστωτικη χτες (ο server ειναι η doteasy μια εταιρια στον καναδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σήμερα έδωσα για δοκιμή μια Ελληνική κάρτα για μικροποσό (19 ευρώ σε σουπερμάρκετ) και πέρασε. (3 το μεσημέρι ώρα Ελλάδας).

Ή έχουν αυξηθεί τα όρια (π.χ. περιλαμβάνουν το 500ρικο) τα όρια ή απογοητεύτηκε ο κόσμος και δεν δοκιμάζει πλέον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός με τις αγορές από το ίντερνετ, ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Οι περιορισμοί για τις πιστωτικές κάρτες ισχύουν και για τις prepaid?

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου